Chirurgické zvětšení penisu

Index spokojenosti 90% Index spokojenosti Založeno na 20 hodnocení pacientů

Od pradávna je velikost penisu pro muže symbolem mužství a není co divu, že s pokroky medicíny se muži snaží si tento primární pohlavní znak všemi způsoby zvětšit. Penis jako orgán je vlastně živé houbovité těleso, které se při vzrušení naplní krví, zpevní a tím lépe proniká při pohlavním aktu do pochvy. Právě proto, že houbovité těleso je živá tkáň, nelze do něho řezat ani ničím nastavovat. Pokud se tak stane, poškozená část tkáně se v místě poranění projizví, neplní se a penis se může v erekci v tomto místě ohýbat. Jediná možnost prodloužení je uvolnění části penisu, která je připevněná ke kosti stydké. Proto se tomu říká relativní prodloužení. Uvolněním vazu, který penis drží u stydké spony, část houbovitého tělesa vypadne ven z těla. Nejedná se však o veliké prodloužení, snad tak 2, vzácně 3 cm.

muž

Indikace k výkonu

Povolení vazu penisu (ligamentum suspenzorium penis) lze provést každému zdravému muži, nezávisle na jeho aktuální délce penisu.

Jak výkon zvětšení penisu probíhá?

Výkon je optimální provádět v anestesii celkové, nebo epidurální. Lze jej sice provádět i v anestesii svodné kombinované s anestesií lokální (nejlépe tumescentní – přeplnění okolní tkáně operovaného místa), ale tato anestesie zbytečně prodlužuje délku výkonu a může ovlivnit spolupráci s klientem, vystrašeným z průběhu výkonu. Principem operace je protětí vazu penisu od úponu ke sponě stydké až k její spodní části, vmezeření okolní tkáně vstřebatelnými stehy a sešití původně příčné jizvy tak, že vzniká jizva svislá. Výkon je prováděn z relativně malého řezu ve značné hloubi těla a patří do rukou zkušeného chirurga. Po operaci ,ve chvíli plného vědomí a možnosti adekvátní chůze, lze klienta propustit do ambulantní péče. Pooperační stav je prakticky nebolestivý, svislá jizva cca 3 cm dlouhá těsně při kořeni penisu není překážkou k propuštění do ambulantní péče.

Jaký je efekt operace?

prodlouzeni penisu 1

Výsledným efektem je takové relativní prodloužení penisu, které je adekvátní délce původního úponu penisu ke sponě stydké. Chirurg tedy v zásadě nemůže předem dost dobře odhadnout, k jakému prodloužení dojde. Po prodloužení už penis nepřesáhne v erekci vodorovnou rovinu (vaz jej nedrží), navíc je při pohybu nestabilní, tedy se rychleji pohybuje ze strany na stranu. I v erekci je logicky penis o uvedenou délku prodloužen.

Tento výkon lze kombinovat s obřízkou, nebo rozšířením průměru penisu pomocí vlastního tuku, avšak rozložení těchto dvou výkonů vede k větší jistotě kladného výsledku obou operací.

prodlouzeni penisu 2

Stav bezprostředně po výkonu

Do několika hodin se mohou objevit modřiny a otoky krajiny jak penisu a jeho předkožky, tak jeho okolí na vnitřních stehnech a šourku. Močení bývá bezproblémové.

Režim po zvětšení penisu, hojení po výkonu

Po výkonu je vhodný klidový režim po dobu dvou týdnů, obklady kořene penisu (ne výše, aby nedošlo k zánětu močového měchýře). Významnou je častá toaleta sprchami zvláště po každé biologické potřebě (močení, stolice).

Operovaný se má snažit polohovat penis dolů a nosit jej v těsných slipech. Obklad tak penis odtlačí, aby se omezilo srůstání původního vazu zpět. Po odstranění stehů, tedy po dvou týdnech, je vhodné aplikovat tlakové masáže jizvy, odtahovaní penisu směrem dolů, nebo eventuálně použít tahové strojky, kterými se penis prodlužuje i konzervativně (bez operace). Tento postup musí být předem konsultován operatérem. Pohlavní styk a masturbace je možná až po 4 - 6 týdnech a vážně se nedoporučuje to zkoušet dříve, aby nedošlo k druhotnému krvácení a vzniku nových modřin a otoků.

Pracovní schopnosti při bezkomplikovaném pooperačním průběhu jsou do dvou týdnů. Běžné sportování je možné po měsíci. Plavání není vhodné dříve než po 2 měsících.

Kontraindikace a rizika

Relativní kontraindikací jsou psychické poruchy, zvláště u mužů, kteří se na výsledek příliš upínají. Relativní krátké prodloužení může vést ke vzniku depresí. Při zjištění vrozené vady penisu v průběhu operace se může stát, že operatér akutně musí od operace ustoupit, zjistí-li riziko poškození atypicky uložených nervů a cév.
Rizikem výkonu jsou standardní rizika patřící chirurgickému výkonu – šokové stavy, infekce, rozpad rány, hojení druhotné (per. secundam). Ztráty citlivosti, možnosti erekce, nebo změny tvaru penisu, či poranění močové trubice jsou vzácné a bývají spojené s nešetrným postupem při výkonu. Poruchy močení jsou též vzácné. Vzácností však nejsou dlouhou dobu trvající otoky a dlouho ustupující modřiny.

Aktualizováno: 26.5.2016

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí   

Zákroky, na které se chystají ostatní