Autor:

Gastrický bypass patří mezi kombinované výkony, převážně restriktivní a částečně malabsorpční. Chirurg provede velmi výrazné zmenšení žaludku na objem asi 15 až 50 /restrikce/ a poté rozdělí tenké střevo a dolní část napojí na nový malý žaludek, kam pak prochází potrava rovnou. Horní část tenkého střeva, které přivádí sekret slinivky a žlučové kyseliny, se napojí tzv. společnou kličkou na spodní část tenkého střeva. Na délce společné kličky závisí redukce hmotnosti, protože pouze v tomto úseku dochází k trávení živin. /malabsorpce/. Výkon není vratný, je prováděn laparoskopicky i laparotomicky. Hospitalizace v průměru 5 – 7 dní. Celoživotně je nutná substituce minerálů a vitamínů i dalších nutrietů.

Aktualizováno: 25.4.2016

Související recenze a zkušenosti

Sheriff 19.3.2019
Spokojený/á

Co se týče personálu skevělej přístup jak před tak po operaci, Co se týče výsledku operace, super!!! ze 175kg jsem zhubl na 100, ted mám 105 protože nabírám na svalové hmotě, třikrát týdně posilka , běhání a bojové sport... Více 

lenaa 12.2.2019
Spokojený/á

Chcete milý personál, skvělou operaci a výborný pooperační ošetření a klid. Tak jedině Panochova nemocnice Mudr. Martin Hrubý, chirurgické oddělení. Jsem naprosto spokojená bez jakékoliv výhrady. Lenka K.

Související indikace

Gastrický bypass

100% spokojeno. 12 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní