Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rhinoplastika

Stojí to za to
91 %
Stojí to za to
Na základě 240 příběhů
Průměrná cena
28.691 Kč
Průměrná cena
Podle 128 odborníků
 • Celková anestezie
 • 1 den
 • Délka zákroku 1–3 hodiny
 • 1–7 dní klidového režimu
 • Efekt viditelný po 1 měsíci
 • Trvalé výsledky

Co je to rhinoplastika?

Jedná se o plastickou operaci nosu, která se provádí v celkové nebo lokální anestezii a při nekomplikovaném průběhu trvá 1 až 2 hodiny. Tvarově se upravuje chrupavčitá nebo i kostěná část nosu. Po zákroku je nos na 7 až 14 dnů fixován sádrovou dlahou, v nosních dírkách je 3 až 4 dny tamponáda zabraňující krvácení. Hospitalizace je nutná jeden den, v pooperačním období jsou časté otoky a krevní podlitiny obličeje.

Jeden z nejobtížnějších zákroků

Plastická operace nosu (rhinoplastika)

Rhinoplastika patří mezi nejčastější zákroky plastické chirurgie MEDICOM Clinic

Plastická operace nosu neboli rhinoplastika je jeden z nejčastějších, ale zárověň také technicky nejobtížnějších zákroků plastické chirurgie.

Mohou ji podstoupit lidé každého věku, jakmile je vývoj nosu ukončen. Pomocí operace můžete dosáhnout:

 • zmenšení nosu
 • zvětšení nosu
 • může být upraven tvar špičky
 • může se upravit nosní přepážka
 • poupravit úzké rozpětí nosních dírek

Plastický chirurg na rhinoplastiku může nos zkrátit nebo jej prodloužit, ale nejčastěji se jedná o komplexní operaci upravující nosní asymetrii.

Kdy podstoupit operaci nosu? Tak jako téměř všechny chirurgické zákroky, i rhinoplastiku je dobré podstoupit na podzim, nebo v období, kde není silné slunce, případně nejsou vysoké teploty. To vše ovlivňuje celkové hojení po chirurgickém zákroku.

Jste vhodným kandidátem pro operaci nosu?

Před/po plastická operace nosu (rhinoplastika)

Fotografie před a po zákroku (MUDr. Tomáš Doležal)

Nejvhodnějšími kandidáty jsou lidé, kteří vidí operaci jako způsob zlepšení svého vzhledu. Jestliže jste fyzicky zdraví, psychicky stabilní a realističtí ve svých očekáváních, můžete být vhodným kandidátem pro rhinoplastiku.

Plastika nosu bývá prováděna za účelem estetického zlepšení nebo rekonstrukce či odstranění vrozených vad nosu, jako jsou rozštěpové deformity, nebo dýchacích potíží.

U plastické operace nosu je třeba vzít v úvahu i věk. Operace by neměla být prováděna dříve než je dokončen vývoj a růst jedince. U mužů to bývá kolem 18. roku, u žen to může být dříve, kolem 16. roku věku. Horní věková hranice není přesně stanovena, hodně záleží na kvalitě kůže, která se po 35. roku zhoršuje.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře