Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Laserová dermatologie

Stojí to za to
93 %
Stojí to za to
Na základě 33 příběhů
Průměrná cena
3.743 Kč
Průměrná cena
Podle 102 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to laserová dermatologie

Patří sem zákroky prováděné pomocí laseru. Ošetření laserem provádí vždy dermatolog. Zákrok obvykle nevyžaduje přípravu a zabere pár minut v závislosti na ošetřované ploše (např. laserové odstranění chloupků na nohách bývá časově náročnější). Provádí se bez znecitlivění nebo v místní anestezii krémem či injekcí. Po ošetření kosmetickým laserem se objeví zarudnutí, které postupně mizí. U ablačních laserů se tvoří drobná ranka a stroupek, někdy začne ošetřená plocha mokvat.

Po laserovém zákroku je vždy třeba ošetřené místo chránit po několik týdnů před slunečním záření krémy s vysokým UV filtrem. Pro dobrý výsledek bývá někdy nutné ošetření několikrát zopakovat.

Vhodní kandidáti na zákroky laserové dermatologie

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na laserové zákroky dermatologie?

Laser lépe funguje na světlou pleť

Všeobecně mají lasery tendenci lépe fungovat u lidí se světlou pletí. Takže jedinci, kteří mají světlou pleť a nejsou opálení, mají tendenci mít lepší výsledky a méně nežádoucích účinků nebo komplikací než lidé s více pigmentem v pokožce.

Laser zasahuje pouze do určité hloubky horních vrstev kůže, některé problémy se však nachází hlouběji a není je tak možné laserem léčit. Pokud máte zájem o laserový zákrok, může Vám lékař pomoci určit, zda jste vhodným kandidátem a případně Vám pomůže vymyslet alternativní možnost léčby, pokud pro Vás ošetření laserem není vhodné.

Pokud například pro Vás není vhodná laserová epilace, je možné také podstoupit fotoepilaci. Nechtěných chloupků vás zbaví i epilace elektrickou jehlou.

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Vyberte si mezi specialisty na stránkách Estheticon

Portál Estheticon nabízí mnoho lékařů a klinik, kteří zákroky laserové dermatologie provádí. Kliniku můžete vybírat i dle typu laseru, který lékař při zákroku používá. Kvalita laserů se může lišit, proto je dobré navštívit profesionála v léčbě laserem.

S Vámi vybraným lékařem je vždy nutné laserový zákrok předem konzultovat. Proto je návštěva kožní ambulance nevyhnutelná.

Bibliografie

AAD, 10 THINGS TO KNOW BEFORE HAVING LASER TREATMENT FOR YOUR SCAR [online]. Dostupné na: https://www.aad.org/public/cosmetic/scars-stretch-marks/laser-treatment-scar [Datum: 8. prosince 2020].

DermNet NZ, Lasers in dermatology [online]. Dostupné na: https://dermnetnz.org/topics/lasers-in-dermatology [Datum: 10. prosince 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře