Navigace

 • Úvod
 • Co je laserové odstranění rozšířených žilek?
 • Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na laserové odstranění rozšířených žilek?
 • Jak si vybrat vhodného lékaře?
 • Jak probíhá první schůzka s lékařem?
 • Jak se připravit na zákrok?
 • Jak se provádí laserové odstranění rozšířených žilek?
 • Jakým způsobem se lze zbavit rozšířených cév?
 • Výhody zákroku
 • Jak probíhá zotavení po laserovém odstranění rozšířených žilek?
 • Doba rekonvalescence
 • Výsledky laserového odstranění rozšířených žilek
 • Komplikace nebo možné vedlejší účinky
 • Časté otázky
 • Bibliografie

Úvod

Dokonalost je tvořena maličkostmi. Fyzická stránka člověka je to první, co nám vytváří hodnotu osobnosti. O svůj zevnějšek se snažíme pečovat a s přibývajícím věkem naše těla vyžadují větší péči. A to i naše cévy, které společně s léty ztrácí svou pružnost neboť elastická vlákna ztrácejí kvalitu. Taktéž genetika hraje významnou roli, proto rozšířené žilky protkávají i těla mladá bez ohledu na pohlaví. K rozšířeným žilkám se můžeme propracovat i nevhodným životním stylem. Mezi rizikové faktory patří nadváha, kouření a nedostatek pohybu. Nejčastěji se rozšířené žilky a metličky vyskytují v obličeji, v okolí nosu a na dolních končetinách. Dokáží pod kůží vytvořit nevzhlednou červenou či namodralou pavučinu. Kromě stránky estetické však mohou způsobit i závažnější zdravotní problémy jako jsou žilní nedostatečnost či křečové žíly, pocit svědění v okolí rozšířených cév a křeče. Léčba cév a metliček je dnes snadná a to za pomoci laseru, který je dokáže dokonale odstranit.

Brandeis Clinic by Lucie Kalinová

Laserové odstranění rozšířených žilek (klinika Brandeis Clinic by Lucie Kalinová)

Co je laserové odstranění rozšířených žilek?

Laserové odstranění rozšířených žilek je velmi efektivní metoda, která dokáže odstranit nevzhledné sítě cév na nohou, v obličeji či jiných postižených částech těla. Za pomoci řízeného počítače paprsek laseru působí na konkrétní tmavě zbarvené cévky. Laser tepelně reaguje na pigmentově zbarvené tkáně, proto je spolehlivě zničí.

MUDr. Hana Raková MBA

Laserové odstranění rozšířených žilek (MUDr. Hana Raková MBA)

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na laserové odstranění rozšířených žilek?

Pokud vaše pokožka dovolila tmavě zbarveným cévkám prosvítat, je čas se s nevzhlednými pavučinami rozloučit. Pokud Vás trápí rozšířené cévky, jejich laserové odstranění je spolehlivým krokem k dokonalosti.

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Pokud si nejste jisti, jak si vybrat vhodného lékaře k odstranění rozšířených žilek, Estheticon nabízí k nahlédnutí reálné fotografie před a po zákroku, čímž můžete posoudit Vaše představy o výsledku odstranění rozšířených žilek s realitou. Nejdůležitější je však vzájemné porozumění si s lékařem, který Vám zákrok bude provádět. Každý lékař je jedinečná osobnost a povahové vlastnosti a přístup konkrétního lékaře je nutné zvolit v korelaci s Vašimi představami. Je nutné, aby lékař dokázal vyhovět všem Vašim požadavkům a potřebám. S vybraným lékařem je dobré konzultovat, zda jste vhodným pacientem, a jakého výsledkuprovedeným zákrokem docílíte.

Vyběr lékařů a klinik, kteří odstranění rozšířených žilek na Estheticonu nabízí, je široký.

Jak probíhá schůzka s lékařem?

První schůzka s lékařem

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

Před každým zákrokem je nutná důkladná konzultace s lékařem, který bude zákrok provádět. Lékař tak může posoudit, zda jste pacient vhodný pro laserového ošetření cév či zda jste vhodným kandidátem pro jiný typ zákroku. Při první schůzce je důležité s vybraným lékařem prodiskutovat Vaše očekávání ohledně konečného výsledku a nastavit postup léčby tak, aby bylo možno dosáhnout cíle dosáhnout dle Vašich představ. Je vhodné probrat i veškerá potencionální rizika.

Amaryllis Centrum

Laserové odstranění rozšířených žilek (klinika Amaryllis Centrum Praha)

Jak se připravit na zákrok?

Na každý zákrok je vždy vhodné přijít psychicky i zdravotně připraven. U odstraňování rozšířených cév je dobré myslet na výběr vhodného oděvu, který umožní pohodlně provést plánovaný zákrok. Pokud jde o odstraňování rozšířených žilek pod koleny, je příjemný volný oděv pro snadné odhalení ošetřovaného místa. Před plánovaným zákrokem bude vzata do úvahy Vaše zdravotní anamnéza. Dva týdny před zákrokem se nedoporučuje pobyt na přímém slunci, opalování v soláriích a vosková depilace. Před chirurgickým zákrokem se řiďte především konkrétními pokyny Vašeho lékaře.

Laserové odstranění rozšířených žilek

Laserové odstranění rozšířených žilek (klinika estetické dermatologie a plastické chirurgie My Best Care s. r. o.)

Jak se provádí laserové odstranění rozšířených žilek?

Laserový paprsek se zaměřuje pouze na postižené místo a nežádoucí cévy přesně zasáhne, okolní tkáně tak zůstanou zcela nedotčené. Tepelně zničené cévky tělo samo vstřebá. Zákrok není bolestivý, a proto nevyžaduje anestetika. Pokud se laserem ošetřují větší plochy nebo si pacient znecitlivění vyžádá, je možné použít znecitlivující krém. Zákrok je prováděn ambulantně, proto se po zákroku může pacient vrátit do plnohodnotného života.

Laserové odstranění rozšířených žilek

Laserové odstranění rozšířených žilek

Jakým způsobem se lze zbavit rozšířených cév?

Přesná příčina pavoučích žil není známa, přesto za primární faktory přispívající k tomuto stavu jsou považovány těhotenství, obezita, trauma, stárnutí, poškození sluncem a hormonální vlivy a významný podíl má i dědičnost. S rostoucím výskytem žilních chorob má více než 40 procent žen nějakou formu choroby žil. Existuje několik způsobů, jak se rozšířených cév zbavit. Efektivně vás jich zbaví léčba cévním laserem, sklerotizací, pulzním světlem nebo elektrokoagulací. Lékař Vám pomůže vybrat vhodnou metodu dle šíře a rozsahu cévek. Aby bylo odstranění žilek co nejefektivnější, je žádoucí pečovat o žilní systém komplexně. Žilní systém dolních končetin lze podpořit kompresí (elastickými punčochami) či vhodnými potravinovými doplňky.

LaserPlastic

Laserové odstranění rozšířených žilek (klinika LaserPlastic)

Výhody zákroku

Mezi výhody odstranění rozšířených cév řadíme efektivnost zákroku. Laser účinně odstraní postižené cévy. Další výhodou je rychlost zákroku. Během několika minut Vás laser dokáže zbavit nepěkných cévních sítí a to bezbolestně. Okolní tkáně zůstanou po zákroku nedotčené a rizika komplikací jsou minimální.

Laserové odstranění rozšířených žilek

Laserové odstranění rozšířených žilek (klinika Brandeis Clinic by Lucie Kalinová)

Jak probíhá zotavení po laserovém odstranění rozšířených žilek?

Po vykonaném zákroku může být ošetřované zarudlé čtyři až osm hodin. Pokožka v ošetřeném místě může být několik hodin citlivější. Ledové obklady mohou proces hojení urychlit a zpříjemnit. Ošetřované místo byste po několik dalších dnů neměli zbytečně namáčet a několik týdnů po ošetření je třeba vyvarovat se slunečnímu záření. Pokud se u Vás objeví zvýšená bolestivost či puchýře, kontaktujte lékaře. Lékař Vám také může doporučit užívání léků příznivě působících na kvalitu cévní stěny.

Doba rekonvalescence

rekonvalescence po laserovém odstranění rozšířených žilek 

Doba rekonvalescence

Pacient nemusí zaznamenat změny i několik prvních týdnů po zákroku. Efekt je plnohodnotný až 3-4 týdny po zákroku, kdy by tělo mělo zničené žilky plně vstřebat. Doba hojení ale vždy závisí na rozsahu zákroku, použité energii a individuálních dispozicích. Pokud není výsledek uspokojivý, je možné ošetření jednou či vícekrát opakovat. Je vhodné dbát na pokyny lékaře.

LaserPlastic

Laserové odstranění rozšířených žilek (klinika LaserPlastic)

Výsledky laserového odstranění rozšířených žilek

Výsledky by měly především naplnit Vaše očekávání. Pro lékaře není nic důležitějšího, než spokojený pacient.

Asklepion

Laserové odstranění rozšířených žilek (klinika Asklepion)


Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Jako každý jiný zásah do těla, může mít i laserové odstranění rozšířených cév vedlejší účinky, které jsou však minimalizovány péčí kvalifikovaných lékařů. Mezi komplikace tohoto zákroku se řadí pálení pokožky, krvácení, infekce, jizvy či strupy.

Časté otázky

 • Jak zákrok funguje? Laserový světelný paprsek prochází pokožkou, aniž by ji poškodil, následně je pohlcen červeným barvivem uvnitř cévy, dojde k jeho přeměně na teplo, které způsobí koagulaci – zatavení cévy. Postupně pak dochází k vstřebání a vymizení žilky.” uvádí klinika BcD Clinic.
 • Je možné odstranění žilek v obličeji v létě? I když je možná v teplém až horkém počasí červené cévky na tváři více vidět, není vhodné je při vysokém UV riziku ošetřovat, ať už laserem nebo jinou metodou, která irituje kůži - důvodem jest právě zvýšená aktivita melanocytů a následný vznik pigmentových skvrn.” uvádí MUDr. Takácsová z kliniky Amaryllis Centrum Praha. 
 • Jaká je ena odstranění červených žilek v obličeji?

  Klinika estetické medicíny Petra Clinic odpovídá: Tyto červené žilky odstraňujeme pomocí přístroje T-way. Cena se pohybuje od 1500 Kč, záleží na velikosti ošetřované partie.” 

 • Jak posilovat cévní stěnu? MUDr. David Tomášek uvádí Zkuste léky na posílení cévní stěny jako je napři Cyclo3Fort. Efekt je individuální. Tyto problémy jsou někdy, bohužel, špatně řešitelné.” 
 • Udělají se po zákroku strupy? Lékařský dům Praha 7 odpovídá: Zarudlé a nepatrně oteklé, u někoho není vidět reakce žádná. Důležité je, aby laserový přístroj měl kvalitní chlazení.” 

Bibliografie

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."