Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Botulotoxin proti pocení

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 10 příběhů
Průměrná cena
11.555 Kč
Průměrná cena
Podle 176 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný již po 1 týdnu
  • Dočasné výsledky

Co je to botulotoxin proti pocení?

Botulotoxin je léčivá látka registrovaná Státním ústavem pro kontrolu léčiv, která se v medicíně využívá již od 70. let 20. století. Jedná se o přípravek uvolňující svaly, který své možnosti využití neustále rozšiřuje. V současné době se užívá k léčbě nadměrného svalového stahu (u mozkové obrny, po cévní mozkové příhodě apod.), k léčbě chronické migrény, močové inkontinence, v estetické dermatologii na redukci vrásek v obličeji a na potní žlázy, čímž omezuje produkci potu.

Indikace

Odstranění nadměrného pocení

S nadměrným pocením se potýká mnoho lidí

Lékařský termín Hyperhidróza neboli nadměrné pocení je stav, kdy se lidé s hyperhidrózou potí, i když jim není horko a tradiční deodoranty a antiperspiranty u nich nefungují. Postihuje přibližně 3 % populace a spočívá v nadměrném pocení, které vzniká spontánně, aniž by muselo být vyvoláno vysokými teplotami nebo specifickými situacemi napětí či stresu. Ačkoli se nejedná o závažný zdravotní problém, má důsledky pro společenský, pracovní a osobní život těch, kteří jí trpí, a často jsou tito lidé nuceni upravit určité rutinní postupy v každodenním životě ve snaze kontrolovat a minimalizovat její účinky.

Lokalizovaná hyperhidróza je nejčastější v podpaží, na dlaních, chodidlech, ale i v obličeji (hlavně na čele, nad horním rtem nebo ve kštici), říká MUDr. Lucie Jurtinová.

Tvorbu potu je možné snížit lokální podkožní aplikací botulotoxinu.

Ošetřované místo se předem znecitliví chlazením nebo anestetickým krémem.

Co můžete od ošetření očekávat?

Botulotoxin proti pocení

Vámi zvolený lékař by měl být specialistou na tuto problematiku

Botulotoxin se vstříkne do léčené oblasti, aby dočasně zablokoval nervy, které stimulují tvorbu potu v potních žlázách

Účinek nastoupí zhruba za 2-5 dní od aplikace a vydrží 6 až 12 měsíců, v závislosti na ošetřované oblasti a také individuální dispozici pacienta. Většina klientů udává zlepšení 80-100 %. Po 6 měsících se pocení začíná pomalu obnovovat. Klienti většinou dochází na zákrok 1x ročně.

Účinky botoxu jsou dočasné, což znamená, že v budoucnu bude nutné ošetření opakovat. V případě pocení podpaží může suchost trvat 4 až 14 měsíců. Na rukou a nohou se aplikace opakuje přibližně za 6 měsíců.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře