Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Perineoplastika

  • Celková anestezie
  • 1 den
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je perineoplastika?

Plastická operace hráze je chirurgické řešení natržené nebo nastřižené hráze při porodu. Zákrok spočívá v sešití kožního krytu a případně i svalů pánevního dna. Nejčastěji se provádí v celkové anestézii, je možné ji však provést v lokální anestézii. Úplné zhojení trvá zhruba šest týdnů. Plastika hráze se provádí také v případě nerovností nebo přílišného uvolnění hráze následkem nevhodného srůstu hráze po porodu. Toto hojení bývá dlouhodobé a komplikované, včetně rizika vzniku polypů. Někdy může dojít k natržení svalů pánevního dna, aniž by došlo k narušení kožního krytu.

Perineoplastika je ambulantní zákrok, který obvykle trvá asi hodinu v celkové nebo lokální anestézii. Zřídka je nutná hospitalizace. Na zadní vaginální stěně je proveden řez ve tvaru písmene „V“. Jizva, boule a další poškození jsou odstraněny. V závislosti na důvodu chirurgického zákroku se svaly buď napnou nebo uvolní, aby se problém napravil, a poté sešijí opatrně. Po krátké době zotavení je pacientce povoleno jít domů.

Jak zjistím, zda jsem vhodnou kandidátkou na plastickou operaci hráze?

Jsem vhodnou kandidátkou na plastickou operaci hráze?

Jsem vhodnou kandidátkou na plastickou operaci hráze?

Perineum je oblast mezi konečníkem a pochvou. Je strukturální podporou několika okolních orgánů a zapouzdřuje svaly, které hrají velkou roli při utahování a uvolňování vagíny. Uvolnění vaginálního otvoru může způsobit snížení sexuálního vjemu. Zákrok může být proveden i za účelem estetického vylepšení, operací dojde k utažení volné nebo ochablé tkáně nebo boulí a oblast tak získá atraktivnější vizuální vzhled. Nejčastější příčinou poškození hráze je porod. Také nadváha může zatěžovat celé tělo, včetně perinea či extrémní úbytek na váze může způsobit, že perineální a další svaly trvale poklesnou. O možnosti plastické operace hráze se poraďte s chirurgem.

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Jak si vybrat vhodného lékaře

Estheticon nabízí mnoho chirurgů, kteří provádí plastickou operaci hráze. Lékaře můžete vybírat na základě recenzí a zkušeností předešlých pacientek. 

S vybraným lékařem je vždy nutné operaci hráze důkladně konzultovat. Daný odborník by Vám měl zodpovědět všechny případné otázky a připravit Vás na samotný zákrok.

Bibliografie

NCBI, Perineal techniques during the second stage of labour for reducing perineal trauma [online]. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6481402/ [Datum: 6. prosince 2020].

NCBI, Reconstruction of Acquired Defects of the Vagina and Perineum [online]. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3312143/ [Datum: 6. prosince 2020].


"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."