Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Obřízka

Stojí to za to
88 %
Stojí to za to
Na základě 24 příběhů
Průměrná cena
16.785 Kč
Průměrná cena
Podle 59 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný již po 1 týdnu
  • Trvalé výsledky

Co je to obřízka?

Mužská obřízka je chirurgické odstranění předkožky. Operační výkon je jednoduchý a doba operačního výkonu se pohybuje kolem 30 minut. Tento zákrok muži podstupují z několika důvodů. Důvod může být náboženský, zdravotní či estetický.

Důvody obřízky

Co je obřízka?

Důvody obřízky

Mužská obřízka, neboli circumcise je chirurgické odstranění předkožky. Předkožka je kůže, která zakrývá konec penisu. Jednou z variant tohoto výkonu je tzv. Burianova plastika, při které je odstraněna předkožka jen zčásti.

Jedním z důvodů obřízky jsou zdravotní komplikace, které ovlivňují funkčnost a předkožka nelze přetáhnout směrem dozadu ke kořeni penisu, nebo přes žalud penisu směrem dopředu (tzv. fimóza). Příčinou bývá zúžení vaku předkožky z různých důvodů. U těchto případů se vykonává Burianova plastika. Důvodem může být prodělaný zánět či trauma. Tento výkon klade větší požadavky na zkušenost chirurga, proto je dobré chirurga pečlivě vybírat.

Dalším důvodem odstranění předkožky je náboženství. Obřízka je běžná v židovských a islámských komunitách a praktikuje ji také mnoho afrických komunit, většina obřízek se provádí u mladých chlapců. Při tomto zákroku je odstraněna předkožka úplně a žalud penisu je po operaci zcela obnažený.

Setkáváme se i s provedením obřízky z estetických důvodů.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na obřízku?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na obřízku?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na obřízku?

O obřízce se stále diskutuje. Názory na obřízku u zdravých chlapců se liší. Zdravotní přínosy obřízky u novorozenců převažují nad riziky. Existují důkazy, že obřízka snižuje riziko heterosexuálních mužů nakažených HIV. Pacient či rodič pacienta by měl zvážit zdravotní přínosy a rizika.

Bibliografie

MedlinePlus, Circumcision. [online]. Dostupné na: https://medlineplus.gov/circumcision.html [Datum: 22. listopadu 2020].

MedlinePlus, Circumcision. [online]. Dostupné na: https://medlineplus.gov/ency/article/002998.htm [Datum: 22. listopadu 2020].

MedlinePlus, Circumcision. [online]. Dostupné na: https://medlineplus.gov/ency/article/002998.htm [Datum: 22. listopadu 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře