Vojenská nemocnice Brno - Oční oddělení

Vojenská nemocnice Brno - Oční oddělení

Žádné recenze
Ohodnotit
Zábrdovická 3/3, Brno, Jihomoravský kraj
Vojenská nemocnice Brno - Oční oddělení
Vojenská nemocnice Brno - Oční oddělení
Žádné recenze

Informace

Oční oddělení Vojenské nemocnice Brno nabízí svým pacientům zdravotní péči v rámci ambulantního režimu, ale také péči hospitalizační. Provádí se zde široké spektrum vyšetření očí a léčba očních onemocnění.

Oddělení blízce spolupracuje s několika dalšími specializovanými pracovišti a očními odděleními v rámci města Brna.

Pracoviště oftalmologie (očního lékařství) se specializuje především na operativu karatakty (šedý zákal), kdy je zakalená čočka nahrazena kvalitní nitrooční čočkou, která díky asférické optice umožňuje lepší vidění při řízení automobilu, sledování televize a za šera. Jde o prémiovou asférickou nitrooční čočku, jež se vyrábí v Anglii a je zdarma. Čočka je do oka implantována pomocí mikrořezu (2,2 mm).

Stejně tak je do oka možné implantovat čočku Medicontur (takzvaná žlutá nitrooční čočka), která rovněž disponuje asférickou optikou, ale navíc je vylepšena o jemně žlutý filtr, jež napodobuje přirozené zbarvení lidského oka. Filtr slouží také jako ochrana sítnice proti škodlivému modrofialovému světlu. Čočka Medicontur je pro všechny pacienty zdarma.

Během operace katarakty (šedý zákal) lze vyřešit i nižší či vyšší astigmatismus. Co se týká vyššího astigmatismu, tak ten je řešen čočkou torickou. Nižší astigmatismus se řeší nářezen rohovky a jeho léčba je bezplatná.

Operace katarakty (šedý zákal) je bezbolestná a trvá maximálně dvacet minut. Zpravidla probíhá v ambulantním režimu, tedy bez nutnosti hospitalizace. Starší klienti jsou hospitalizováni na krátkou dobu.

K operaci je nutné se předem objednat, buď telefonicky nebo přes informační formulář dostupný na tomto portálu. Také je možné se objednat osobně.

Přístroje na oddělení:

  • Jett Plasma Lift MEDICAL - ošetření chronické blefaritidy, ektropia a entropia víček, odstranění jizev a bradavic atd., redukce vrásek v okolí očí, blefaroplastika víček
  • Ultrazvuk AVISO od Quantel Medical
  • Nd-YAG laser (NIDEK YC-1800)
  • Diodový laser Iridex (OcuLight SLX)
  • Statický perimetr (OCULUS TWINFIELD)
  • OCT (typ RTVue-100)
  • TOPCON DRI OCT TRITON 3D plus

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.