Kulatý obličej

Kulatý obličej

Štíhlá a definovaná tvář považuje mnoho z nás za symbol krásy. Co však dělat, pokud vás trápí kulatý obličej? Existuje několik metod, jak obličej zjemnit a zeštíhlit.

Co si představit pod kulatým obličejem?

Tvary obličeje

Štíhlá tvář je symbolem krásy

Štíhlá a definovaná tvář je považována za symbol krásy a elegance. Mnoho lidí, kteří se narodili s kulatým obličejem, sní o tom, že budou schopni změnit své rysy a konečně se vidět tak, jak vždy chtěli. Už ve 30. letech se říkalo, že slavná (a krásná) Marlene Dietrich si nechala odstranit přední zuby, aby dosáhla výraznějších lícních kostí a dokonale vyrýsovaného obličeje. Estetická medicína už naštěstí není jako v první polovině 20. století, a v současnosti nabízí méně drastická řešení.

Co je považováno za „dokonalý” obličej?

Za dokonalý obličej je považován ten, jehož forma je oválná a mírně ve tvaru písmene V. Tváře by neměly být příliš „buclaté”, lícní kosti by měly být výrazné a rty plné. Každý z těchto prvků může chirurg snadno vylepšit, buď pomocí invazivních zákroků nebo méně invazivními postupy, jako jsou například vstřebatelné výplně. Dá se ale něco dělat, když nejste spokojeni s celkovým tvarem svého obličeje? Naštěstí odpověď zní ano.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."