Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jak vyhojit kůži po chemickém peelingu?

Anonymní
jahoda87
16. 2. 2014 · Poslední odpověď: 19. 2. 2014

Dobrý den, svou neopatrností jsem si na obličeji způsobila skvrnu 30% kyselinou glykolovou. Měla jsem ji na obličeji cca 1min, max 2, víc určitě ne. Kůže mi uplně zbělala, vyděsila jsem se té bílé barvy a začala jsem si ji umývat vodou a pak se to snažila nějak seškrábnout (ne moc, ani to nešlo). V příloze zasílám foto druhý den po zákroku, zbělaná kůže do rána ztmavla. Po týdnu se to sloupnulo a kůže zůstala červená (viz druhé foto, na té fotce vypadá spíše růžová). Nyní to bude 3 týdny a vypadá to příšerně. V tuto chvíli nevím jeslti je to červené (na fotkách to tak vypadá) nebo spíš hnědé. Každý den jsem skvrnu natírala krémem proti UVA a UVB s ochranou 30, aby mi to nechytlo pigmentovou skvrnu, ale myslím, že to je pigmentová skvrna. Když si na to zatlačím prstem, flek se zvýrazní ještě více, jakoby to bylo nějaké překrvené. To místo je trochu citlivější, ale ne zas nějak moc. Jsem z toho opravdu zoufalá a nevím jak se toho zbavit. Rozhodně na to nechci požívat nějaké lasery, které mi udělají další sloupnutí kůže. Dokonce se bojím nanášet nějaké krémy na pigmentové skvrny, nerada bych si způsobila ztrátu pigmentu, jak jsem již někde četla. Teď na to na již 7 dní nanáším Matricium od Biodermy, ale žádný efekt nevidím. Prosím poraďte mi nějakou neagresivní metodu, jak to odstranit. Napadá mě jen biostimulační laser, nevím jestli je na to přímo vhodný. Určitě existují i další možnosti. Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 16. 2. 2014
Nejlepší odpověď
Dobrý den,

zatím si na to dejte hojivý krém např. Cicalfate, Cicaplast, při pobytu venku fotoprotekci minerální 50+ a čekejte. V tomto případě je méně více, kůže má velkou schopnost regenerace. Váš příklad je důkazem toho, že chemický peeling patří do rukou lékaře.
Existují možnosti vylepšení, ale bude jistější je využít až to bude konečný stav t.j. cca po 3 měsících.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová drmatolog kliniky GHC Praha
tel. recepce: 222211206 nebo 222211208
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 19. 2. 2014
To budete muset přijít, metody se volí podle aktuálního stavu, který nedokáži z fotografií určit.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Chemický peeling
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 11. 2007
Chemický peeling
Žádné odpovědi
Chemický peeling
Žádné odpovědi
Chemický peeling
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 4. 2014
Chemický peeling
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 9. 2012
Chemický peeling
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 1. 2008
Chemický peeling
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 3. 2008
Chemický peeling
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 4. 2014
Chemický peeling
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 4. 2016
Chemický peeling
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 2. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi