Lifting rtů je možné provádět u osob, které mají tenké rty nebo se jim rty ztenčují v důsledku stárnutí. Jedním typem liftingu rtů je lifting rtu pod nosem. Součástí této metody je odebrání zakřiveného kousku kůže z oblasti pod nosem. Ret se zvedne a pokožka se spojí. Výsledkem je výraznější vzhled. Dalším typem liftingu je plastika označovaná podle výsledného tvaru zakřivení jako „racek“. Její součástí je pozvednutí vrcholů partie rtů známé jako Kupidův luk. Rovněž se odstraní kůže a tkáň v okolí hranice rtů, takže spodní ret působí výrazněji.

U ideálního kandidáta na lifting horního rtu by měla vzdálenost mezi nosem a horním rtem tvořit 1,8 cm. Hojení po operaci zabere maximálně 10 dní, přičemž se objeví otok. Jizvy po zákroku by však měly být zcela minimální.

Publikováno: 27.6.2013

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní