Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Korekce jizev

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 23 příběhů
Průměrná cena
3.996 Kč
Průměrná cena
Podle 156 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný již po 1 týdnu
  • Trvalé výsledky

Co je to korekce jizev

Existuje řada způsobů, jak zlepšit celkový vzhled jizvy, není však možné ji zcela odstranit. Téměř všichni máme na těle nějakou jizvu. Ať již se jedná o jizvy po akné, operaci, nehodě či nemoci. Měli byste mít na paměti, že časem mají jizvy tendenci blednout, působí méně nápadně, nikdy však zcela nezmizí. Ty, které se vyskytují na viditelných místech nebo jsou příliš velké, způsobují danému jedinci pocit nepohodlí a nejistoty.

Jizvy je možné pouze korigovat, nikoli odstranit

jizva

Není možné zcela odstranit jizvy

Při každém porušení celistvosti kůže, ať již je to operačním zákrokem nebo úrazem, vzniká jizva, která je důsledkem hojivých procesů, které opět obnoví celistvost kůže. Výsledná jizva je vždy odlišná svou povahou od okolní neporušené tkáně a její vzhled a velikost záleží na typu hojivých reakcí pacienta, na umístění a průběhu jizvy i okolnostech vzniku a průběhu hojení. Jizvy nelze odstranit, lze je jen korigovat tak, že funkčně a esteticky jsou méně či vůbec na obtíž.

Jizvy se mohou objevit i po prodělaném plastickém zákroku, například plastika nosu či další zákroky. Lékař vám doporučí provádět tlakové masáže a používat speciální přípravky, aby jizva nebyla patrná.

Různé typy jizev

jizvy

Foto před a po (Brandeis Clinic by Lucie Kalinová)

Rozeznáváme následující typy jizev:

  • Hypertrofické a keloidní jizvy: Jedná se o vystouplé, silné jizvy, které vznikají v místě poranění kůže. K jejich vzniku dochází při hojení ran. Postihují všechny věkové kategorie. Keloidní jizvy se mohou objevit ještě dlouho po zahojení ran a mají tendenci vznikat opakovaně. Za jejich vznikem stojí masivní nadprodukce vláken pojivové tkáně.
  • Atrofické jizvy: K těmto odberov lézím dochází často v důsledku cystického akné nebo neštovic. Bývají snížené oproti okolní pokožce. Možností, jak zlepšit jejich vzhled, existuje celá řada. Vyzkoušet můžete například chemický peeling, laser, radiofrekvenci mikrojehličkování nebo aplikaci kyseliny hyaluronové.
  • Hyperpigmentované jizvy: Jizva bývá tmavší oproti okolní kůži.
"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře