Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Lip Lift

  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Efekt viditelný již po 1 týdnu
  • Trvalé výsledky

Co je to lip lift?

Lip lift je plasticko-chirurgický zákrok, za pomoci kterého lze zvětšit rty přirozeným způsobem, a to upravením vzdálenosti mezi rty a nosními dírkami (tzv. philtrum). Ideální vzdálenost philtra je u žen 1,5 cm a u mužů 1,7 cm. Obličeje s kratším philtrem jsou totiž pro naše oko atraktivnější, a to přesto, že se vyznačují užšími rty. Navíc k vytvoření mladistvého a atraktivního vzhledu dopomáhá viditelnost zubů při mluvení, která se též lip liftem zlepšuje.

Typy lip liftu

Symetrické plné rty

Lip lift může být alternativním zákrokem k výplním rtů

Pokud se důkladněji podíváme na tváře modelek a světových hvězd, které nám připadají krásné a atraktivní, každá z nich má jeden společný znak – jsou pro naše oko esteticky vyvážené. I harmonické rysy obličeje se však mohou s postupujícím věkem měnit, a tato skutečnost je viditelná i na rtech, které léty ztrácí svou plnost a mění se jejich tvar a proporce. Úzké rty však mohou být i genetickou záležitostí. Jedním ze zákroků, který může v obou případech pomoci, je takzvaný lip lift.

Plastic Surgery Portal uvádí tři hlavní typy lip liftu:

  • Bull-Horn Lip Lift -  řez pod nosem má tvar býčího rohu
  • Gull-Wing Lip Lift - vede k zvýšení červeného zbarvení rtů
  • Italian Lip Lift - italský lip lift

Nejoblíbenějším druhem lip liftu je dnes nesporně Bull-Horn Lip Lift, kterému se též blíže věnuje tento článek. Lip lift je minimálně invazivní procedura, která může být vhodnou permanentní alternativou k výplním rtů.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na lip lift?

Zákrok technikou

Zákrok technikou „Bull-Horn"

Podle MUDr. Patrika Richtra, Ph.D. můžete zjistit, zda jste vhodným kandidátem na lip lift velmi jednoduše: Stačí si stoupnout před zrcadlo a nechat svá ústa mírně pootevřená. Pokud nevidíte své horní zuby, jste vhodným kandidátem na lip lift. V tomto případě pro vás není vhodné zvětšení rtů výplněmi, jelikož je zde velká pravděpodobnost, že ve výsledku skončíte s “kačeřími rty”.

Podle kliniky Arteclinic je tato metoda zvětšení rtů vhodná nejen pro starší klienty, u kterých je delší philtrum způsobeno postupujícím věkem, ale i pro mladší pacienty, u nichž je tato delší vzdálenost dána geneticky. Zákrok je vhodný jak pro muže, tak pro ženy, s tím, že u mužů je délka philtra ponechána delší než u žen.

Bibliografie

Arte Clinic, plastická a estetická chirurgie Brno. 2020. LIP LIFT (BULLHORN LIP LIFT). [online] Dostupné na: [13. června 2020].

Plastická chirurgie Aesthevita. 2020. LIFTING HORNÍHO RTU (BULLHORN LIP LIFT). [online] Dostupné na: [13. června 2020].

Estheticon.cz. 2020. Příběh Pacientky: Lip Lift Nebo Výplň Rtů?. [online] Dostupné na: [13. června 2020].

Plastic Surgery Portal. 2020. Lip Lift. [online] Dostupné na: [13. června 2020].

Plastic Surgery Portal. 2020. Lip Lift Vs Lip Fillers. [online] Dostupné na: [13. června 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."