Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizva v dekoltu - korekce

Martina_K
7. 4. 2022 · Poslední odpověď: 7. 4. 2022

Dobrý den,

v roce 2020 touto dobou jsem absolvovala úpravu vystouplé malé jizvy (cca 1x0,5cm) po akné uprostřed dekoltu - vybroušením laserem. Měla jsem s jizvou po zákroku problémy, nehojila se, mazala jsem ATB... Jizva se zákrokem zvětšila na 2x2,5cm, byla i po půl roce hodně vystouplá, červená, tvrdá a bolela. Chtěla jsem jít na excizi, ale po konzultaci s několika plast. chirurgy zamítnuto s tím, že tato oblast se špatně hojí. Dalších x měsíců jsem tak chodila aspoň na kortikoidové injekce přímo do jizvy, které měly jizvu vstřebat. Jizva přestala bolet, zlepšila se, ale po injekcích se propadla dovnitř.

Dá se s tím ještě něco dělat? Jakýkoli další laserový zákrok v této oblasti mi nebyl doporučen. Bohužel z malé světlé vystouplé jizvičky, která měla být jen vyhlazená, mám dvakrát větší jizvu, kdybych věděla, jak to dopadne, na žádný zákrok bych nešla. Nyní řeším hlavně propad jizvy a tmavý pigment. Na slunce nechodím. Přikládám foto cca měsíc po zákroku a nyní po 2 letech.

Moc děkuji za radu a doporučení (ideálně východní Čechy, ale jsem ochotna dojet kamkoli).

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Vážená slečno,
asi Vás nepotěším. Evidentně máte vrozenou dispozici k tvorbě keloidních jizev. Samozřejmě, po bitvě je každý generálem- tj. v podstatě u Vás neměla proběhnout žádná korekce. To však Váš ošetřující lékař nemohl vědět a měl dobrou vůli Vám pomoci. Další léčba kortikoidovými injekcemi byla také nepochybně správná. Snad, aplikací mohlo být méně /píšete o nich v množném číle/. V této situaci se zřejmě /bohužel/ budete muset smířit s vzniklým stavem. Je pravděpodobné, že další pokusy o léčbu by mohly vést ke zhoršení stavu.
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 3. 2024
Odstranění kožních výrůstků
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2022
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 11. 2021
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 5. 2023
Odstranění jizev laserem
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 1. 2016
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 1. 2023
Laserová dermatologie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 1. 2024
Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 6. 10. 2023
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 2. 2023
Korekce jizev
Žádné odpovědi

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi