Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Botulotoxin proti pocení

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 10 příběhů
Průměrná cena
10.571 Kč
Průměrná cena
Podle 171 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný již po 1 týdnu
  • Dočasné výsledky

Co je to botulotoxin proti pocení?

Botulotoxin je léčivá látka, jež se využívá k uvolnění svalů. Pomocí jemné jehličky se botulotoxin aplikuje pod kůži, čímž se dočasně zastaví produkce potních žláz. Ošetřované místo se znecitliví chlazením nebo anestetickým krémem.

Indikace

Odstranění nadměrného pocení

S nadměrným pocením se potýká mnoho lidí

Pocení je přirozený proces navozený vyšší teplotou prostředí, tělesnou námahou, emocemi, často u žen v přechodu. Pot se tvoří v potních žlázách, které se nacházejí na celém těle. Míra pocení je vnímána každým jinak, někdo velmi špatně toleruje i mírné pocení, někomu nevadí ani závažné pocení. V každém případě nadměrné pocení výrazně psychicky i fyzicky ovlivňuje život. Nemoc může být přítomna již v dětství, nejčastěji začíná v pubertě. Jednou z metod odstranění pocení je aplikace botulotoxinu.

Lokalizovaná hyperhidróza je nejčastější v podpaží, na dlaních, chodidlech, ale i v obličeji (hlavně na čele, nad horním rtem nebo ve kštici), říká MUDr. Lucie Jurtinová.

S nadměrným pocením, ať již při stresu nebo při sportu, se potýká mnoho lidí. Ti, kteří projevy hyperhidrozy trpí, již určitě vyzkoušeli cokoli (deodoranty, antiperspiranty, vložky do podpaží, iontoforézu). Omezení nadměrné produkce potu je možné i aplikací botulotoxinu.

Botulotoxin je léčivá látka registrovaná Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Jedná se o přípravek uvolňující svaly, v medicíně je využíván již od 70. let 20. století. Stále se rozšiřují možnosti jeho využití, v současné době k léčbě nadměrného svalového stahu (u mozkové obrny, po cévní mozkové příhodě apod.), k léčbě chronické migrény, močové inkontinence, v estetické dermatologii pro redukci vrásek v obličeji. Při aplikaci do kůže působí na potní žlázy a omezuje tak produkci potu.

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Botulotoxin proti pocení

Vámi zvolený lékař by měl být specialistou na tuto problematiku

Ujistěte se, že vámi zvolený lékař je zkušený specialista na aplikaci botulotoxinu pro léčbu nadměrného pocení. Jeho odbornost můžete zjistit na základě získaných certifikátů a absolvovaných školení zaměřených na tuto problematiku. Ke správnému výběru vám pomohou i recenze od minulých klientů, kteří již u lékaře stejný zákrok podstoupili. Reference a recenze můžete většinou nalézt na webových stránkách lékaře či kliniky, případně o ně přímo lékaře požádat.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře