Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Následky po chemickém peelingu

Uzivatel
13. 3. 2008 · Poslední odpověď: 15. 3. 2008

Dobrý den,před rokem jsem byla na chemic.peelingu DEPIGMENTANT od firmy Renophase.Kosmetička /zdravotní sestra/ paní Balíková ze Sedlčan mi způsobila popáleniny 2stupně.Kožní mě léčila antibiotiky,mastičky na jizvy.Naštěstí jsem nepřišla o oko.Pletˇuž mám narušenou a celoživotně musím používat drahé krémy s vysokým UV a vyhýbat slunci.Prosím o radu zda by šla pletˇještě dát do pořádku?Děkuji!

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
France Laure Cosmétiques
France Laure Cosmétiques
Žádné recenze
15. 3. 2008
Dobrý den! Bez vyšetření vaši pleti je velice těžké říct, co je vhodné udělat, aby se vaše pleť zlepšila. Z vaší otázky není ani jasné, co znamená, že vaše pleť je narušená.
K vaši otázce chci jenom připomenout, že chemický peeling Depigmentant je určený na pleť s pigmentovými skvrnami. V případě, že klienti mají tyto skvrny, tak je zásadní věcí, že musí používat solární ochranu s vyšším ochranným faktorem nezávisle na jakémkoliv zásahu, tzn. i na peelingu.
Popisujete, že jste nepřišla naštěstí o oko! To vám kosmetička aplikovala peeling do oka? Pokud ano, nejde v tomto případě o kvalitu peelingu, ale o způsob provedení peelingu vaší kosmetičkou a v případě, že došlo k trvalým následkům můžete žádat od kosmetičky náhradu za poškození zdraví. Pokud ale provedení bylo odborné a reakce byla "přemrštěná" i v oblasti oka, tak s velkou pravděpodobností nešlo o "popáleninu", ale o alergickou reakci. Pokud tomu tak bylo (co již dnes můžeme těžko posoudit), tak pravděpodobně jste alergická na některou z chemických látek obsažených v peelingu a tento peeling nesmíte již víckrát
podstoupit. V případě, že alergie není před peelingem známá, tak následnou reakci předem nedokáže odhadnout ani lékař, ale může odborně zasáhnout, což se jak popisujete i stalo.
MUDr. Michal Sičák
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 13. 3. 2008
Dobrý den, chemický peeling typu Renophase ( i jiné od 20% účinné látky výše) nepatří do rukou kosmetičky ani zdravotní sestry bez odborného dohledu dermatologa.
Bez vyšetření Vaší pokožky nejsem schopna se k pproblému vyjádřit.
MUDr.Simona Bedřichová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Chemický peeling
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 11. 2007
Chemický peeling
Žádné odpovědi
Chemický peeling
Žádné odpovědi
Chemický peeling
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 4. 2014
Chemický peeling
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 9. 2012
Chemický peeling
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 1. 2008
Chemický peeling
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 4. 2014
Chemický peeling
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 4. 2016
Chemický peeling
1 odpověď, nejnovější odpověď: 21. 4. 2022
Chemický peeling
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 2. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi