Vystudovala českou filologii pro editory. Věnuje se psaní článků o plastické chirurgii a estetické medicíně. Zajímá se o nové trendy nejen v těchto oblastech.
Aktualizováno: 30. 4. 2021

Navigace

 • Úvod
 • Co je epilace elektrickou jehlou?
 • Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na epilaci elektrickou jehlou?
 • Jak si vybrat vhodného lékaře?
 • Jak probíhá první schůzka s lékařem?
 • Jak se připravit na zákrok?
 • Výhody zákroku
 • Jak probíhá zotavení po epilaci elektrickou jehlou?
 • Doba rekonvalescence
 • Výsledky epilace elektrickou jehlou
 • Komplikace nebo možné vedlejší účinky
 • Časté otázky
 • Bibliografie

Úvod

U některých jedinců se přirozeně vyskytuje nadměrný růst chloupků. Tento stav může být také způsoben hormonální nerovnováhou, metabolickými problémy, genetickými dispozicemi nebo jako vedlejší účinek některých léků. Nadměrné ochlupení se může objevit jak u mužů, tak u žen. Pro ženy může být nadměrný růst chloupků obzvlášť nepříjemný. Pro jejich odstranění se může rozhodnout kdokoliv, kdo nechce trávit hodiny s žiletkou v ruce či trpět bolestivé metody odstranění chloupků.

Co je epilace elektrickou jehlou?

Zbavte se chloupků na obličeji i těle

Co je epilace elektrickou jehlou?

Epilace elektrickou jehlou je jeden ze způsobů trvalého odstranění chloupků z obličeje nebo těla. Tato forma odstraňování zahrnuje zavedení velmi jemné jehlové sondy do vlasového folikulu a pomocí slabého elektrického pulzu je zničena kořenová buňka (proto se také nazývá elektrolýza). Chloupky poté vypadnou nebo je lze snadno odstranit pinzetou. Každý chloupek, který je odstraňován, musí projít tímto procesem, ošetření větších ploch je proto náročné po časové stránce. Protože Vaše chloupky nerostou všechny najednou, obvykle se ošetření musí opakovat, aby se dosáhlo požadovaných výsledků. Není možné předem určit, kolik ošetření bude zapotřebí nebo jak dlouho budou trvat.

Mezi další způsoby odstranění chloupků patří například IPL epilace nebo laserová epilace.

  Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na epilaci elektrickou jehlou?

  Epilace elektrickou jehlou je vhodná pro ženy i muže

  Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na epilaci elektrickou jehlou?

  Nezáleží na tom, zda jste žena nebo muž, vhodným kandidátem pro odstranění elektrickou jehlou je každý, kdo se chce nechtěných chloupků na těle či obličeji zbavit. Tato technologie epilace je zatím nejúčinnější. Účinnost odstranění je cca devadesát procent a dokáže si poradit s jemnými i šedivými chloupky. Tato trvalá epilace vás zbaví nežádoucích chloupků.

  Jak si vybrat vhodného lékaře?

  Na stránkách Estheticon naleznete seznam klinik a lékařů nabízejících epilaci pomocí elektrické jehly. Vybranou kliniku/lékaře poté kontaktujete a domluvíte si konzultaci, na které proberete veškeré výhody, rizika a výsledky, kterých zákrokem docílíte. Vyžádejte si také reference od předchozích pacientů, fotografie před a po ošetření, nebojte se zeptat na všechny detaily.

  Jak probíhá první schůzka s lékařem?

  První konzultace s lékařem

  Jak probíhá první schůzka s lékařem?

  Před ošetřením je nutná konzultace, na které detailně proberete, jakou část těla chcete ošetřit. Podle ošetřované plochy se též bude odrážet cena zákroku. Mějte na paměti, že epilace elektrickou jehlou bývá časově náročná, proto se nejčastěji využívá na menší plochy, především na obličeji (nad horním rtem, na bradě nebo mezi obočím). Pokud si přejete trvale odstranit chloupky z větších ploch, možná bude pro vás lepší laserové odstranění chloupků.

  Při první schůzce je důležité prodiskutovat vaše očekávání. 

  Jak se připravit na zákrok?

  Připravte se na zákrok

  Jak se připravit na zákrok?

  Holení ošetřovaného místa se musíte pět až sedm dní před termínem ošetření vyvarovat. Dobře hydratovaná pokožka může pomoci zefektivnit léčbu, je vhodné dodržovat týden před epilací elektrickou jehlou pitný režim. V den epilace by se na ošetřované místa neměly používat deodoranty ani krémy. Pokud jste velmi senzitivní na bolest, je možné konzultovat s lékařem znecitlivění pokožky před zákrokem.

  Výhody zákroku

  Výhody epilace elektrickou jehlou.

  Výhody zákroku

  Epilace elektrickou jehlou je nejúčinější metoda odstranění chloupků. Teplo vytvořené elektrickým proudem slouží k tomu, aby nežádoucí chloupky odstranilo. Jediné, co můžete cítit, je mírné bodnutí, když elektrický proud prochází do folikulu. Pokud si chcete být absolutně jisti, že chloupky už nikdy nebudou středem pozornosti, epilace elektrickou jehlou je pro Vás tím pravým řešením.

  Jak probíhá zotavení po epilaci elektrickou jehlou?

  Zotavení po epilaci elektrickou jehlou

  Jak probíhá zotavení po epilaci elektrickou jehlou?

  Po ošetření bude Vaše pokožka citlivá. Pokud se objeví stroupky, nestrhávejte je, aby se nevytvořily jizvy. Po každé epilaci se doporučuje následná péče pro podporu hojení pokožky a zabránění infekce. Po další 1 až 2 dny zajistěte, aby ošetřené oblasti byly čisté a minimalizujte teplo v ošetřované oblasti. Není vhodné se ošetřované oblasti dotýkat prsty po dobu minimálně 48 hodin. Neopalujte se a nepoužívejte solária ani opalovací prostředky.

  Doba rekonvalescence

  Doba rekonvalescence

  Doba rekonvalescence

  Doba rekonvalescence je velmi individuální. Záleží na typu Vaší pokožky, také na tom, jak moc je citlivá. Pravidelné používání zklidňujícího gelu pomůže v procesu hojení. V obličeji většina strupů zmizí po 3 dnech, na zbytku těla to trvá až 2 týdny. Podrobnější informace Vám sdělí Váš ošetřující lékař.

  Výsledky epilace elektrickou jehlou

  Výsledky epilace elektrickou jehlou

  Výsledky epilace elektrickou jehlou

  Většina lidí vidí výsledky hned po první elektrolýze. Po prvním sezení pravděpodobně pokožka zčervená. Výsledek závisí na oblasti ošetření a na tom, kolik chlupů jste v této oblasti měli. Ošetření je potřeba několikrát opakovat. Většina lidí začne dosahovat požadovaných výsledků po 3-5 ošetření. Po 15–30 ošetřeních si všimnete úplného vypadávání chloupků a ty v této oblasti přestávají růst. U lidí se silnějšími a tmavšími chloupky může být nutné jedno nebo dvě sezení navíc.

  Komplikace nebo možné vedlejší účinky

  Komplikace nebo možné vedlejší účinky

  Komplikace nebo možné vedlejší účinky

  Malé hrbolky, bolestivost a zarudnutí jsou dočasné reakce na epilaci ektrickou jehlou a jsou zcela normální, zvláště po prvním zákroku. Tyto reakce by měly zmizet během následujícího dne. Pokud by obtíže přetrvávaly, obraťte se na svou kliniku, na které jste podstoupili toto ošetření.

  Časté otázky

  • Lze provést epilaci elektrickou jehlou na větších plochách? Body&Face clinique odpovídá: Takové ošetření bude časově i finančně náročné. Stejně tak je ošetření náročné pro ošetřujícího, proto větší plochy děláme postupně, s tím, že vždy ošetřujeme max. 60 minut.
  • Je epilace elektrickou jehlou bolestivá? Při epilaci elektrickou jehlou můžete cítit štípnutí. Pokud jste senzitivní na bolest, je možné použít znecitlivující krém před zahájením epilace. Poraďte se s Vaší klinikou.
  • Je možné zakoupit elektrickou jehlu a epilaci elektrickou jehlou provádět sama? Prodávají se i přístroje na domácí ošetření. Domácí epilace elektrickou jehlou však nedoporučujeme. Neodborně provedená epilace elektrickou jehlou může způsobit trvalé poškození kůže.

  Bibliografie

  "Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."