Specializuje se na obezitologii. Působí na soukromé zdravotnické klinice OB Klinika. Ta poskytuje komplexní léčbu obezity. Klinika se nachází v Praze.
Aktualizace: 17. 7. 2020

Navigace

  • Úvod

Úvod

Gastrický bypass patří mezi kombinované výkony, převážně restriktivní a částečně malabsorpční. Chirurg provede velmi výrazné zmenšení žaludku na objem asi 15 až 50 /restrikce/ a poté rozdělí tenké střevo a dolní část napojí na nový malý žaludek, kam pak prochází potrava rovnou. Horní část tenkého střeva, které přivádí sekret slinivky a žlučové kyseliny, se napojí tzv. společnou kličkou na spodní část tenkého střeva. Na délce společné kličky závisí redukce hmotnosti, protože pouze v tomto úseku dochází k trávení živin. /malabsorpce/. Výkon není vratný, je prováděn laparoskopicky i laparotomicky. Hospitalizace v průměru 5 – 7 dní. Celoživotně je nutná substituce minerálů a vitamínů i dalších nutrietů.

Aktualizováno: 25.4.2016

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."