Laserová blefaroplastika

Oblast očí patří k mimicky nejvíce zatížené krajině našeho obličeje. Kůže očních víček, horních i dolních, je velmi tenká a oproti jiným partiím našeho obličeje daleko více náchylná k viditelným projevům stárnutí. Ať již jde o tvorbu vrásek v zevních koutcích očí, nebo vějířkovitých vrásek přímo na očním víčku až po tvorbu kožních nadbytků, někdy až převisů. Povislá oční víčka neovlivňují negativně jen náš vnější vzhled, ale mohou mnohdy být příčinou i zdravotních obtíží jako jsou bolesti hlavy či zhoršený zrak.

Oblast dolních víček bývá vlivem stárnutí a ochabnutí kůže často díky tukovým váčkům vyklenuta, které zespoda tlačí na ochabující kruhový oční sval a povolenou kůži. Tento estetický problém bývá lidově nazýván "pytle pod očima". Blefaroplastika, plastická operace očních víček, patří mezi nejčastěji prováděné estetické operace obličeje u můžu i žen. Chirurg může volit ze dvou operačních metod: operaci asistovanou skalpelem či laserem. Obě metody si s výše uvedenými problémy dovedou poradit, v principu jde stále o stejný operační výkon. Rozdíl spočívá ve způsobu provedení.

Laserová blefaroplastika (operace očních víček laserem) je novější metoda, kterou lze využít jak pro operaci horních i dolních očních víček. Za asistence CO2 laseru lze odstranit jak povislá oční víčka, tak případné tukové převisy. Je však na místě upozornit, že metoda není zcela efektivní pro odstranění velkých tukových převisů. Během operace provádí chirurg za pomoci CO2 laserového skalpelu řez nikoli po vnější části víčka, jak je tomu u klasické metody, ale po její vnitřní části. Tím předchází vzniku viditelných jizev. Po výkonu není nutné žádné šití, drobné ranky se jen zalepí. Výkon pacient podstupuje vždy v celkové narkóze a jeho oči musí po celou dobu operace chránit kovové krytky.

Standardní operační technika, skalpelem, si poradí i s velmi výraznými tukovými převisy. Pacienti však vždy musí počítat s drobnými jizvami. Ty jsou nejčastěji umístěné v přirozené rýze na horním víčku nebo v oblasti těsně pod řasami, takže po zhojení nejsou téměř patrné.

Aktualizováno: 8.3.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní