Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizva na čele

marie3888
marie3888
28. 10. 2008 · Poslední odpověď: 29. 11. 2017

dobý den, mam na čele jizvu,zhruba starou 8 let(je mi 18) a nebyla sem po uraze na žádném laseru nebo jiném ošetření ,teď bych ji chtěla odstranit,slyšela jsem o krému Elicina pomohl by mi vůbec ? Nebo mám zajít na laser? Kolik by odstranění jizvy zhruba stálo ? Paní doktorka mi také navrhovala vyplnění jizvy kolagenem ,co by bylo vhodnější? dá se obojí kombinovat ?

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Markéta Lorencová
Žádné recenze
Brno . 4. 11. 2008
Dobrý den,jizvu nelze zcela odstranit,lze ji ale učinit méně výraznější.Způsob korekce závisí na stavu jizvy.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 31. 10. 2008
Vážená slečno,
navštivte některého plastického chirurga, který posoudí stav Vaší jizvy a případně rozhodne o optimální formě její korekce. Na základě pouhého textu, popisu jizvy, nelze seriozně stanovit správný typ ošetření Vaší jizvy. Prosím uvědomte si, že žádnou jizvu nelze zcela odstranit - vždy v této souvisloti mluvíme o korekci, úpravě, zlepšení stavu.
Srdečně Vás zdravím, prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

MYCLINIC prague
MYCLINIC prague
Žádné recenze
29. 10. 2008
Dobrý den,

pokud se jedná o vkleslou jizvičku pod úrovní kůže, je možné ji vyplnit kyselinou hyaluronovou s efektem trvajícím 9-12 měsíců.

S přáním hezkého dne MYCLINIC prague, T ***********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 29. 10. 2008
Vážená slečno,
děkuji za Váš dotaz.
Jizvička je vazivo, kterým byla nahrazena porušená kůže. Většinou se nedá nikdy beze zbytku zcela odstranit. Některými metodami je však možno ji udělat méně nápadnou.
Krém Elicina, obsahující hlemýždí sliz, má dobré hojící účinky, ale na 8 let starou jizvu zřejmě bude jeho účinek velmi slabý, stejně tak i dalších hojivých mastí(Dermatix, Sheabalm, Cicaplast, Cicaltife, Contratubex a pod.).
Je-li jizvička hodně nepravidelná, mohla by se znovu vyříznout a hladce sešít, aby byla méně nápadná.
Je-li vystouplá dá se do ní aplikovat kortikoid k jejímu změkčení a oploštění. Stejný efekt má i karboxyterapie- vpouštění CO2 plynu. Dále se dá zbrušovat laserem.
S největší pravděpodobností však Vaše jizvička bude atrofická- pod úrovní okolní kůže, potom máte 2 možnosti buď jí vyplnit implantátem a to buď vstřebatelným nebo trvalým, nebo se jí pokusit vybrousit dermabrazí nebo laserem. Která z metod je pro Vás nejvhodnější Vám řekne lékař při osobní konzultaci.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová
dermatolog klinika GHC Praha
tel. *************
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Mojmír Müller
Brno . 29. 10. 2008
Vážená paní,

možností korekce jizev je více, ale bohužel žádná nevede k jejímu úplnému odstranění. Ke kvalifikovanému doporučení, který způsob ošetření je pro Vás vhodný, je nutné Vás nejdříve vidět. Bez předchozího vyšetření Vám opravdu mohu poradit pouze obecně.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Dana Prokůpková

Estetická dermatologie
MUDr. Mojmír Műller
Brno, Hybešova 43
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Korekce otékajících jizev po kousnutí psem

petra_v213130
11. 1. 2014 · Poslední odpověď: 22. 1. 2014

dobrý den, mam jizvu starou 2 roky a mam ji na boční straně lýtka a je velká asi 4 cm uz je zahojena ale mam to porad napuchle a citlivé. na druhé straně lytka mam také jizvu ale mensi a ta je v pohode akorat je viditelna, mam to od kousnutí psa, prosim poradte co s tim? pomohly by mi lymfodrenaze nebo spis nejaka korekce jizvy? ta vetsi je vystoupla a ta mensi je vpacena. oteka mi ta co je vetsi a vystoupla, kdyz jsem byla na siti doktor mi rekl ze se mi to bude dele hojit ze mam prekousle i nervy pod kuzi proto to mam napuchle

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 22. 1. 2014
Dobrý den,

s každou jizvou se dá něco udělat, aby byla kosmeticky přijatelnější. Na naší kinice Vám mohu nabídnout: laser,frakční radiofrekvenci, karboxyterapii, ozonoterapii, injekční aplikaci kortikoidů, silikonovou náplast a pod.
Jediné co Vám nemohu slíbit je, že jizva zmizí.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Laser Palomar 1540 na jizvy?

Jirka268608
23. 3. 2015 · Poslední odpověď: 24. 3. 2015

Dobrý den,

před nedávnem jsem publikoval příspěvek ohledně jizvy na čele...necelý rok a půl mám po úrazu uprostřed čela jizvu tvaru podkovy ve velikosti asi 5 mm, mezitím jsem podstoupil ošetření biostimulačním laserem a k tomu jsem používal New Gel+ s náplastmi, čímž se vzhled a barva jizvy určitě zlepšily, ale stále je jizva vidět... Jizva je uprostřed trošičku vystouplá. Rád bych jizvu ještě více korigoval, proto se chci poradit s odborníky, jaký použít postup? Něco jsem si přečetl o laseru Palomar 1540, mohl by mi pomoci? Místo ošetření ideálně Plzeň.

Poté mám na čele ještě jednu starší jizvu po akné, která už víceméně splynula s okolní barvou kůže, přesto je poměrně hluboká a je díky tomu vidět. Šlo by něco dělat i s tím? Ohledně toho se chci zeptat, jaký je rozdíl mezi laserem Palomar 1540 a frakčním CO2 laserem?

Děkuji za odpovědi. Jirka

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 24. 3. 2015
Nejlepší odpověď
CO2 laser je dramaticky účinnější, neboť odstraní jizvu v celé její šířce, Palomar 1540 ji toliko tepelně stimuluje snad k remodelaci- dramatický rozdíl.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Odstraneni jizvy po piercingu nad hornim rtem

Nejmrnavoulinkatejsi
Nejmrnavoulinkatejsi
27. 9. 2016 · Poslední odpověď: 2. 10. 2016

Dobry den, chtela bych si nechat odstranit vpadlou jizvu nad hornim rtem po piercingu. Jizva jiz dlouha leta neni pruchozi, ale je videt. Chtela bych znat moznosti odstraneni teto jizvy, tak aby jiz nebyla tolik vpadle vyrazna a ne vetsi, nez je doposud. Diky predem za odpovedi.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Praha . 2. 10. 2016
Dobrý den, výsledek odstranění jizviček několik let starých, nikdy nebývá úplně dokonalé. Jen zmiňuji, abyste neměla očekávání naprostého vyhlazení. Nejvhodnější bývá kombinace více metod např. mikrojehličkování k rozrušení jizvy a následná aplikace kys. hyaluronové k podpoře vyplnění chybějící části v jizvě. Tyto metody Vám rozhodně nemohou daný stav zhoršti. Efekt určitě uvidíte. Z Vaší zaslané fotky bych usoudila, že by se takto dala podpořit i kvalita Vaší pleti celkově.
S pozdravem MUDr. Martina Zlínská
Aurum Aesthetic Clinic
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 2. 2015
Frakční laser
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 2. 2022
Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 5. 2022
Odstranění lipomu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 4. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 11. 2021
Brow lift
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 6. 2023
Brow lift
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 7. 2018
Odstranění lipomu
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 2. 2021
Brow lift
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 11. 2023
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi