Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění vrásek

Stojí to za to
94 %
Stojí to za to
Na základě 43 příběhů
Průměrná cena
9.775 Kč
Průměrná cena
Podle 177 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Dočasné výsledky

Jak na odstranění vrásek?

Vrásky jsou jedním z projevů stárnutí. Vznikají postupně s přibývajícím věkem, kdy naše kůže začíná ochabovat. Na kvalitu pokožky má vliv celá řada faktorů – genetická dispozice, životní styl, zdravotní stav, vlivy vnějšího prostředí (např. sluneční záření) a také péče, kterou naší pokožce věnujeme. Již v mladém věku se objevují první mimické vrásky vznikající v důsledku častého a intenzivního stahu mimických svalů v obličeji (když se smějeme, mračíme, živě gestikulujeme či mimicky reagujeme na dané události). Ať už vás trápí vráska mezi obočím, vrásky kolem očí, na čele či jiných částí těla, váš ošetřující lékař pro vás zvolí vhodné řešení. Získejte tak opětovně mladistvou pleť.

Výplně a vrásky

MUDr. Lenka Ottová s pacientkou při konzultaci před zákrokem, (foto: soukromý archiv kliniky).

MUDr. Lenka Ottová s pacientkou při konzultaci před zákrokem, (foto: soukromý archiv kliniky).

Stále jsem si říkala, že mi vrásky nevadí, že ke mně patří, že se nebojím stárnutí a že si nebudu hrát na něco, co už nejsem. A pak jsem se jednou vzbudila a zjistila, že jsem v pohodě, ale jen ty drobné vrásky kolem rtů opravdu nechci. A taky nechci vypadat, jako bych se mračila, když se vlastně směji. Rozhodla jsem se jít do boje a začala číst vše možné o krémech, kosmetice a zákrocích. Uvědomila jsem si, že záleží na tom, co vlastně vadí: vrásky, přebytečná kůže nebo naopak někde něco chybí?

Tvorbu vrásek nezastaví ani ta nejmodernější medicína. Nicméně projevy stárnutí je možné pomocí různých metod zpomalit a vrásky do určité míry odstranit/vyhladit.

Jak se zbavit vrásek

Příprava pacientky na aplikaci botulotoxinu v Centru oční a estetické medicíny Ottlens, Šumperk, (foto: soukromý archiv kliniky).

Příprava pacientky na aplikaci botulotoxinu v Centru oční a estetické medicíny Ottlens, Šumperk, (foto: soukromý archiv kliniky).

Možností, jak se vrásek zbavit, je hned několik. Záleží na typu vrásek a oblasti, ve které se projeví. Vrásky mohou být mimické, které vznikají jen při mimice, nebo statické, které jsou přítomné pořád. Objevují se na těchto částech: čelo, mezi obočím, kolem očí a úst, brada a kořen nosu. Metodou pro vyhlazení mimických vrásek a pro menší lifting obličeje je aplikace látky botulotoxinu typu A. Vše záleží na množství a na ředění látky.

Na statické vrásky bývá aplikace botulotoxinu nedostačující. Používá se proto kombinace botulotoxinu typu A a výplně. Výjimečností botulotoxinu je to, že se dá použít i proti hyperhidróze neboli nadměrnému pocení v podpaží, na čele, rukou a nohou.

Látka botulotoxin typu A se aplikuje injekčně do příslušného svalu či potní žlázy, kde blokuje periferní přenos impulsu mezi nervem a svalem, či nervem a potní žlázou. Toxin způsobí dočasnou paralýzu, tzn. ochrnutí svalu nebo dočasně zablokuje funkci potní žlázy. Vrásky kolem očí, u kořene nosu a na čele se nejčastěji vyhlazují aplikací botulotoxinu.

Aplikace výplně je metoda, při které nahradíme chybějící objem tkáně. Při výplních se používá tzv. filer. Filery jsou různé. Může to být například kyselina hyaluronová, calcium hydroxyapatite nebo vlastní tuk. Záleží na tom, co je třeba řešit a jaký je stav pokožky. Pomocí výplně je možné zlepšit konturu obličeje, vyplnit zapadající spánky, zmenšit kruhy pod očima, bezoperačně změnit formu nosu, zvýraznit úhly spodní čelisti, rty, zkorigovat nosoretní rýhy a zvětšit nebo zvednout skleslé rty, v některých případech se dá „zkrátit“ přebytečná kůže. Pokud použijeme jinou hustotu výplně, dá se tato také použít pro zlepšení stavu pokožky obličeje a krku. Tomuto postupu se říká mezoterapie.

Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v těle člověka. Jednou její funkcí je vázání vody, čímž se zlepšuje hydratace a tím i stav pokožky.

Calcium hydroxyapatite je nealergenní plnivo na bází vápníku, které je odolnější než kyselina hyaluronová. Její účinek je dlouhodobější. Výsledný efekt, kterého chceme dosáhnout, opět záleží na ředění látky.

Vlastní tuk je další formou fileru - výplně. Zjednodušeně řečeno je použití vlastního tuku jen přemístění z jednoho místa v těle na jiné. Odebírá se z místa, kde přebývá a vkládá tam, kde je potřeba.

Niťový lifting je novým řešením odstraňujícím vrásky, kdy se do určitých lokalit obličeje zavádějí speciální vlákna, pomocí kterých dojde ke zvednutí pokleslých tkání a vypnutí kůže.

K dalším metodám patří řada dermatologických ošetření – chemický peeling, omlazení pleti (rejuvenace) pomocí laserového paprsku nebo intenzivního pulzního světla (IPL), SANAKIN©. Po 45. roku věku lze podstoupit také operaci obličeje (face-lift), kdy jsou odstraněny kožní nadbytky na tvářích a krku, a tak dojde k vypnutí pleti a odstranění většiny vrásek. Velkou výhodou je, že je možné jednotlivé zákroky dle potřeby vzájemně kombinovat.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře