Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Lipedém

  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to lipedém?

Jedná se o chronické, většinou progredující onemocnění, při němž zbytní tuková tkáň v podkoží končetin (horních i dolních). Postihuje výhradně ženy a jeho průvodním jevem může být celulitida neboli „pomerančová kůže". Charakteristická je bolest v postižených oblastech, sklon k otokům, tvorbě modřin. Obvyklá je pozvolná progrese, která vede k deformitě končetin.

Flebedém, lymfedém nebo lipedém: Jaký je v nich rozdíl?

Otok nohou může mít celou řadu příčin. Jednou z nich je onemocnění s názvem lipedém. (ilustrační foto)

Otoky nohou mohou mít celou řadu příčin. Jednou z nich je onemocnění s názvem lipedém. (ilustrační foto)

Flebedém: Flebedém je onemocnění na podkladě chronické žilní nedostatečnosti. U tohoto onemocnění je zhoršený odtok krve z dolních končetin. Otok se zhoršuje při delším stání a při cestování. Tkáně většinou nejsou bolestivé, ani se nevyskytují modřiny.

Lymfedém: Lymfedém je onemocnění, při kterém lymfa hůře cirkuluje v končetině. Nemoc prakticky vždy postihuje jen jednu končetinu, otok v obraze převažuje, můžeme zde vytlačit prstem důlek na kůži. Někdy je spojitost s onkologickým onemocněním a léčbou.

Lipedém: U lipedému jde o symetrické disproporcionální zvětšení tukové tkáně, typická je bolestivost a výskyt modřin.

Jak se lipedém projevuje a jaká jsou zdravotní rizika

Onemocnění se projevuje symetrickým, vzhledem k ostatním proporcím postavy nepřiměřeným zbytněním tukové tkáně končetin, dále již zmíněnou bolestivostí a sklonem k modřinám. To pak vede k potížím s pohybem, což dále zhorší problém s udržením tělesné váhy.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."