Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Sklerotizace

Stojí to za to
92 %
Stojí to za to
Na základě 25 příběhů
Průměrná cena
3.876 Kč
Průměrná cena
Podle 96 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • 1 den klidového režimu
  • Efekt viditelný po 1 měsíci
  • Dočasné výsledky

Co je to sklerotizace?

Jedná se o ambulantní injekční léčbu křečových žil (varixů), metoda se používá od počátku 60. let 20. století. Sklerotizací se odstraňují metličkové žilky, malé, středně velké i velké křečové žíly. Sklerotizace může být doplňkovou léčbou po absolvování operace křečových žil. Základem ošetření je injekční aplikace sklerotizační látky dovnitř křečové žíly. Žíla napuštěná sklerotizačním roztokem se uzavře, postupně se přemění na vazivo a vstřebá se.

Jak se provádí sklerotizace?

Co je sklerotizace (skleroterapie)?

Jedná se o ambulantní zákrok

Sklerotizace je forma léčby, při které lékař vstřikuje sklerotizační látku do cév, což způsobuje jejich vstřebání. Běžně se používá k léčbě křečových žil nebo takzvaných pavoučích žil.

Zákrok vyžaduje pouze injekci a provádí se ambulantně, bez nutnosti hospitalizace.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na sklerotizaci?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na sklerotizaci (skleroterapii)?

Varixy se odstraňují nejen z estetických důvodů

Pokud se u Vás objeví křečové žíly, je vhodné je odstranit a to nejen z estetických důvodů. Sklerotizací se odstraňují metličkové varixy a všechny velikosti křečových žil.

Riziko vzniku varixů zvyšují hormonální změny, nezdravý životní styl, nadváha, vysoký krevní tlak, sedavé zaměstnání, časté dlouhé stání nebo těhotenství.

Bibliografie


Mayo Clinic, Sclerotherapy [online]. Dostupné na: https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/sclerotherapy/about/pac-20384592 [Datum: 27. listopadu 2020].

Healthline, Sclerotherapy for Varicose and Spider Veins [online]. Dostupné na: https://www.healthline.com/health/sclerotherapy [Datum: 27. listopadu 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře