Vystudovala českou filologii pro editory. Věnuje se psaní článků o plastické chirurgii a estetické medicíně. Zajímá se o nové trendy nejen v těchto oblastech.
Aktualizováno: 3. 5. 2022

Navigace

 • Co je to kavitace?
 • Kavitace pomůže v boji s tukem i celulitidou
 • Jak zjistím, že jsem vhodným kandidátem na kavitaci?
 • Jak si vybrat specialistu na ultrazvukovou kavitaci
 • Na jakých částech těla lze provést kavitaci?
 • Jak se kavitace provádí?
 • Jaké jsou očekávané výsledky a přínosy?
 • Často kladené otázky
 • Bibliografie

Co je to kavitace?

Kavitace je neinvazivní, nevyžaduje žádný chirurgický zásah, uvádí YES VISAGE. Také se nazývá „liposukce bez chirurgického zákroku“. Jedná se o novou techniku ​​tvarování těla. Představuje tu nejlepší možnost v boji s celulitidou a lokalizovaným tukem (na celulitidu se také využívá kryolipolýza nebo lymfodrenáž). Zajistí krátké, bezbolestné ošetření s trvalými a viditelnými výsledky již od prvního sezení.

Kavitace je nechirurgická technika používaná v oblasti kosmetické chirurgie k odstranění lokalizovaného tuku. Tento proces spočívá v aplikaci nízkofrekvenčních ultrazvuků v ošetřované oblasti, které rozpouští tukové buňky tak, že jsou následně vylučovány močí nebo lymfatickým systémem.

Toto ošetření je často představováno jako ideální alternativa k liposukci. Nejedná se však o ošetření určené k hubnutí, ale tvarování postavy těla.

Kavitace

Kavitace vám pomůže s celulitidou a lokalizovaným tukem

Kavitace pomůže v boji s tukem i celulitidou

Společnost je stále více otevřená možnostem estetické medicíny a plastické chirurgie. Plastické operace a méně invazivní postupy estetické medicíny jsou stále populárnější. V současné době se toto odvětví medicíny rychle rozvíjí a je schopno pacientům nabídnout lepší řešení na téměř každý problém.

Ženy i muži se stále více starají o své zdraví a vzhled. Mnoho lidí si chce udržet štíhlou postavu. Avšak i u štíhlých jedinců se může objevit celulitida nebo nadbytek tělesného tuku. Současná estetická medicína nabízí ultrazvukovou kavitaci, která vám pomůže v boji s celulitidou a lokalizovaným tukem, kterého se nezbavíte ani cvičením.

Tato bezbolestná liposukce je neinvazivní a nepotřebuje období zotavení. Pokožka zůstává bez poškození, po zákroku je možno ihned provádět běžné činnosti. Ultrazvukovou kavitaci je možno aplikovat na jakoukoli část těla.

Kavitace

Pacientka před a po ošetření (Beauty Studio Dana)

Jak zjistím, že jsem vhodným kandidátem na kavitaci?

Tato neinvazivní liposukce je určena prakticky pro každého dospělého jedince, který má problém se zbavit lokalizovaného tuku. Nízkofrekvenční ultrazvuk dokáže rozbít tukové tkáně bez poškození mikrocirkulace a současně zlepšit prokrvení.

I když se jedná o velmi bezpečnou metodu, jako každý kosmetický postup, kavitace je v některých situacích kontraindikována u některých jedinců.

Kontraindikace:

● onemocnění ledvin a jater

● těhotenství a kojení

● kožní onemocnění

● vysoký nebo nízký tlak

● srdeční onemocnění a epilepsie

● kovové implantáty

Tuto techniku ​​musí provádět vyškolený specialista, protože ultrazvukový přístroj generuje příliš mnoho tepla a může mít za následek popáleniny nebo puchýře.

Jak si vybrat specialistu na ultrazvukovou kavitaci

Nejprve je důležité vybrat si certifikovaného profesionála, který dobře zná ultrazvukový kavitační systém a jehož klinika má potřebné vybavení pro zajištění nejlepších výsledků. Ačkoli kavitace je léčba s nízkým zdravotním rizikem, je velmi důležité obrátit se na odborníky, aby určili nejlepší typ postupu pro každý konkrétní případ. Podívejte se, kdo nabízí ultrazvukovou kavitaci na stránkách Estheticon.cz.

Kavitace

Fotografie před a po zákroku (Beauty Studio Dana)

Na jakých částech těla lze provést kavitaci?

Ultrazvukovou kavitaci je možno aplikovat na jakoukoli část těla. Kavitace se nejčastěji provádí na těchto částech:

● břicho

● pas

● stehna

● paže

● záda

● lýtka

Jak se kavitace provádí?

Pomocí kavitační liposukce se zbavíte nadbytečných kil, ale i nevzhledné celulitidy. Ošetření je daleko šetrnější oproti klasickému chirurgickému zákroku. Ultrazvukové vlny působí na tukové buňky, ty vytvářejí tzv. kavity (bubliny). Vnější tlak zapříčiní, že tukové buňky prasknou a následně se z nich vyplaví tuk a voda. Ty jsou poté odvedeny lymfatickým systémem do krevního oběhu a vyloučeny ven z těla, uvádí LaserPlastic.

Kavitace

Zbavte se lokalizovaného tuku pomocí ultrazvukové kavitace

Jaké jsou očekávané výsledky a přínosy?

Výsledky jsou patrné prakticky okamžitě. Za běžných okolností si pacient může všimnout některých změn již po první návštěvě. Mezi výhody patří skutečnost, že tuk je úspěšně eliminován v problémových oblastech, aniž by způsobil jakékoli vedlejší účinky. Navíc ultrazvuková liposukce také úspěšně bojuje s celulitidou.

Jedná se o neinvazivní modelaci postavy, není potřeba tak nijak zasahovat do těla a ošetření je zcela bezbolestné a také bezpečné. Není nutná ani žádná rekonvalescence, pacienti mohou po ošetření vykonávat běžné činnosti. Navíc vaše pokožka bude krásně zpevněná. Ultrazvuková kavitace je vhodná pro ženy i muže.

Často kladené otázky

 • Lze kavitaci provést v létě? Neexistuje žádná kontraindikace, přesto se doporučuje vyhnout se slunci po dobu několika týdnů po ošetření.
 • Jak dlouho trvá jedno ošetření a kolik sezení je potřeba? Ošetření trvá cca 30-45 minut. Měli byste ho absolvovat minimálně čtyřikrát a opakovat jej do 14 dnů od posledního ošetření. Je potřeba pravidelný přísun vody, omezit sůl, kávu a tuky (klinika LaserPlastic).
 • Jaký je minimální věk pro podstoupení kavitace? Všechna ošetření tohoto typu by měla být prováděna od 18 let, každý jedinec by však měl být posouzen zvlášť.
 • Jsem těhotná, mohu jít na ošetření? Nedoporučuje se provádět ošetření v těhotenství. Jako alternativa se doporučuje například manuální lymfatická drenáž, je však potřeba vždy nejdříve konzultovat se svým praktickým lékařem nebo gynekologem. V těchto případech se jako alternativa doporučuje také kardiovaskulární cvičení a kvalitní strava.

Bibliografie

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."