Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vypadávání vlasů

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 28 příběhů
Průměrná cena
5.998 Kč
Průměrná cena
Podle 61 odborníků

Co je to vypadávání vlasů?

Alopecie je rozsáhlou skupinou nemocí. Mají za následek vypadávání, ztrátu vlasů a plešatění. Postihuje muže i ženy v různém věku a může mít řadu příčin. V první řadě je nutná individuální konzultace u odborného lékaře. Na jejím základě se stanoví vhodná léčba.

Nadměrné padání vlasů zažije v životě víc lidí, než bychom si dokázali představit. Co je ale jeho příčinou a jak jej včas odhalit, abychom předešli někdy nevratným změnám?

Prevence vypadávání vlasů (alopecie)

Struktura vlas

Struktura vlasu: 1. Vlas, 2. Mazová žláza, 3. Kořen vlasu, 4. Dermální papila, 5. Nerv, 6. Cévy, 7. Potní žláza, 8. Dřeň, 9. Kůra, 10. Kutikula

Vaše vlasy vypovídají:

  • o stavu vašeho organismu
  • o dostatku vitamínů a minerálů
  • o vašem životním stylu

Pokud se nejedná o geneticky podmíněnou alopecii, můžeme prevencí hodně ovlivnit. Jestliže ztrácíte vlasy, v některých případech může pomoci například:

  • změna účesu
  • odložení těsné pokrývky hlavy
  • změna životního stylu
  • úprava jídelníčku

Příčiny vypadávání vlasů

Příčiny vypadávání vlasů

Za vypadáváním vlasů stojí řada příčin

Typy alopecie (vypadávání vlasů):

  • difuzní (celková, rovnoměrná)
  • ložisková (ohraničená)

Příčin je celá řada, ať už se jedná o nadměrný stres, infekční onemocnění, reakce na chemoterapii nebo nesnášenlivost některých léků či diet. Jednou z příčin mohou být také dědičnost nebo vnější vlivy, jako je nevhodný účes nebo nošení příliš těsné pokrývky hlavy.

Právě proto je důležitá individuální konzultace, na jejímž základě lékař zjistí, o jaký druh alopecie se jedná, a následně stanoví vhodný způsob léčby.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře