Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Chemický peeling

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 20 příběhů
Průměrná cena
1.531 Kč
Průměrná cena
Podle 199 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný již po 1 týdnu
  • Trvalé výsledky

Co je to chemický peeling?

Chemické peelingy se používají k minimalizaci známek stárnutí na obličeji, na rukou, krku nebo na hrudi. Chemický peeling však pomáhá i s mnoha dalšími problémy pleti, jako jsou akné či nesjednocený tón pleti. Pokud byste se rádi dozvěděli více o této proceduře, tento článek vám nabídne odpovědi na nejčastější otázky týkající se neinvazivního, avšak účinného ošetření ošetření chemickým peelingem.

Obnovení pleti pomocí peelingu

Aplikace chemického peelingu

Existují tři typy chemického peelingu podle hloubky jejich působení

Přáli jste si někdy, abyste mohli jednoduše odloupnout známky stárnutí a jiné nedokonalosti z vaší pleti a konečně na ně mohli zapomenout?

Ošetření chemickým peelingem, obnovuje pleť s vráskami, nedokonalostmi a nerovnostmi nebo s nežádoucí pigmentací, stahuje rozšířené póry, použitím speciálního chemického roztoku, který způsobuje odlupování svrchní vrstvy pokožky.

Dermatologové používají chemický peeling k ošetření některých typů akné, stařeckých skvrn, nerovnoměrného tónu pleti, jemných vrásek pod očima a kolem úst, hrubé pokožky, pokožky poškozené sluncem, melasmy a pih.

Mezi základní typy chemického peelingu dle Americké asociace dermatologické chirurgie patří:

  • Povrchový peeling: Je použita jemná kyselina, která proniká pouze do vnější vrstvy kůže a způsobí její odlupování. Toto ošetření se používá ke zlepšení mírného zabarvení kůže či drsné pokožky a také k dosažení svěžího vzhledu oblastí obličeje, krku, hrudníku nebo rukou.
  • Středně hluboký peeling: V toto případě se používá kyselina glykolová či trichloroctová (TCA), která proniká do střední vrstvy kůže a odstraňuje tak poškozené kožní buňky. Tento druh peelingu se používá ke zlepšení vzhledu stařeckých skvrn, jemných linek a vrásek, pih a mírného zabarvení kůže. Může být také použit k vyhlazení hrubé pokožky a léčbě aktinické keratózy.
  • Hloubkový peeling: K hlubokému proniknutí do střední vrstvy kůže se používá kyselina trichloroctová nebo fenolová, které způsobují odlupování poškozených kožních buněk. Hloubkový peeling odstraňuje středně hluboké linky, stařecké skvrny, pihy a mělké jizvy. Vzhled kůže se viditelně zlepšuje, ale tuto proceduru lze provést oproti předchozím dvěma jednorázově.

Dermatologové doporučují metodu Biored peel, která kombinuje chemický peeling a intenzivní pulzní světlo IPL během jednoho sezení.

"Každé pokožce vyhovuje jiný typ ošetření. Vždy volíme nejšetrnější variantu, kterou lze docílit přirozeného, zdravého a svěžího vzhledu," říká MUDR. Markéta Majerová z MEDICOM Clinic.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na chemický peeling?

Lékař dermatolog

Před ošetřením je nutné zhodnocení vašeho stavu dermatologem

Před zahájením chemického peelingu je nezbytné důkladné zhodnocení vaším dermatologem, který zváží, jaký druh peelingu je nejvhodnější právě pro vás. Nejdůležitější je vyjasnění vašich očekávání od tohoto ošetření, a zda jsou realistická. Pokud si přejete zlepšit vaši vizáž, odstranit pigmentové skvrny, drobné vrásky a dosáhnout omlazení pleti, můžete být vhodným kandidátem na ošetření chemickým peelingem.

Bibliografie

Chemical peels: Preparation. (n.d.). Aad.org. Retrieved May 2, 2024, from https://www.aad.org/public/cosmetic/younger-looking/chemical-peels-preparation

Chemical peels: Overview. (n.d.). Aad.org. Retrieved May 2, 2024, from https://www.aad.org/public/cosmetic/younger-looking/chemical-peels-overview

Chemical peels. (n.d.). Asds.net. Retrieved May 2, 2024, from https://www.asds.net/skin-experts/skin-treatments/chemical-peels

American society of plastic surgeons. (n.d.). American Society of Plastic Surgeons. Retrieved May 2, 2024, from https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/chemical-peel

Chemical peel. (2024, March 13). Mayoclinic.org. https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/chemical-peel/about/pac-20393473

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře