Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otázka odebrání tuku při blepharoplastice, možnosti nápravy.

Anana
Anana
28. 8. 2019 · Poslední odpověď: 3. 9. 2019

Dobrý den, v květnu jsem podstoupila blepharoplastiku, konkrétně horních víček. Lékaře jsem si vybrala na základě doporuční. K mému dotazu, při zákroku mi bylo odebráno hodně tuku, dle operatérky. S výsledkem jsem velmi nespokojená, protože mám díky tomu nad očima při povytahnutí obočí v rámci mimiky nevzhledné prohlubně, kůže víčka u vnitřního koutku je teď nehezky zkrabatělá a oko od vnitřního koutku ke středu oka zapadlé. Přitom mě v podstatě trápilo víčko od středu k vnějšímu koutku. Jizvy jsou dost vysoko, zhojily se nad mým ohybem víčka. Odbranou tkáň mi bohužel nikdo nevrátí a jsem přesvědčená, že u mne odebrání tuku v takovém rozsahu nebylo indikováno, jestli vůbec. Po prostudování odborných článků na pubmedu jsem zjistila, že je tento radikální přístup poměrně obsolentní a dnes je snaha o konzervativnější postupy a přirozený výsledek, odebírání tuku s největší opatrností a konzervativně, pokud vůbec... Od operace mám psychické problémy, nemohu se svým novým vzhledem smířit. Nemám pocit,že by bylo postupováno v duchu evidence based medicine. Jaký je Váš názor na odebírání tuku, zejména u mladších (mně je 39let) pacientů? Jsou nějaké možnosti nápravy? Výplně? Reoperace se bojím, už teď mám pocit, že bylo odebráno všeho příliš mnoho a nenašla jsem, že by tu někdo dělal například reoperace typu upper anchor blepharoplasty nebo že by se někdo reoperacemi vyloženě zabýval. Podotýkám, že operatérka se vyjádřila ve smyslu, že operaci bez odebrání tuku za plastiku víčka nepovažuje. Celkový pocit je takový, že se jedná o komerční rutinní zákrok bez osobního přístupu a dejme tomu profesní hrdosti. Je mi jasné, že můj problém je v rámci medicíny marginální, sama pracuji v akutní péči, ale přece jenom jde o obličej a identitu člověka. A to může jednoho poznamenat. Přikládám fotodokumentaci, poslední dvě fotky jsou před zákrokem s povytaženým obočím a bez. Moje původní představa byla,že nebudu muset v podstatě kontinuálně vytahovat obočí, nebudu mít unavené oči, ale moje oči zůstanou v zásadě stejné. To jsem přednesla i na konzultaci a byla jsem ubezpečena, že tomu tak bude...

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 29. 8. 2019
Nejlepší odpověď
Chápu Vaše rozčarování, ale někdy se opravdu stane, že výsledek není přesně podle představ klienta. Určitě to kolegyně neudělala naschvál, či nezodpovědně.Já osobně bych situaci hodnotil až rok po zhojení, protože, měla-li by se provést nějaká korekce tak nejlépe s odstupem jednoho roku. Fotodokumentace mi nic moc neřekne, ta šipka směřuje k jizevnaté řase, která možná časem povolí.
Mrzí mne, že jste nespokojená
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 3. 9. 2019
Dobrý den,
souhlasím s kolegy, na celkové hodnocení je ještě brzy, zkuste být trpělivá. Případná korekce možná až po roce.

S pozdravem
MUDr. Tereza Gabryšová
Premium
Ostrava . 2. 9. 2019
Dobrý den. Určitě je ještě brzy na konečné zhodnocení výsledku operace. Jizvy ještě budou pracovat a tak i drobné nerovnosti či nařasení se mohou uvolnit a vymizet. Někdy trvá déle i zvyk na nový výraz obličeje. Jinak odebrání tukových váčků při plastice horních víček jistě není obsolentní, záleží vždy na konkrétním nálezu u jednotlivých pacientů.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi