Vrásky jsou jedním z projevů stárnutí, na kůži vznikají postupně, jak s přibývajícím věkem kůže ochabuje. Na kvalitu pokožky má ale vliv také genetická dispozice, zdravotní stav, životní styl, vlivy vnějšího prostředí (sluneční záření) a péče, která je pokožce věnována. Vrásky se objevují i v mladém věku, jedná se však o mimické vrásky, které vznikajív důledku častého a intenzivního stahu mimických svalů v obličeji (když se smějeme, mračíme, živě gestikulujeme nebo mimicky reagujeme na prožívané události).

Tvorbu vrásek neumí zastavit ani ta nejmodernější medicína, nicméně projevy stárnutí je možné pomocí různých metod zpomalit a vrásky do určité míry odstranit/vyhladit. K účinným metodám patří aplikace botulotoxinu. Botulotoxin v místě aplikace přeruší spojení nervu se svalem, a tak zabrání mimickému svalu ve smršťování a následnému vytváření vrásek. Efekt je však dočasný, a tak je nutné po určité době aplikaci botulotoxinu podstoupit znovu. Vhodným řešením jsou také injekční výplňové implantáty. Nejoblíbenějším materiálem je kyselina hyaluronová, která vyplní prostor pod vráskou, a pleť se tak vypne. Kyselina hyaluronová se však po určité době vstřebá, proto je třeba proceduru po nějakém čase zopakovat.

Novým řešením odstraňující vrásky je niťový lifting, kdy se do určitých lokalit obličeje zavádějí speciální vlákna, pomocí kterých dojde ke zvednutí pokleslých tkání a vypnoutí kůže. Jedná se o miniinvazivní, rychlou, jednoduchou a bezpečnou metodu, jejíž výsledky jsou okamžitě viditelné a přetrvávají dlouhou dobu ( 2-5 let). K dalším metodám patří řada dermatologických ošetření – chemický peeling, omlazení pleti (rejuvenace) pomocí laserového paprsku nebo intenzivního pulzního světla (IPL). Po 45. roku věku lze podstoupit také operaci obličeje (face-lift), kdy jsou odstraněny kožní nadbytky na tvářích a krku, a tak dojde k vypnutí pleti a odstranění většiny vrásek. Velkou výhodou je, lze že jednotlivé zákroky dle potřeby vzájemně kombinovat.

Publikováno: 20.11.2013

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Vyhlazení vrásek - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Vyhlazení vrásek - Ceny

Ceny od 2 600 Kč
obvykle do 6 000 Kč
MUDr. Drahomíra Kotlářová
MUDr. Hana Plachá
Karlovy Vary
Ceny od 2 000 Kč
MUDr. Hana Plachá
MUDr. Dagmar Větěchová
Frýdek-Místek
Ceny od 1 690 Kč
obvykle do 9 990 Kč
MUDr. Dagmar Větěchová
MUDr. Michaela Hustá
Frýdlant nad Ostravicí, Vratimov
Ceny od 2 000 Kč
obvykle do 5 000 Kč
MUDr. Michaela Hustá
Ceny od 3 000 Kč
MUDr. Roman Kufa - Perfect Clinic
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní