MUDr. Robert Tomáš, Ph.D.

Starter
(10 Recenzí)·100% doporučuje
Ohodnotit
Hviezdoslavova 509/25, Praha, Praha (kraj) Zobrazit mapu
Obvykle odpoví do 5 hodin
Evidenční číslo v ČLK 1142666172
MUDr. Robert Tomáš, Ph.D. Starter
(10 Recenzí)·100% doporučuje

Informace

  • 4903 návštěv profilu

Dobrý den, jsem MUDr. Robert Tomáš, Ph.D. a mojí odbornou lékařskou specializací je neurochirurgie.

Mým domovským pracovištěm je neurochirurgické oddělení Nemocnice Na Homolce, které patří spektrem prováděných operačních výkonů, počtem ročně odoperovaných pacientů a svým unikátním technickým vybavením mezi přední neurochirurgická pracoviště v České republice. Já osobně se zabývám především operacemi mozkových a páteřních nádorů, operacemi degenerativních onemocnění páteře (výhřezy plotének, zúžení páteřního kanálu) a operacemi periferních nervů.

Právě mezi operace periferních nervů patří již tradičně operace pro syndrom karpálního tunelu a byl jsem jedním z prvních operatérů v ČR, kteří začali syndrom karpálního tunelu operovat endoskopicky. Endoskopickou techniku operace karpálního tunelu používáme od roku 2011. Cílem endoskopické operace je rychlejší návrat operované ruky do běžných činností i do pracovního procesu, než tomu je po operaci klasické. Tato technika vešla do širšího povědomí pacientů i odborníků až v posledních letech. Tomu odpovídá i prudký nárůst pacientů, kterým operujeme karpální tunel endoskopicky. V prvních letech jsme operovali přibližně 50 pacientů ročně, dnes endoskopicky operujeme 60 až 100 pacientů s karpálním tunelem měsíčně. Endoskopickou operaci karpálního tunelu jako jedinou provádím mimo neurochirurgické oddělení Nemocnice Na Homolce a sice na Klinice jednodenní chirurgie Palas Athena.

Konzultace stran endoskopické operace karpálního tunelu jsou bezplatné a lze je uskutečnit telefonicky (osvědčilo se nám to při nutných restrikčních opatřeních pro nákazu covid-19 a u mimopražských pacientů) nebo osobně po předchozí domluvě cestou e-mailu. Závisí to výhradně na preferencích pacientů.

Konzultace stran jiných neurologických problémů, které lze řešit operační cestou, probíhají ve standardním ambulantním režimu v Nemocnici Na Homolce.

Vzdělání a dosažené certifikáty

Jsem absolventem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze – promoce v roce 1997. Postgraduální titul Ph.D. jsem obdržel v oboru Neurověd opět na 1. LF UK v Praze roku 2006. Mám atestaci v oboru všeobecné chirurgie I. stupně (r. 2000) a v oboru neurochirurgie (r. 2006).

Jsem členem těchto odborných společností:

The European Association of Neurosurgical Societies (EANS)

Česká neurochirurgická společnost

Česká neurologická společnost

Česká onkologická společnost

Česká společnost pro klinickou neurofyziologii

Kromě neurochirurgie je mojí největší vášní sport. Amatérsky běhám dlouhé tratě (půlmaratón a maratón), rád jezdím na kole a v zimě na běžkách. Jsem velkým fotbalovým fanouškem.

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne

Hlavní zákroky

Recenze (10)

5.0
10 Recenzí · 100 % doporučuje
Endoskopická operace karpálního tunelu

Se zákrokem pana MUDr. Roberta Tomáše Ph.D. jsem velice spokojenej. Podstoupil jsem laparoskopickou operaci karpálního tunelu pravé ruky a po skoro 3 měsícech bych nepoznal, že jsem na operaci byl. Již přes měsíc dělám těžkou manuální práci. Velké dí...Číst dál

Srdečně vám děkujeme za naši maminku kterou ste zachránil a odstranil ji nádor a cistu na mozku♥️ Slovy mi nejde popsat jak moc jsem vám vděčná že máme maminku zpět doma a zdravou máte můj velký respekt a vděk!zlaté ruce ♥️ ♥️♥️

Endoskopická operace karpálního tunelu

10 dní po endoskopické operaci karpálního tunelu na obou rukou jsem naprosto spokojen. Profesionální přístup všech na sále přímo nadchne. Vše před zákrokem i po něm bylo jak panem doktorem, tak i sestrami/asistentkami, popsáno a vysvětleno. Úleva nap...Číst dál

Endoskopická operace karpálního tunelu

U pana doktora jsem byla na endoskopické operaci karpálního tunelu. Jsem velmi spokojená jak s konzultací před operací, tak se samotným průběhem operace, ale i s konzultací po operaci. Velmi oceňuji vstřícný přístup pana doktora. Ruka se hojí dobře...Číst dál

Zobrazit další recenze
Požádejte: MUDr. Robert Tomáš, Ph.D. o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!

Skutečné příběhy (1)

Požádejte: MUDr. Robert Tomáš, Ph.D. o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!

Zodpovězené dotazy (1)

Požádejte: MUDr. Robert Tomáš, Ph.D. o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!