Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Laserová blefaroplastika

  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Efekt viditelný po 1 měsíci
  • Trvalé výsledky

Co je to laserová blefaroplastika?

Laserová blefaroplastika, jak uvádí MUDr. Milan Otčenáš, je moderní metoda zaměřená na odstranění poklesu očních víček a očních váčků pomocí CO2 laseru, který slouží jako skalpel, to vše s cílem celkového omlazení oční oblasti.

Co je laserová blefaroplastika?

Laserová blefaroplastika

Cílem laserové blefaroplastiky je omlazení oční oblasti

Jemná kůže v oblasti očního okolí patří k nejzatěžovanějším částem našeho obličeje, která je namáhána jak každodenní mimikou, tak vnějšími vlivy prostředí. S přibývajícími roky však dochází nejen k tvorbě vějířkovitých vrásek a vrásek ve vnějších koutcích očí, ale kůže v oblasti horních víček začíná ochabovat a tvoří se kožní převisy. Zároveň se mohou začít tvořit váčky (tzv. pytle) na dolních víčkách. Přebytek ochablé pokožky neznamená jen estetický problém a unavený vzhled, ale ve výsledku může v dojít až ke zhoršení vidění či bolestem hlavy. Jednou z metod, která tento estetický i zdravotní problém řeší, je laserová blefaroplastika, neboli operace očních víček pomocí laseru.

Dle Medicom Clinic má použití laseru v porovnání s klasickou operací očních víček řadu výhod:

  • Operace trvá kratší dobu
  • Řez laserem je přesnější a nezůstávají po něm jizvy
  • Otoky jsou menší a doba hojení kratší

Kromě odstranění tukových váčků, takzvaných “pytlů pod očima” je laser schopný vyhladit vrásky v očním okolí, což podporuje svěží a mladistvý vzhled, který je touto metodou docílen. Pokožka je ve výsledku mnohem pevnější a pružnější.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na laserovou blefaroplastiku?

Výsledek laserové blefaroplastiky

Foto od MUDr. Tomáše Ventruby

Vhodným kandidátem na tento zákrok je zdravý dospělý, který trpí na převisy kůže v oblasti horních víček nebo klient s váčky na dolních víčkách. Přestože se většina pacientů zajímá o blefaroplastiku z kosmetických důvodů, estetické centrum Emory zmiňuje, že nejsou vzácné případy, kdy se při poklesu horního víčka nastávají i zdravotní komplikace, například zhoršené vidění.

Podle MUDr. Jiřiny Šilhánkové z Gia Clinic však laserová blefaroplastika není vhodná pro pacienty, kteří potřebují větší redukci kožního převisu – v tomto případě je lepším řešením klasická operace. Lékařský dům Praha 7 uvádí, že přestože je většině pacientů vyhledávajících tento zákrok mezi 40-50 lety, lze ho provádět i u klientů mladších, kteří mají pro ochabnutí kůže a tvoření kožních převisů či váčků dědičné predispozice.

Bibliografie

American Society of Plastic Surgeons. 2020. Eyelid Surgery. Procedure. [online] Available at: [Accessed 14 July 2020].

Emory Aesthetic Centre. 2020. Blepharoplasty (Eyelid Surgery). [online] Available at: [Accessed 16 July 2020].

Estheticon.com. 2020. Laserová Blefaroplastika. [online] Available at: [Accessed 15 July 2020].

Lékařský dům Praha 7. 2020. Operace Očních Víček. Blefaroplastika. [online] Available at: [Accessed 11 July 2020].

Mayo Clinic. 2020. Blepharoplasty. [online] Available at: [Accessed 16 July 2020].

MEDICOM Clinic. 2020. Operace dolních víček CO2 laserem. [online] Available at: [Accessed 10 July 2020].

Šilhánková, J., 2020. Operace očních víček. [online] GIA Clinic. Available at: [Accessed 10 July 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."