Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění lipomu

Stojí to za to
94 %
Stojí to za to
Na základě 16 příběhů
Průměrná cena
4.687 Kč
Průměrná cena
Podle 32 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to lipom?

Lipom je měkký tkáňový výrůstek. Nezpůsobuje žádné rakovinotvorné komplikace, ani nemá nepříznivé účinky na tělo. Lipomy se však často odstraňují z estetických důvodů. Nejčastěji se výrůstky nacházejí těsně pod kůží na stehnech, v podpaží a na horních částech paží, na krku a trupu. Lipom představuje kosmetickou vadu, není nutné jej odstraňovat. Avšak v některých případech je jeho odstranění nutné, a to pokud tato někdy bolestivá bulka způsobuje komplikace.

Jak se provádí odstranění lipomu?

Co je odstranění lipomu?

Lipom se odstraňuje ambulantně

Tato podkožní tuková bulka se může vyvinout téměř na jakémkoli orgánu těla, i když se nejčastěji nachází v podkožní vrstvě těsně pod kůží. Obvykle roste pomalu a je to neškodná hmota, která je měkká a pohyblivá pod kůží. Lipom je benigní tumor, jenž vychází z bílé tukové tkáně.

Někdy se lipom zaměňuje za jiné bouličky na těle, například gangliom nebo aterom. Až lékař správně určí diagnózu.

Odstranění lipomu se nejčastěji provádí v lokální anestézii, chirurgickým řezem se odstraní a rána se následně zašije. Tento výkon se provádí ambulantně a pacient se může po odstranění lipomu vrátit domů. Pokud lipom dosahuje větších rozměrů, musí chirurg provést větší řez, aby lipom odstranil celý.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na odstranění lipomu?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na odstranění lipomu?

Lipom se může objevit v jakémkoliv věku

Vhodným kandidátem k odstranění lipomu jste, pokud se na Vašem těle lipom objeví. Několik faktorů zvyšuje riziko vzniku lipomu. Ačkoli se mohou vyskytovat v jakémkoli věku, nejčastěji postihují věkovou skupinu mezi 40. až 60. rokem. Lipomy jsou nejčastěji genetickou záležitostí.

Odstranění lipomu je nezbytné, pokud je bolestivý, začne se výrazně rychle zvětšovat, lipom ztvrdne nebo se stane nepohyblivý. Lipom je také vhodné odstranit, pokud je jeho okolí červené barvy či vyšší teploty, než jiné části těla.

Bibliografie

MedlinePlus, Lipoma. [online]. Dostupné na: https://medlineplus.gov/ency/i... [Datum: 24. října 2020].

Mayo Clinic, Lipoma. [online]. Dostupné na: https://www.mayoclinic.org/dis... [Datum: 24. října 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře