Navigace

  • Úvod
  • Technika odstranění rozšířených žilek
  • Příprava k laserovému odstranění rozšířených žilek
  • Průběh ošetření
  • Anestezie
  • Odstranění rozšířených žilek u dítěte
  • Po ošetření
  • Jaký je výsledek odstranění rozšířených žilek laserem?

Úvod

Jestliže se u vás objevují zvýrazněně červené nebo promodralé žilky v oblasti obličeje, lýtek, stehen či jinde, patrně trpíte poruchou cévního zásobení kůže. Pokud tyto projevy považujete za kosmeticky nežádoucí, využijte jejich laserového odstranění.

Technika odstranění rozšířených žilek

Odstranění rozšířených žilek se provádí cévním laserem. Laserový paprsek, zacílený pomocí počítače přesně na postižené místo, reaguje s červeným krevním barvivem a pomocí tepla skoaguluje, „svaří“ nežádoucí cévky až do síly 4 mm. Tepelně zničené cévky tělo samo vstřebá. Díky přesnému zaměření paprsku nedochází k poškození okolní tkáně. Laserové přístroje nové generace jsou vybaveny tzv. dynamickým chlazením pokožky, které předchází tvorbě stroupků a dalšímu poškození pokožky.

Příprava k laserovému odstranění rozšířených žilek

Před zákrokem je třeba konzultovat s lékařem postup ošetření. Součástí konzultace může být i test, kdy lékař vyzkouší na malé plošce kůže účinnost laserové metody. Tím bude schopen blíže odhadnout výsledný efekt zákroku a předejdete tak zbytečným finančním nákladům z vaší strany.

Průběh ošetření

Samotný zákrok trvá podle několik sekund až desítek minut, doba závisí především na rozsahu ošetření. U rozsáhlejších cévních projevů, jako jsou například hemangiomy, žilky na dolních končetinách či ohně, může být nutné zákrok opakovat několikrát.

Anestezie

Ve většině případů není nutno používat znecitlivění. Patrně budete cítit bolest srovnatelnou se slabým štípnutím, bývá přirovnáváno ke „švihnutí gumičkou“.Pouze u rozsáhlých zákroků se používá znecitlivující mast. Pokud jste zvýšeně vnímaví k bolesti, můžete si tento způsob znecitlivění vyžádat.

Odstranění rozšířených žilek u dítěte

Odstranění rozšířených žilek u dítěte

Ošetření dětí se provádí ambulantně v analgosedaci (řízeném spánku). V tomto případě budete informováni lékařem o přípravě dítěte k zákroku. Patrně budete vyzváni, aby dítě dvě hodiny před zákrokem a dvě hodiny po zákroku nejedlo a nepilo. Je možné, že po ošetření bude muset vaše dítě zůstat 2–3 hodiny v nemocničním zařízení.

Po ošetření

Ošetřené místo bude po zákroku mírně zarudlé, zarudnutí by však mělo vymizet během několika minut až hodin. Ošetřované místo byste po několik dalších dnů neměli zbytečně namáčet a několik týdnů po ošetření je třeba vyvarovat se slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Žádná další opatření nejsou nutná. Pokud se u vás objeví zvýšená bolestivost či puchýře, kontaktujte lékaře. Lékař vám také může doporučit užívání léků příznivě působících na kvalitu cévní stěny.

Jaký je výsledek odstranění rozšířených žilek laserem?

Efekt léčby je možno hodnotit asi 3–4 týdny po zákroku, do té doby by mělo tělo zničené žilky vstřebat. Doba hojení ale vždy závisí na rozsahu zákroku, použité energii a individuálních dispozicích. Pokud není výsledek uspokojivý, je možné ošetření jednou či vícekrát opakovat.

Aktualizováno: 5.11.2009

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."