Specializuje se na korektivní dermatologii, estetickou medicínu a dermatologii. Je vyhledávanou lékařkou na aplikaci botulotoxinu, výplňových materiálů, odstranění vrásek nebo omlazení obličeje.
Aktualizace: 17. 7. 2020

Navigace

  • Úvod
  • Kontraindikace
  • Rekonvalescence
  • Komplikace

Úvod

Plexr je nová a velmi slibná možnost neinvazivní estetické medicíny. Je vhodná pro většinu žen (i mužů) cca od 35-40 let věku, kdy již začínají být vidět první známky stárnutí (povolení kůže, pokles tkáně). Je možné aplikovat v obličeji (povadání dolní části obličeje, pokles víček, vyrýsované vrásky např. kolem rtů) i po těle (typicky např. povolení kůže kolem loktů, kolen, na břiše, mezi prsy).

Kontraindikace

Kontraindikace

Kontraindikace

Aplikace není možná u lidí, kteří mají kardiostimulátor, dále vadí větší kovové implantáty poblíž místa ošetření, zákrok také není vhodné absolvovat v těhotenství či při kojení, případně v době závažného onemocnění (např. těžký imunodeficit, těžký diabetes, onkologická léčba, stav po transplantaci orgánu apod.) 

Může, ale nemusí vadit léčba antikoagulancii (léky na ředění krve).

Plexr

Plexr

Ošetření probíhá vždy ambulantně.

Přístroj Plexr pracuje na bázi odstraňování tkáně plazmou. Ionizuje plyny, které najdeme běžně v ovzduší v GAP (oblast mezi koncem přístroje- tryskou a ošetřovanou tkání, tím dochází k tvorbě plazmy). Množství vytvořené plazmy je závislé na výměně vzduchu v ionizační mezeře, také záleží na tom, jaké konkrétní plyny jsou do této oblasti zaváděny (argon aj.).

Po znecitlivění anestetickým krémem tedy lékař postupně může "vytečkovat“ – ošetřit cílovou oblast tak, aby došlo ke kontrakci pleti, což lze často pozorovat ihned během výkonu. Ošetřená plocha se pak hojí nejlépe tzv. "nasucho“, bez promašťování, podle potřeby je možno použít kromě běžné hygieny ještě desinfekci bez alkoholu (přípravek Dettol).


Pavlíček R. MUDr. - Dermacentrum

Pavlíček R. MUDr. - Dermacentrum

Rekonvalescence

Hojení trvá cca 5-7 dní (je dobré zajistit si pobyt doma alespoň na 3 dny), bývá přítomno i lehké zduření až otok partie, následně je nutno ošetřené plochy chránit před sluncem přípravky s vysokým SPF.

Kromě efektu kontrakce pleti („stažení“, redukce přebytku kůže) využíváme i možnosti dosáhnout vyhlazení vyrýsovaných vrásek – v tom případě cíleně tečkovitě spálíme pleť na okrajích vrásky. Metodu lze použít i k celoobličejové rejuvenaci, toto ošetření se však neprovádí najednou, ale postupně, v několika dílčích zákrocích (4-5). Celkový efekt po jakémkoliv zákroku obvykle posuzujeme za cca 4 týdny. Velmi často jedno ošetření stačí k optimálnímu výsledku, vše je ale individuální. Pokud jsou potřeba ošetření další, může být po již měsíci anebo později.

Dosažený efekt vydrží v závislosti na životnímu stylu i více let, samozřejmě, pokud by např. došlo ke zhubnutí, na stavu kůže se to projeví obvykle negativně – novým povolením.

Komplikace

Pokud klient řádně seznámí ošetřujícího lékaře se svým zdravotním stavem, jsou velmi málo pravděpodobné. Určitým rizikem může být např. rozvoj oparu v místě ošetření, velmi vzácně eventuálně jiné kožní infekce u disponovaných jedinců, podobně jako tomu bývá u řady jiných ošetření estetické medicíny. Rutinní příprava před zákrokem užíváním antibiotik či antivirotik se neprovádí, pouze pokud by šlo o klienta často trpícího např. na opary, lze ji jistě doporučit a děje se opět individuálně, podle míry problémů .

Jizvy po zákroku nevznikají, je ale nutno vyčkat samovolného zhojení spáleninek po Plexru, varujeme před aktivním strháváním stroupků. Plexr se naopak velmi osvědčuje i při léčbě jizev po akné a i některých forem aktivního akné, je možno ne sice jizvu zcela odstranit, ale zestejnoměrnit, jemně vyhladit, zlepšit vzhled ošetřené plochy.

Nejde o zákrok vhodný k absolvování během polední pauzy, přece jen je nutno počítat s výše popsaným hojením. Make-up je možno aplikovat až za 3 dny či později, individuálně. Pokud jde o sport, je to individuální a záleží i na typu sportu, obvykle je žádoucí sport vynechat alespoň 3-5 dní po zákroku, v rámci prevence zpomalení hojení či případné náhodné infekce.

Zákrok je vhodné kombinovat s metodou Needle-shaping, kterou může doporučit ošetřující lékař. Vše je velmi individuální podle stavu obličeje či jiné lokality. Vše se probírá v rámci vstupního pohovoru.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."