Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Boule po lipoabdominoplastice

Gufca
3. 6. 2013 · Poslední odpověď: 6. 6. 2013

Počet příspěvků: 1 RE: Vypouklé břicho po abdominoplastice Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o Váš názor, resp. o radu, jak situaci řešit. 3.4.2014 jsem absolvovala lipoabdominoplastiku. Vše probíhalo bez problémů. Cca před 14ti dny se vytvořila v oblasti pupíku boule - ráno menší (velikost citronu), večer oteklá velká. Navštívila jsem svého operatéra, který konstatoval, že zřejmě jsem prý zakašlala a povolil steh na břišních svalech, ale řešit to nebude. Vzhledem k rozsáhlosti zákroku je prý břicho hezké. Můj názor je, že břicho je nyní téměř stejně velké jako před operací. Boule nebolí, je jen citlivější, měkká. Zkusím přidat fotografie. Děkuji Vám za Váš čas!

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 4. 6. 2013
Nejlepší odpověď
Nedá se jednoznačně bez vyšetření konstatovat co to je za problem. Může to být kýla, může to být výpotek. Řešil bych to objektivizací u jiného zkušeného atestovaného plastického chirurga.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
souhlasím s dr Tomáškem, může to být povolený steh, může tam ale být uvedený výpotek - znamená to nahromadění tekutiny pod kůži -krev nebo serom. Pokud ale bylo místo zarudlé a bolestivé může se jednat o zánětlivý výpotek.
Vše lze poměrně jednoduše ověřit ultrazvukem nebo, při pochybnostech, magnetickou rezonancí a pak se dále zařídit. Pokud se zjistí povolení stehu, pak je ke zvážení reoperace s odstupem nejlépe roku po prvním výkonu. Pokud se bude jednat o výpotek, pak většinou stačí obyžejné odsátí výpotku punkcí jehlou, někdy opakovaně. U zánětlivého výpotku lze postupovat stejně ale s doplněním antibiotiky, nebo je potřeba dutinu drobným řezem otevřít, propláchnout a zavést drén.

Přeji hodně zdaru

M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobry den, takto to opravdu vypada na povoleni stehu a vyklenuti brisni steny mezi stehy. Urcite bych doporucil noseni brisniho pasu a s odstupem nekolika mesicu eventualne zvazit reoperaci, bude-li stav obdobny jako je nyni. Je- li vyklenuti rovnez nahle silne bolestive, zarudle a citlive na dotek, pak je nutne toto resit okamzite kontrolnim ultrazvukovym vysetrenim, neni-li pritomna uskrinuta kyla.
Drzim palce.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi