Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kdy do práce po abdominoplastice?

Uzivatel
26. 2. 2008 · Poslední odpověď: 12. 3. 2012

Dobry den, chci se zeptat, jak dlouho po abdominoplastice muzu opet nastoupit do prace. Staci 4 tydny oddechu? V praci vacsinou chodim, ale mam prostor i na oddych a sedeni. Mam 8 hod. prac. cas. Vim, ze kazda sme jina a potrebujeme jiny cas na rekonvalescenci, proto mne zajimaji skusenosti z Vasi praxe, abych si vedela udelat predstavu... Moc dekuji za odpovedi.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 28. 2. 2008
Nejlepší odpověď
Dobrý den paní Jano,
pacientka zůstává na klinice do stabilizace svého stavu, většinou 2 – 3 dny, poté dochází na ambulantní kontroly. V pooperačním období doporučujeme klid na lůžku po dobu 7 – 10 dní. První převaz po propuštění se provádí zhruba po týdnu od operace a další kontroly a převazy probíhají individuálně dle domluvy s plastickým chirurgem. Pro rychlé zhojení je důležité používání kompresivního obvazu a nošení speciálního stahovacího prádla. Stehy se odstraňují 10. - l4. den po operaci, v této době jsou již možné krátké procházky. Mírná fyzická zátěž je možná po 4 týdnech, plná po 6 týdnech. Pocity tahu a porušení citlivosti v operovaných místech jsou běžným průvodním jevem a po několika týdnech se upraví. Jizva po operaci postupně bledne. Průběh hojení a jizvení je velice individuální.
Pokud byste potřebovala více informací, neváhejte mne kontaktovat.
S pozdravem, Ing. Monika Janáková, marketingová managerka Medicom VIP.
dobrý den. po abdominoplastice vám 4 týdny odpočinku bude bohatě stačit,doporučila bych ještě další 4 týdny vyvarovat se větší fyzické zátěže.zdraví mudr. šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 26. 2. 2008
Milá Jano,pokou se budete dobře hojit,myslím ,že 4 týdny postačí.Zdraví dr vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,po abdominoplastice obecně doporučujeme 2 měsíce se vyvarovat větší fyzické námahy,pracovní neschopnost asi 3-4 týdny.Záleží na typu a rozsahu abdominoplastiky a na typu zaměstnání.Podrobnosti Vám sdělí operatér.S pozdravem MUDr.Topinka Hubert.-LD.***********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika plastické chirurgie PEM
Klinika plastické chirurgie PEM
Žádné recenze
26. 2. 2008
Dobrý den paní Jano. Pokud hojení bude probíhat bez komplikací, pak Vám čtyři týdny bohatě postačí. Hezký den, PEM
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Kdy reálně do práce po abdominoplastice

Tachonka
Tachonka
14. 11. 2019 · Poslední odpověď: 20. 11. 2019

Dobrý den. Chystám se na abdominoplastiku, termín mám za měsíc. Operatér mi sdělil,že zákrok potrvá 1,5 hodiny (tady zase čtu že trvá 2 a více hodin).Podle popisu o zákroku a době hojení jsem předpokládala,že za 4 týdny budu moct do práce,ale tak nějak čtu ty zkušenosti žen a vyplývá mi z toho,že 4 týdny mi stačit nebudou.Ideálně 6,ale tolik dovolené nedostanu.Pracuji manuálně,naštěstí se jde v práci domluvit,abych nějakou dobu nezvedala těžší předměty.Jak to tedy je?

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená paní, hojení rány po operaci trvá cca 2 týdny, 4 týdny je běžně doporučovaný klid bez námahy jakékoliv, 6 týdnů je hojení diastázy (jako po porodu) a to se nesmí zvedat břemena.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 5. 2007
Zvětšení prsou
11 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 7. 2013
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 5. 2019
Abdominoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 1. 2014
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 4. 2007
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 16. 1. 2017
Neinvazivní lifting obličeje
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 5. 2011
Laserová epilace
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 1. 2008
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 1. 2017
Endoskopická operace karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 12. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi