Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

korekce jizev po odstranění znamének

jakubos546
19. 3. 2023 · Poslední odpověď: 21. 3. 2023

Dobrý den zhruba před 2 měsíci jsem absolvoval odstranění znamének excizí. Zahojení proběhlo v pořádku, stehy vyndány, vše bez komplikací. Bylo mi řečeno, že mám mazat contratubexem a jizvy prý zbělají. Mě by ale zajímalo, za jak dlouho jizvy zbělají a zda na to čekat či se přiklonit spíše k nějaké laserové korekci, pokud to je možné, dokud jsou jizvy ještě stále mladé. Nijak nevyčnívají na povrch nebo tak, spíše mi jde o to, aby nebyli takhle na první pohled výrazné. Přikládám fotografie jizev.

Děkuji.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
4 adresy v Moravskoslezský kraj . 21. 3. 2023
Dobrý den, jizvy jsou dle všeho ještě "mladé" ...Mazejte a dejte jim čas na zahojení :).
Premium
4 adresy v Praha (kraj), Středočeský kraj... . 21. 3. 2023
Dobrý den,
Každý proces hojení a zrání jizvy je individuální. Existuje mnoho výrobků, které obsahují silikon a napomáhají tomu aby jizva po zahojení vypadala co nejméně nápadně , např. Náplasti Siltape, Vámi zmíněná mast Contractubex nebo Dermatix. Je dobré jizvu masírovat, nevystavovat slunci aby nepigmentovala, lehce masírovat. Jizvy se hojí a zrají někdy i rok. V případě, že jdete na slunce mažte faktorem 50. Nic nelze uspěchat.
Hezký den
My Best Care / Plastická chirurgie a estetická dermatologie Vysočany
Premium
Dobrý den,
prozatím můžete mazat mělo by to na jizvu pomoct a 3 měsíce po zákroku tomu můžeme pomoct pomocí laserového ošetření na které se můžete u nás objednat. :)
S pozdravem Tým BODY
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 9. 11. 2023
Odstranění jizev laserem
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 1. 2022
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 9. 2021
Odstranění jizev laserem
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 1. 2023
Odstranění znamének
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 2. 2019
Odstranění znamének
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 9. 2012
Laserová dermatologie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 1. 2023
Odstranění kožních výrůstků
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 1. 2014
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 3. 2024
Odstranění tetování
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 2. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi