Pocity před operací zvětšení prsou

gabi.gabi

Tak jsou to již necelé tři měsíce do plánovaného termínu augmentace mých prsou a já se rozhodla začít sdílet svůj příběh... Nad zvětšením prsou uvažuji asi jako každá žena, které byly místo prsou do vínku naděleny lentilky pod kobercem, od svých 18-ti let. Ale když jsem tehdy s nadsázkou prohlašovala, že si jednoho dne stejně nechám prsa zvětšit, netušila jsem, že se to někdy stane skutečností. A hle, 18. února tomu tak na 95 % bude (pochyby stále jsou a asi i budou). :-) Pro zvětšení prsou jsem se definitivně rozhodla na jaře roku 2018, kdy jsem čistě náhodou objevila implantáty Ergonomix. Jejich přirozenost a funkcionalita mi natolik učarovaly, že jsem se rozhodla zajít na nezávaznou konzultaci. V ten moment mi do cesty přišel Den s Motivou na brněnské klinice Leticia. Podotýkám, že do oné konzultace jsem byla rozhodnuta navštívit ještě asi 3 další brněnské doktory, ale vše se změnilo v den konzultace, kdy mě ohromily jak milé a vstřícné slečny z Motivy, tak sympatický pan doktor Hýža a samotné implantáty. Konzultace u dalších doktorů již byly zcela zbytečné. Bohužel, osud tomu chtěl tehdy jinak a pan doktor mi na konzultaci doporučil spíše klasické anatomické implantáty značky Mentor (důvodem byla krátká vzdálenost mezi bradavkou a podprsní rýhou mého současného poprsí). A tak jsem se začala smiřovat s tím, že budu muset mít anatomy. Ale jak čas plynul a já sbírala více a více informací + hojně komunikovala právě se slečnami z Motivy, utvrdila jsem se v tom, že to budou buď Ergonomixy nebo nic. A proto jsem se objednala ještě na druhou konzultaci, která se uskutečnila 12. října. Panu doktorovi jsem sdělila, že skrze svoji stále ještě četnou posilovací aktivitu a snahu o nějaké to tvarování postavy, bych opravdu nejvíce uvítala Ergonomixy - protože pokud od těch nových prsou něco opravdu chci, tak to, aby mě neomezovala při sportovní aktivitě a byla maximálně přirozená. Společnou diskuzí a následným kompromisem jsme dospěli k tomu, že i přes moje predispozice do Ergonomixů půjdeme. Jen bude potřeba snížit podprsní rýhu a trochu si pohrát s mléčnými žlázami, což může mít za následek tzv. double bubble. Ale i přes tyto čachry a možná rizika jsem z tohoto řešení měla velmi dobrý pocit, a proto jsem si po uplynutí konzultace rovnou zamluvila termín. Nebudu lhát, čím blíže ten den D je, tím více se moje pocity mění a jak se jeden den strašně těším, tak jsem další den šíleně nervózní. Dokonce už i přišel okamžik, kdy jsem kvůli strachu z toho, co může být za 10 let, byla rozhodnutá celou operaci zrušit. Ale popřela bych tím to, co chci a co momentálně vnímám jako správné. Moje tělo je velice zvláštní, a sama nevím, jak bude nové poprsí vypadat, ale špatný výsledek si nepřipouštím. Ne když budu v rukách doktora Hýži, kterému maximálně věřím a vím, že udělá vše pro to, aby vše dopadlo na 1*.

Zobrazit příspěvky2 Skrýt příspěvky2
Lucie

Gabi, právě jsem si přečetla Tvůj příběh a už jsem zvědavá jak to dopadne! :-) musí to být zvláštní čekat, vid? Vložíš fotku současných prsou?

Zobrazit odpověď
gabi.gabi

Ano, je to zvláštní. Občas je to jak čekání na popravu. 😃 Ale samozřejmě převažuje to těšení se a slunečné dny. :-) Fotografie vložím včetně takových těch "technických" údajů. :-)

Ještě doplňuji, že je mi 27 let, mám 172…

gabi.gabi

Ještě doplňuji, že je mi 27 let, mám 172 cm, 67 kg a nemám děti - bohužel mám spíše mužskou náturu a nejsem úplně mateřský typ. Postavu mám spíše ve tvaru přesýpacích hodin, kdy mi zvýšenou sportovní aktivitou (převážně silovým tréninkem v posilovně) a snahou o redukci podkožního tuku na hrudi téměř nic nezbylo. Když přiberu na tuku, jde to automaticky do hýždí a nohou, prsa se mi snad nikdy přibráním tuku nezvětšila. Aktuálně mám pod prsy obvod cca 79 cm a přes prsa nějakých 89 cm. Jak jsem psala již v úvodním příspěvku a jak můžete vidět na fotografiích, které byly pořízeny v den druhé konzultace, od přírody mám velmi krátkou vzdálenost mezi bradavkou a podprsní rýhou, prsa jsou poměrně vysoko na hrudníku a daleko od sebe (směřují také spíše do stran). Skrz tento výchozí stav se bude pan doktor rozhodovat pravděpodobně mezi průměrem 12.25 cm (360 ml) a 13 cm (425 ml). Osobně doufám, že se přikloní k tomu většímu, právě abychom minimalizovali dálnici mezi prsy. :-) Na fotografiích je také vidět, kde asi implantát bude umístěn a jak by moje postava mohla vypadat právě se zvolenou velikostí (pro lepší představu jsem vložila také celou postavu). Osobně se netajím tím, že jsem se pro augmentaci rozhodla hlavně kvůli zesymetričtění celé postavy, kdy ještě stále plánuji redukci podkožního tuku v kombinaci s nabíráním svalové hmoty. :-)

Zobrazit příspěvky1 Skrýt příspěvky1
brunensis

Ahoj, reagovala jsi na mou recenzi, tak jsem si přečetla tvou. Pokud ti to pomůže, vložím fotky, jelikož mám podobný obvod (77 cm pod prsy), jsem teda vyšší (180 cm), ale důležitý je rozměr hrudníku než váha a výška. Já mám prsa přirozeně u sebe, takže 425 už nepřipadalo v úvahu, takže mám 12,5 - 310 a a 380 kvůli asymetrii. Nějaký základ jsem měla (viz před a po).

Recenze lékaře

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí