EMSculpt®

EMSculpt® je přístroj, který pomáhá redukovat vaše tělesné míry bez nutnosti chirurgického zákroku.

Co je to EMSculpt®?

EMSculpt® je přístroj, který pomáhá redukovat vaše tělesné míry bez nutnosti chirurgického zákroku. Toto ošetření je indikováno především osobám, které cvičí a dbají na svou stravu, ale i tak si přejí získat vyrýsovanější postavu. Příkladem mohou být ti, kteří cvičí na posílení břicha a břišních svalů, ale oblast u nich nelze dobře vydefinovat.

Co je to EMSculpt®?

S EMSculpt® dosáhnete vytvarované postavy

S EMSculpt® dosáhnete vytvarované postavy

Jedná se o rychlý a účinný nechirurgický zákrok, který umožňuje redukovat a modelovat tělesný tuk, dosáhnout estetického svalnatého vzhledu, kterého lze jinak stěží dosáhnout v tak krátké době. Zákrok mohou podstoupit muži i ženy.

EMSculpt® je elektromagnetické zařízení vysoké intenzity, které vám umožní získat pevnější tělo, díky čemuž se budete cítit skvěle.

Jaké výhody nabízí EMSculpt®?

 • Redukuje tuk
 • Zmenšuje obvod v pase
 • Zvyšuje podíl svalové hmoty
 • Snižuje rozestup břišních svalů (diastázu)
 • Zvyšuje metabolismus tuků
 • Tonizuje a zpevňuje hýždě

Toto zařízení bylo schváleno FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv).

Pro koho je tento zákrok vhodný?

Užší pas po použití přístroje EMSculpt®

Užší pas po použití přístroje EMSculpt®

Toto ošetření mohou podstoupit lidé, kteří jsou v dobrém zdravotním stavu a nemají nadváhu. Obecně se jedná o muže a ženy ve věku 35 až 50 let, kteří chtějí vymodelovat své tělo a odstranit lokalizovaný tuk na hýždích a břiše, který nelze eliminovat fyzickým cvičením.

EMSculpt® nemá žádné kontraindikace, nicméně Estheticon doporučuje pacientům, kteří chtějí tento zákrok podstoupit, aby informovali svého lékaře, pokud trpí jakýmkoliv onemocněním nebo užívají léky.

Jak si vybrat vhodného odborníka?

Výběr odborníka je klíčový

Výběr odborníka je klíčový

Doporučujeme, abyste si vybrali lékaře, který má zkušenosti se zařízením EMSculpt®. Proto je třeba si nejprve domluvit první konzultaci, kde se dozvíte více o léčbě, zjistíte, zda jste vhodným kandidátem, a zvolíte oblasti, které si přejete ošetřit. Lékař vám tak bude moci poskytnout všechny potřebné informace, jako například počet potřebných sezení, cena atd.

Můžete si také ověřit, zda je lékař nebo klinika registrována u Společnosti estetické a laserové medicíny ČLS JEP.

Jak probíhá vstupní konzultace?

Na první konzultaci mluvte otevřeně o svých pochybnostech

Na první konzultaci mluvte otevřeně o svých pochybnostech

Na této schůzce odborník posoudí stav zájemce o zákrok, a ten má možnost se během ní zeptat na všechny dotazy a vyjádřit svá očekávání ohledně výsledků plánovaného estetického zákroku.

Odborník posuzuje důležité faktory, jako jsou aktuální tukové zásoby a zpevnění oblasti. Dále se konzultují části těla, které se plánují ošetřit, a lékař pacientovi vysvětlí podrobnosti a detaily zákroku, které je třeba brát v úvahu před podstoupením ošetření EMSculpt®.

Estheticon doporučuje pacientům, aby se lékaři otevřeně a s klidem svěřili se svými pochybnostmi a očekáváními. Povinností lékaře je zachovat upřímný postoj a etické vedení vůči pacientovi.

Jak se připravit na zákrok?

Jak se na tenhle neinvazivní zákrok připravit?

Jak se na tenhle neinvazivní zákrok připravit?

Vzhledem k tomu, že EMSculpt® je neinvazivní zákrok, jediným předpokladem jeho podstoupení je, aby pacient žil zdravým životním stylem a neměl nadváhu. Všechna zásadní doporučení vám poskytne odborný lékař v závislosti na tom, která část těla bude ošetřena. Může se jednat o:

 • Břicho
 • Hýždě
 • Paže
 • Nohy

Ošetření by měli provádět pouze vyškolení odborníci, kteří dobře rozumí fungování zařízení EMSculpt®.

Jak probíhá ošetření?

Bezbolestné ošetření

Bezbolestné ošetření

Ošetření EMSculpt® je jednoduché a bezbolestné. Pacient leží a přístroj je na něj připojen. Poté se na ošetřovanou oblast umístí pás. Jedno sezení trvá průměrně 30 minut.

Obvykle specialista na prvním sezení použije menší výkon, protože v průběhu ošetření se výkon postupně zvyšuje. Jakmile začne zařízení přivádět elektromagnetickou energii vysoké intenzity do vašich svalů, ucítíte silnou svalovou kontrakci.

Výkon přístroje se zvyšuje podle toho, jakou intenzitu je každý pacient schopen tolerovat. Neměli byste se však cítit nepříjemně. Vaše tělo projde několika fázemi a v některých ošetřovaných oblastech bude docílení požadovaného zpevnění snazší.

Po ošetření se můžete vrátit k běžným aktivitám. Je možné, že pocítíte mírnou bolest svalů, která je způsobena kontrakcemi vyvolanými přístrojem EMSculpt®.

Jak dlouho trvají výsledky?

Zpevnění svalů, které vydrží

Zpevnění svalů, které vydrží

Zpevnění těla za pomoci přístroje EMSculpt® vydrží až 6 měsíců. Je třeba si uvědomit, že efekt ošetření je viditelný až po 15 dnech po posledním sezení.

Každý pacient reaguje na ošetření odlišně, proto je třeba během celého procesu léčby dodržovat pokyny odborníka.

Jaké má EMSculpt® výhody?

Zpevněte svou postavu

Zpevněte svou postavu

Dosáhnout požadované postavy je často obtížné, ale díky přístoji EMSculpt® budete moci zpevnit vaše svaly a zlepšit vzhled problematických partií, jako je například:

 • Břicho: po přiložení přístroje na břicho se začnou uvolňovat elektromagnetické vlny, které pronikají až do hloubky sedmi centimetrů. Díky tomuto působení se zvyšuje průměr svalových buněk.
 • Hýždě: ošetření provedené na hýždích znamená 20 tisíc kontrakcí na každém sezení. Zpevnit hýždě není vůbec jednoduché, protože jsou tvořeny velkými svaly. Pro špičková zařízení to však není problém.

Jaké výsledky můžete po ošetření EMSculpt® očekávat?

EMSculpt® je vhodný pro muže i ženy

EMSculpt® je vhodný pro muže i ženy

Dle studií provedených výrobcem patří mezi hlavní výsledky zmenšení obvodu v pase, odstranění tuku a zvýšení podílu svalové hmoty. Studie potvrzují, že nárůst svalové hmoty dosahuje po čtyřech sezeních až 15 % a tuk je redukován až o 19 %.

Je důležité zmínit, že po posledním ošetření EMSculpt® vaše tělo nadále účinně funguje díky podnětům, které přístroj dostává během měsíců, kdy docházíte na ošetření.

Pro znatelnější a trvalé výsledky profesionálové doporučují vést zdravý životní styl, věnovat se pravidelně fyzické aktivitě a také ošetření po několika měsících zopakovat.

Rizika a možné vedlejší účinky ošetření EMSculpt®

EMSculpt® je inovativní zařízení

EMSculpt® je inovativní zařízení

Podle vědeckých studií provedených společností EMSculpt® nevykazoval žádný pacient, který podstoupil toto ošetření, vedlejší účinky.

Jedná se o zcela bezpečný zákrok pro zdravé jedince. Ošetření není vhodné pro těhotné a osoby s kardiostimulátorem nebo jiným elektronickým zařízením.

V případě jakýchkoli pochybností o rizicích tohoto ošetření se poraďte s odborníkem.

Často kladené otázky

 • Jak dlouho trvá ošetření? Váš lékař vám vypracuje plán ošetření. Jedno sezení trvá 20 až 30 minut, je třeba podstoupit minimálně čtyři sezení v rozmezí 2 až 3 dnů.
 • Ucítím bolest? Ne, ošetření EMSculpt se podobá velmi intenzivnímu tréninku. Pouze vás po něm mohou bolet svaly, ale neucítíte nic jiného.
 • Kdy uvidím výsledky? Efekty jsou viditelné již po dvou sezeních, obvykle po dvou týdnech od ukončení plánu ošetření sestaveného lékařem.

Bibliografie

ESTÉTICA BTL. 2022. Tratamientos no invasivos de Remodelación Corporal y Estiramiento Facial. [online] Dostupné na: https://btlaesthetics.com/es [23. 03. 2022].

Byrdie. 2022. I Tried the Body-Contouring Device Emsculpt, and Now I Have Actual Abs. [online] Dostupné na: <https://www.byrdie.com/emsculpt-review> [23. 03. 2022].

351face.com. 2022. [online] Dostupné na: <https://351face.com/wp-content/uploads/2020/11/Emsculpt_neo_CLIN_Mechanism-of-action-paper-full_ENUS100.pdf> [23. 03. 2022].