Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Pupínky, loupání a zarudnutí po chemickém peelingu

jula
29. 10. 2010 · Poslední odpověď: 16. 2. 2016

dobrý den,v ponděli jsem podstoupila chemický peeling - hydrogel myslím, paní doktorka říkala, že budu lehce zarudlá, zarudlá jsem byla poměrně dost, nicméně první den to šlo, druhý den jsem se začala loupat a třetí den mi vylezlo spoustu pupínků, přitom před peelingem jsem měla pleť poměrně čistou, šla jsem na něj kvůli pigmentacím...je to normální nebo je něco špatně? děkuji za odpověď

Reklama

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
SKIN CARE Liberec
Liberec . 16. 2. 2016
Dobrý den,

jedná se o žádoucí reakci pokožky na chemický peeling, která je známkou její regenerace. Tyto příznaky by měly odeznít do dvou týdnů v závislosti na síle peelingu. V průběhu hojení doporučujeme pleť pravidelně ošetřovat spíše mastnějšími krémy.

S pozdravem,

MUDR. Iveta Tomšíková
SKIN CARE Liberec
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Esthé Laser Clinic
Praha . 5. 4. 2012
Dobrý den,
doporučuji skonzultovat možné nežádoucí účinky s ošetřujícím lékařem. Ke zklidnění pleti doporučuji Biostimulační laser, který urychlí hojení projevů, ev. laserovou gelovou masku. Používejte nadále krémy s faktorem minimálně 20+ ( např. Bioderma, La Roche Possay). Solárium vzhledem k riziku hyperpigmentací nedoporučuji.
Hezký den,
MUDr.Kubátová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 8. 2. 2012
Dobrý den, výraznější reakce na chemický peeling může v některých případech nastat, záleží na typu vaší pokožky, bohužel přes internet se nemohu k danému problému blíže vyjádřit. Může se ovšem také jednat o alergickou reakci na některou složku peelingu, pokud zmiňujete hydrogel, bude se zřejmě jedmat o některý peeling značky Renophase, který obsahuje několik přídatných komponent. Každopádně je nutné ihned při nežádoucí, nebo výraznější reakci kontaktovat lékaře, který peeling prováděl.
MUDr. Simona Bedřichová
MUDr. Lenka Ottová
Šumperk . 1. 11. 2010
Vážená paní,
z vašeho sdělení není zcela přesně jasné, jaký druh kosmetického peelingu paní doktorka použila,ale v zásadě je tato rekace vaší pokožky možná.V každém případě,pokud se vám jeví nepřiměřená,nebo trvá dlouho,vyhledejte ordinaci,která vám poskytla ošetření a konzultujte.
dr.Šinclová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Datura, s. r. o.
Datura, s. r. o.
Žádné recenze
1. 11. 2010
Dobrý den,
reakce na peeling Renophase je, stejně jako na jiný chemický peeling, naprosto individuální. Vaše paní doktorka měla pravdu, že běžnou reakcí je pouze zarudnutí. Olupování kůže a pupínky, stejně jako stroupky, atd. se však mohou také objevit a není to nic zvláštního. Pleť by se měla do týdne vyhojit. Aby byl peeling efektivní, musíte podstoupit celou kúru (5 až 10 ošetření). Až potom můžete hodnotit výsledek. Mgr.Sičáková,Datura
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
MUDr. Zdena Stratilová
Brno . 31. 10. 2010
Reakce Vaší pokožky je zcela normální.

zdraví dr. stratilová
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
29. 10. 2010
Dobrý den, byl bych klidný, podle mého názoru se pleť pročišťuje a takováto reakce není nijak zvláštní. Mějte se hezky, Dr.Pachman, klinika Riva, Brno.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Avienclinic
Žádné recenze
Praha . 29. 10. 2010
Dobrý den,
podle Vašeho popisu je reakce přiměřená, s pozdravem
Avienclinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi