Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odřeniny v obličeji

Nina
2. 9. 2008 · Poslední odpověď: 3. 9. 2008

Dobrý den,

prosím, poraďte mi! V pátek jsme spadla na kolečkových bruslích a odřela se na dvou místech obličeje odhadem velikosti mandarinky. Byla jsem na pohotovosti, kde mi to vyčistili a zasypali framykoinem. Po návratu domů mi to ale stále krvácelo, tak jsem si vypomohla fialkou a znovu framykoinem. Střídám měsíčkovou mast, framykoin a gel contractubex. Mám ale pocit, že se to nezlepšuje a bojím se jizev. Prosím Vás o radu. Předem děkuji.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 3. 9. 2008
Vážená slečno, jistě jste utrpěla středně hlubokou odřeninu. To vyčištění plochy bylo velmi důležité. Asi Vám plocha ještě trochu mokvá a možná lehce krvácí. Nic se nděje. Plocha by měla co nejrychleji zaschnout, proto je dobré na povrch aplikovat nějaký zásyp, např. Framykoin nebo Dermatol. Bylinné masti nemají v této situaci takový hojivý efekt, Contratubex prosím vůbec na odřeninu nepoužívejte. Pokud se plocha v příštích dnech nebude hojit, navštivte Vašeho spádového chirurga.
S pozdravem,
Prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Odstranění jizev laserem
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 8. 2021
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 11. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi