Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zapomenuté stehy

Uzivatel
10. 2. 2008 · Poslední odpověď: 14. 2. 2008

Vážení páni doktoři, jsem 3 týdny po augmentaci(řez bradavkou) a před pár dny mi začali 3 zbylé stroupky mírně hnisat a tak mi sousedka (byvalá zdrav. sestra) objevila a vytáhla postupně 1. dlouhý steh cca 5 cm (přes noc jsem přiložila dezinfekci a ranka se krásně zatáhla) a včera z dalšího místa z druhého prsu opět jiný steh 0,5cm a z třetího místa cítila opět něco tvrdého,ale to už bylo na mě moc, tak říkala, že se na to podívá opět zítra. Můj operatér ordinuje pouze v PÁ! a to by prý nebylo dobré tak dlouho čekat.. Mimochodem v podpaží po drénu mi sám můj operatér už jeden zapomenutý steh po mém upozornění na hnisání vytáhl.(týden po operaci) Chci se prosím zeptat jestli není toto zanícení a zapomenutí stehu nějak nebezpečné? A je to obvyklé zapomenout 4 stehy po jednom zákroku? Děkuji vám za odpověď.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
MUDr. Libor Polák
3 adresy v Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj... . 11. 2. 2008
Nejlepší odpověď
Dobrý den.Podle toho ,co popisujete se nejedná o zapomenuté stehy,nýbrž o stehy vstřebatelné,které bohužel čas od času mají tendenci se vyklubat ránou ven,což je doprovázeno kapkou serozní sekrece.Je potřeba steh odstranit a na dané místo dát obklad třeba s betadinem.Můžete být klidná,nejedná se o nijak závažný problém.A na závěr ještě jedno doporučení.O všech problémech informujte nejprve svého operatéra.S pozdravem,MUDr.Libor Polák
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 14. 2. 2008
Pokud jsou stehy pod stroupky, pak opravdu nejsou vždy vidět a také ne vždy je vhodné je třeba vytahovat. Není to žádná tragedie. Mnoho stehů je dnes i rozpustných a nechávají se schválně. Mohou ale i přesto, že jsou rozpustné dělat tyto problémy. Vůbec nic se neděje,udělala jste vše správně , vše další rešte s plnou důvěrou se svým operatérem. Zdravím MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi