Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vpáčené bradavky

Stojí to za to
89 %
Stojí to za to
Na základě 9 příběhů
Průměrná cena
14.862 Kč
Průměrná cena
Podle 113 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co jsou to vpáčené bradavky?

Jedná se o stav, kdy jsou bradavky vtaženy hlouběji dovnitř prsou, bradavky tak nejsou vidět. Plastickou operaci vpáčených bradavek lze provést uvolněním zkrácených vazivových struktur kolem mlékovodů nebo přerušení mlékovodů. Před výkonem je dobré zvážit také konzervativní metody korekce. Operace se běžně provádí v lokální anestezii.

O zákroku

Úprava vpáčených bradavek

Úprava vpáčených bradavek

Atraktivní silueta těla je snem každé ženy. A ženský prs tuto siluetu korunuje. Je to dominantní sekundární pohlavní znak pro většinu populace. Vedle toho je důležitý pro výživu novorozence a plní tak úlohu další, tedy spolu s ryze praktickou funkcí – kojením, je po převážnou část života ženy důležitým estetickým prvkem. Navíc se v případě bradavek nejedná o „statický“ orgán, ale disponuje všem známými změnami tvaru.

Silueta ňadra je pro ženské tělo tak charakteristická, že přivádí na pracoviště plastických chirurgů stovky žen, které jsou přesvědčeny, že vzhled prsů je handicapuje v životě a vztazích. Zatímco úpravy velikosti a tvaru patří k nejčastějším výkonům oboru plastické chirurgie, o úpravě vzhledu dvorce a bradavky ví veřejnost podstatně méně. Přitom právě tento komplex hraje ve výše zmíněných situacích nezastupitelnou roli.

Vpáčená bradavka jako vrozená vada je záležitost, kterou řeší plastická chirurgie jako obor. Situace, kdy se vpáčená bradavka objeví až v průběhu života ženy, přináší problémy jiného rázu. Jestliže se tvar bradavky změní z původně obvyklého postavení a fungování, je na místě interdisciplinární péče mezi chirurgy, mammology a často onkology. Získaná vpáčená bradavka je totiž velmi často příznakem probíhajícího nádorového bujení prsu a její pouhá korekce plastickým chirurgem by byla chybným postupem. Jelikož ženská prsa procházejí během vývoje mnohými změnami, je celkem běžné, že spousta dívek v pubertě trpí problémem vpáčených bradavek. Uklidní je jistě fakt, že dokud prsa nejsou definitivně zformována (zhruba 16-18 let), tak se s velkou pravděpodobností tento problém vyřeší sám bez nutnosti operace. Také těhotenství mnohdy upraví stav vpáčených bradavek.

Rozlišujeme 3 stupně vpáčených bradavek

MUDr. Robert Remeš

MUDr. Robert Remeš

1. stupeň: Bradavka se dá jednoduše vytáhnout. Sama se vysune při masírování okolí dvorce nebo jiné stimulaci.

2. stupeň: Bradavku můžeme vytáhnout, ale rychle klesá zpět. Bradavka se při masáži a stimulu sama nevysune.

3. stupeň: Je velmi těžké až nemožné bradavku vytáhnout.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře