Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Keloid po otoplasticr

Terka_Fu_kova
27. 11. 2023 · Poslední odpověď: 5. 12. 2023

Dobrý den, v Dubnu jsem podstoupila otoplastiku. Která se bohužel nepovedla ucho které odstávalo odstává stále, dnes jsem byla na kontrole a plastik mi řekl že se mi udělaly keloidy a že by do uši už nerypal a nechal to tak protože mi nemůže zaručit že se to nezvětší, když jsem se zeptala co s těmi keloidy tak to prý mám masírovat 2x denně a vyříznutí nemá cenu protože by se prý udělali stejně znovu. Objednala jsem se do nemocnice na plastiku na konzultaci s jiným plastikem ale tam mi dali termín až na březen. Mohla bych poprosit o názor? Jsem zklamaná zaplatila jsem si za operaci dost peněz a zůstaly mi oči pro pláč, ucho stejně odstává dál a k tomu mám keloidy. Moc děkuji za odpovědi

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 5. 12. 2023
Dobrý den,
hojení jizev keloidní jizvou je velký problém a mnohdy ani odstranění keloidu to nevyřeší, naopak může se vytvořit znovu. Někdo má sklon k tomuto typu hojení a nezáleží na tom, jestli půjdete na korekci k jinému chirurgovi, riziko stále trvá. Pokud je keloid tak mírný jako máte vy, je lepší to nepokoušet a operací ho neodstraňovat.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
MUDr. Jana Bartošková
2 adresy v Jihomoravský kraj . 29. 11. 2023
Dobrý den, zda se jedná o klidní jizvu může potvrdit histologické vyšetření. Hypertrofická jizva je léčitelná. Dále, s keloidními jizvami se setkáváme spíše na zadní straně boltce. Asi by to chtělo osobní konzultaci, aby Vás bylo možné vyšetřit.
Pěkný den,
MUDr. Jana Bartošková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,
žel keloidní jizvy jsou jedním z největších rizik operace uší. Měla jste o tom být informována. Za keloidní jizvu nikdo nemůže, je to reakce organismu. Upřímně si myslím, že se nikomu nebude moc chtít s tím něco dělat. Je to opravdu velmi rizikové. Snad by se dala zkusit aplikace kortikoidů, jak by na to jizva reagovala.
S pozdravem

Ivo Menšík

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi