Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Spánek na břiše po abdominoplastice

lenkap83
5. 3. 2015 · Poslední odpověď: 6. 3. 2015

Dobrý den, jsem pět týdnů po po abdominoplastice, včera jsem byl na kontrole a zapomněla jsem se zeptat na dve otázky. Na příští kontrolu jdu az za tri mesice proto pisi sem. 1) Kdy mužů po operaci spat na břiše? 2) Kdy může zacit posilovat břišní svaly nebo jaky sport je vhodný sest tydnu po operaci. Mam sesite svaly a odstranenou kylu v pupiku. Moc dekuji za odpoved.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená paní, po abdominoplastice se z operovaných tkání hojí nejdéle svalovina. Chirurgické hojení svalů trvá nejméně 6 týdnů. Kůže a podkoží se hojí rychleji. Tedy, svým pacientkám doporučuji po dobu 6 týdnů od operace /pominu prvý týden, kdy je nutno být téměř v absolutním klidu/, provádět lehkou činnost ve smyslu kancelářské práce. A po 6 týdnech velmi pozvolna, krůček po krůčku, zkoušet zátěž větší, v této době se řiďte svými pocity, rozhodně se nepřepínejte. To, na co se ptáte je vyloženě individuální záležitost. Obvykle, tak po 10 týdnech by pacientka, teoreticky, měla být schopna plné zátěže se všemi riziky, jako před operací. To spaní na břiše můžete zkusit po 6 týdnech a uvidíte. Rozhodně nic neuspěchejte, z dlouhodobého pohledu jistě bude vše v pořádku.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 6. 3. 2015
Dobrý den, v obou případech tak cca za 6-8 týdnů, ale postupně - zejména se zatěžováním břišních svalů. Zdravím Dr. Horyna Pavel
MUDr. David Tomášek
Praha . 5. 3. 2015
Opatrně cvičit i ležet na břiše můžete po 6 týdnech.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,


Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Abdominoplastika nebo jiné řešení

Napoleon
Napoleon
27. 2. 2018 · Poslední odpověď: 22. 3. 2018

Dobrý den, aktuálně zvažuji možnosti chirurgického řešení svého břicha. Zhubla jsem ze 107 kg na 80, při výšce 172 cm. Jsem po dvou císařských řezech. Výsledkem je velký převis a povolená kůže. Ráda bych zhubla ještě cca deset kilogramů a potom absolvovala pravděpodobně abdominoplastiku (miniabdo, lipoabdo), poradíte mi, co podle je fotografií vhodné a kdy se mám objednat na konzultaci? Podle fyzioterapeutky nemám ani kýlu ani diastázu břišních svalů. Pravidelně běhám a cvičim jógu, břišní svaly mám (ač to nevypadá) pevné. Děkuji!

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Prim. MUDr. Alena Schmoranzová
Vysoké nad Jizerou . 28. 2. 2018
Abdominoplastika doplněná liposukcí vypadá obvykle pěkně . Ale pokud ještě plánujete redukci váhy ( a to byste podle fotek měla ještě něco shodit) , tak jsou tyto dotazy předčasné
Zdravím , dr Schmoranzová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Odložení komprese po abdominoplastice

Zuza766940
Zuza766940
29. 12. 2018 · Poslední odpověď: 3. 2. 2019

Zdravim,rada bych znala nazor vice odborniku. Jsem po abdominoplastice,diastaza necele 2cm a mensi previs. V papirech z nemocnice mam psano,ze po 3 tydnech je mozne spat bez stazeni. Zda se mi to celkem brzo. Jaky je vas nazor? Od 14ti dnu spim na boku,bez problemu,jizva se hoji pekne. Dekuji Zuzka

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jana Bartošková
2 adresy v Jihomoravský kraj . 3. 2. 2019
Nejlepší odpověď
Dobrý den, většinou doporučujeme elastickou kompresi po 6 týdnů, sundání pouze na hygienu.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 2. 2015
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 9. 2016
Odstranění chrápání
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 11. 2019
Odstranění pigmentových skvrn
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 2. 2011
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2007
Lipofilling
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 9. 2021
Injekční výplně
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 10. 2021
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 1. 2021
Facelift
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 12. 2015
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 4. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi