Navigace

 • Úvod
 • Co jsou laserové zákroky dermatologie?
 • Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na laserové zákroky dermatologie?
 • Jak si vybrat vhodného lékaře?
 • Jak probíhá první schůzka s lékařem?
 • Jak se připravit na zákrok?
 • Jak se provádí laserové zákroky dermatologie?
 • Výhody zákroku
 • Jak probíhá zotavení po laserovém zákroku dermatologie?
 • Doba rekonvalescence
 • Výsledky laserových zákroků dermatologie
 • Komplikace nebo možné vedlejší účinky
 • Časté otázky
 • Bibliografie

Úvod

V posledních 20 letech přinesl pokrok v laserové technologii revoluci v jejich použití při léčbě mnoha stavů kůže a vrozených vad, včetně vaskulárních a pigmentovaných lézí, depilaci, laserové liposukci, laserovém odstranění znamének, léčbě akné laserem a při odstraňování tetování, jizev a vrásek. Lasery jsou v současnosti využívány v korektivní a estetické dermatologii a stále širší využití má biostimulační laser a frakční CO2 laser.

MUDr. Patrik Paulis

Laserový zákrok dermatologie (MUDr. Patrik Paulis)

Co jsou laserové zákroky dermatologie?

Ošetření laserem provádí vždy dermatolog. Zákrok obvykle nevyžaduje přípravu a zabere několik minut až desítek minut v závislosti na řešeném problému. Provádí se bez znecitlivění nebo v místní anestezii krémem či injekcí. Po ošetření kosmetickým laserem se obvykle objeví zarudnutí, které postupně mizí. U ablačních laserů se tvoří drobná ranka a stroupek, někdy začne ošetřená plocha mokvat. Po laserovém zákroku je vždy třeba ošetřené místo chránit po několik týdnů před slunečním záření krémy s vysokým UV filtrem. Pro dobrý výsledek bývá někdy nutné ošetření několikrát zopakovat.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na laserové zákroky dermatologie?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na laserové zákroky dermatologie?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na laserové zákroky dermatologie?

Všeobecně mají lasery tendenci lépe fungovat u lidí se světlou pletí. Takže lidé, kteří mají světlou pleť a nejsou opálení, mají tendenci mít lepší výsledky a méně nežádoucích účinků nebo komplikací než lidé s více pigmentem v pokožce. Laser zasahuje pouze do určité hloubky horních vrstev kůže, některé problémy se však nachází hlouběji a není je tak možné laserem léčit. Pokud máte zájem o laserový zákrok, může Vám lékař pomoci určit, zda jste vhodným kandidátem a případně Vám pomůže vymyslet alternativní možnost léčby, pokud pro vás léčba laserem není vhodná.

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Estheticon nabízí mnoho lékařů, kteří laserové zákroky dermatologie provádí. Kliniku můžete vybírat i dle typu laseru, který lékař při zákroku používá. Kvalita laserů se může lišit, proto je dobré navštívit profesionála v léčbě laserem. S Vámi vybraným lékařem je vždy nutné laserový zákrokpředem konzultovat.

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

Jak probíhá první schůzka s lékařem?

Před laserovým zákroky dermatologie je nutná konzultace s lékařem. Dermatolog má tak možnost posoudit Váš stav a zda je pro Vás léčba laserem vhodná. Existuje mnoho typů laserů, proto je konzultace nevyhnutelná.

Jak se připravit na zákrok?

Jak se připravit na zákrok?

Jak se připravit na zákrok?

Lékař nejprve prohlédne rozsah problému a posoudí, jaký typ laseru je pro Vaši léčbu nejvhodnější. Pokud je Váš problém rozsáhlý, lékař může vyžadovat několik laserových ošetření. Před zákrokem se vyvarujte slunečnímu záření nebo nanášení krémů. Po zákroku se taktéž vyhýbejte slunci a používejte ochranný krém. Vždy dbejte pokynů ošetřujícího lékaře.

Jak se provádí laserové zákroky dermatologie?

Jak se provádí laserové zákroky dermatologie?

Jak se provádí laserové zákroky dermatologie?

Laserové zákroky odstraňují vrstvu pokožky a nové kožní buňky, které se tvoří během hojení, dodávají pokožce pevnější a mladší vzhled. Postup lze provést zároveň s jinými kosmetickými ošetřeními. Vždy záleží na typu a rozsahu problému, laserová léčba je velmi individuální. Některá léčba vyžaduje několik laserových úkonů, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku. Existuje mnoho typu laserů, proto je vhodné zákrok konzultovat s odborníkem, který se léčbou laserem zabývá.

Výhody zákroku

Výhody zákroku

Výhody zákroku

Laserová dermatologie je neinvazivní nebo minimálně invazivní metoda léčby, je tedy mnohem lepší volbou než invazivní chirurgie nebo jiná podobná léčba. Protože laserová léčebná dermatologie je mnohem méně invazivní než jiné možnosti léčby, rekonvalescence bývá ve většině případů daleko kratší. Laserové zákroky bývají navíc bezbolestné.

Jak probíhá zotavení po laserovém zákroku dermatologie?

Laserový zákrok dermatologie (MUDr. Dagmar Vetěchová)

Jak probíhá zotavení po laserovém zákroku dermatologie?

Ochrana před sluncem je zásadní před i po ošetření laserem. Pokud se dostavíte na laserové ošetření opálení nebo spálení sluncem, Váš dermatolog Vás nemůže ošetřit. Použití laseru může způsobit vážné popáleniny nebo změnit barvu pokožky. Po ošetření laserem budete muset chránit pokožku před sluncem, dokud se nezhojí. Pokud sluneční paprsky zasáhnou Vaši ošetřenou pokožku, může se na ošetřovaném místě vytvořit jizva.

Doba rekonvalescence

Výsledky laserového zákroku (Mediestetik, skupina klinik)

Doba rekonvalescence

Pět až sedm dní po laserovém zákroku bude pokožka suchá a bude se loupat. V závislosti na problému, který byl léčen, hojení obvykle trvá 10 až 21 dní. Doba rekonvalescence je velice individální a záleží i na hloubce laserového ošetření. Jakmile se pokožka zahojí, můžete nosit bezolejový make-up, abyste minimalizovali zarudnutí pleti.

Výsledky laserových zákroků dermatologie

Výsledky laserových zákroků dermatologie (Klinika Laser Estetik)

Výsledky laserových zákroků dermatologie

Vaše výsledky závisí do značné míry na schopnostech osoby provádějící laserové ošetření. V rukou certifikovaného dermatologa je laserové ošetření bezpečné. Pokud osobě provádějící laserové ošetření chybí lékařské znalosti a odborné znalosti o pokožce, nemusí Vám laserové ošetření poskytnout výsledky, které hledáte, naopak může být ošetření laserem dokonce nebezpečné.

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Laserové zákroky prováděny specialisty jsou bezpečné, pokud je ošetření laserem prováděno nekompetentní osobou, může způsobit popáleniny. Mohou se vyskytnout nežádoucí účinky jako je dočasná bolest, zarudnutí, podlitiny, puchýře, tvorba krust či infekce. Trvalé mohou být pigmentové změny či zjizvení.

Časté otázky

 • Jak se po ošetření laserem starat o pleť? Aplikujte na oblast tenkou vrstvu vazelíny (nebo jakéhokoli okluzivního zvlhčovače) nebo antibiotické masti dvakrát denně, dokud se pokožka nezahojí. Po uzdravení je nutná denní aplikace opalovacího krému, aby byla chráněna nová pokožka. Vždy dbejte na pokyny Vašeho lékaře.
 • Jaké jsou vedlejší účinky laserového ošetření? Ošetřená kůže může být svědivá, oteklá či zarudlá. Mezi komplikace patří infekce, změna barvy kůže a zjizvení. Pokud zákrok provádí odborník, laserové ošetření je bezpečné.
 • Čemu se vyvarovat po laserovém ošetření? Vyvarujte se horkým koupelím a sprchám. Laserová ošetření vytvářejí v pokožce teplo, proto je důležité vyhnout se horkým koupelím nebo sprchám, které mohou zvýšit Vaši tělesnou teplotu a vést k podráždění. Ve skutečnosti doporučujeme vyhnout se všemu, co by Vás mohlo zahřát nebo zpotit, jako je cvičení, sauny nebo lázně.
 • Jak dlouho vydrží výsledky laserového resurfacingu? Pacienti mohou očekávat, že výsledky laserového resurfacingu vydrží v průměru od 3 do 5 let od provedení zákroku.

Bibliografie

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."