Léčba vypadávání vlasů

100% Index spokojenosti Založeno na 17 recenzi pacientů

Vypadávání vlasů je nejčastěji zapříčiněno přirozenou obměnou buněk. Životní cyklus vlasu se pohybuje kolem 5ti let. Po uplynutí této doby přirozeně vypadne. V některých případech může docházet k větší ztrátě vlasového porostu. Tyto ztráty jsou nejčastěji zapříčiněny tzv. dihydrotestosteronem, který vzniká přeměnou z testosteronu a výrazně zkracuje životní cyklus vlasu a jeho kvalitu.

ples vypdavani vlasuTestosteron se vyskytuje jak v mužském, tak v ženském těle. V obdobích hormonálních změn, kdy žena začne produkovat méně ženských hormonů, přechází do popředí testosteron, který bývá pak příčinou úbytku vlasů.

Dalšími příčinami úbytku vlasového porostu mohou být různá onemocnění organismu, reakce na léčbu nebo nedostatek vitamínů či stopových prvků v organismu.

Aktualizováno: 18.6.2013

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

V jaké fázi se nacházíte?

   

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní