Obličejové vrásky

Obličejové vrásky

Ztráta kontur obličeje postihuje obě pohlaví a objevuje se kolem 30. roku života. Existuje však celá řada neinvazivních i invazivních zákroků, jak se nechtěných vrásek zbavit.

Co jsou obličejové vrásky?

Vrásky

Vrásky vznikají stahováním pokožky

Vrásky jsou záhyby na pokožce, které vznikají jejím stahováním.

Pokožka obličeje v průběhu let ztrácí svou pevnost, a to jak v horních vrstvách kožní tkáně, tak v těch hlubších. Ztráta pevnosti obličeje je způsobena strukturální ochablostí pokožky. Může být také doprovázena ztrátou tonusu pokožky, což je způsobeno progresivním poklesem produkce kolagenu a elastinu způsobeném přibývajícím věkem. Kolagen je ve skutečnosti podpůrná struktura pokožky, která časem vykazuje známky ochabování, což způsobuje, že se na pokožce objevují vrásky a pleť není tak pevná.

Stupeň ochabnutí se u každého člověka liší. Například povislá kůže je méně nápadná u lidí s výraznými lícními kostmi.

Jaké jsou příčiny vrásek?

Příčiny vrásek

Na předčasný vznik vrásek má vliv i kouření

Existuje mnoho příčin, které mohou vést k tvorbě vrásek. Uvádíme vám ty nejběžnější:

  • Stárnutí
  • Stres
  • Životní styl
  • Nadměrné slunění

Stárnutí je nepochybně jednou z hlavních příčin tvorby vrásek. Jak stárneme, buněčný metabolismus se zpomaluje, což způsobuje pokles koncentrace kolagenu, elastinu a tukových buněk v obličeji, což vede k tvorbě povislé kůže. Ochablost pleti se však může objevit i v raném věku, obvykle v důsledku špatné stravy, stresu, užívání alkoholu a tabáku, ale také dlouhodobého pobytu na slunci bez použití ochranných prostředků.

Bibliografie

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."