Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Popálený obličej po chemickém peelingu

alisek
alisek
25. 4. 2016 · Poslední odpověď: 27. 4. 2016

Dobrý den. Dnes se mi stala taková věc. Moje známá kosmetička mi nanesla chemický peeling. Jenže je mi 19 let a sama se v tom moc nevyznám,takže jsem jí v tom věřila, že mi to určitě pomůže. Problémy s pletí nemám , jen mi občas vyskočí nějaký pupínek ...a to se jí asi nezdálo, proto se rozhodla mi "pomoct". Peeling mě hned po nanesení začal pálit a štípat. Nechala mi ho na obličeji 10 minut, i přesto, že věděla, že mě to pálí. Hned po odstranění "oného zázračného peelingu" mi zčervanal celý obličej , stále to pálilo štípalo a pálil mě i krém , který to měl zklidnit. Teď i po pěti hodinách od peelingu , mě pleť pálí . Zkoušela jsem to několikrát opatrně omývat čistou vodou, ale i to mi bylo velice nepříjemné. Zdá se mi, že mám obličej na některých místech výrazně popálený, a tak prosím o radu. Co s tím mám dal dělat? Byl chemický peeling v mém případě nutný? a ještě jedna otázka navíc .... Je to normální, nebo je to nezkušeností(hloupostí) kosmetičky(, která o sobě tvrdí, že je velice zkušená) ? Můj obličej vypadá opravdu katastrofálně a jsem z toho velice nešťastná ..:(

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Kateřina Adamcová
Praha . 25. 4. 2016
Nejlepší odpověď
Dobrý den ,
mrzí mě Vaše zkušenost. Chemický peeling by měl patřit do rukou zkušeného lékaře zvláště ty o silnějších koncentracích a delší době působení.Pokud byl chemický peeling aplikován dnes, může se stav ještě rozvíjet. Rozhodně pleť zvlhčujte , postřikem vody či micellární vody. Počítejte s tím, že se Vám mohou vytvořít strupy v obličeji , které by se však měly zhojit, bohužel nevím jak nyní vypadáte, jaká byla použita kyselina a v jaké koncentraci. Pokud se pálení nezmírní navštivte lékaře se zkušenostmi s chemickým peelingem co nejdříve. Rozhodně se v následných týdnech chraňte před sluníčkem.
Dr.Kateřina Adamcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,

chemický peeling by měl kažodpádně patřit do rukou zkušeného lékaře, je však pravdou, že peelingy s nižší koncentrací mohou používat i kosmetičky.
Podle fotografií bych Vám samozřejmě doporučila pleť stále zvlhčovat, za pár dní můžete také začít pleť mazat, již zmíněná Calciová mast naprosto stačí. Pro urychlení hojení je možné začít docházet na biostimulační laser, který podrážděnou pleť krásné zklidní, popřípadě navštívit dermatologa, který Vám na zhojení předepíše mast. V případě takto podrážděné pleti je samozřejmě nutné vyhnout se slunci, soláriu, kolagenáriu a podobným zářením.
To, zda byl peeling ve vašem případě nutný či nikoliv, již nyní bohužel nemůžeme objektivně zhodnotit.
Přeji brzké uzdravení.
Premium
8 adres v Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina... . 26. 4. 2016
STRATAMED Ne!!! S popáleninou k lékaři, jak psala Dr. Adamcová.
MUDr. Kateřina Adamcová
Praha . 25. 4. 2016
Ještě jednou dobrý den, vidím foto. Pokud to pálí tak zvlhčujte, později můžete hydratovat nedráždivým krémem , nejlépe z lékárny, Avene apod. Chraňte velmi striktně před sluncem , aby se nevytvořily hyperpigmentace.Dr.K.Adamcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Biostimulační laser
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 2. 2018
Chemický peeling
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 11. 2007
Chemický peeling
Žádné odpovědi
Chemický peeling
Žádné odpovědi
Chemický peeling
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 4. 2014
Chemický peeling
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 9. 2012
Chemický peeling
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 1. 2008
Chemický peeling
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 3. 2008
Chemický peeling
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 4. 2014
Chemický peeling
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 2. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi