Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizvy po akné

Stojí to za to
80 %
Stojí to za to
Na základě 7 příběhů
Průměrná cena
2.250 Kč
Průměrná cena
Podle 46 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co jsou to jizvy po akné?

Hluboké akné může trvale poškodit pokožku a vést ke vzniku jizev. Kromě drobných jizviček poakné dochází k tzv. hypopigmentaci ( úbytku pigmentu) a fialovému zabarvení v místě předchozího výsevu. Existujemnoho způsobů odstranění jizev po akné –
chemický peeling, dermabraze, intenzivní pulznísvětlo (IPL) a další. Jak se zbavit jizev po akné? Zcela se jich zbavit nelze, ale můžete je velmi výrazně redukovat.

Typy jizev po akné

Foto před a po odstranění jizev po akné

Foto před a po odstranění jizev po akné (MEDICOM Clinic)

Jaká bude jizvička po akné, rozhoduje proces vlastního hojení, uložení, rozsah postiženého místa a infekce v ráně. Jaké máme typy jizev po akné?

Hypertrofická jizva

Vystouplé, nevzhledné a bolestivé jizvy. V místě pupínku vzniká nekvalitní tvrdší tkáň, která vystoupí směrem vzhůru. Obvykle se tvoří při popáleninách, ale i po podkožním a hlubokém akné.

Atrofická jizva

Vpadlá jizva. Někdy se jí říká „ice pick". Velmi hluboká jizva, která je důvodem velkého zanícení pupínku. Enzymy v místě infekce pohltí elastin a kolagen. Kůže se okolo snaží produkovat zjizvenou tkáň, aby napravila poškození. V místě pupínku se naopak uprostřed zjizvení vytvoří důlek - atrofická jizva.

Keloidní jizva

Dalo by se říci, že jde o „přerostlou" hypertrofickou jizvu. Tkáň jizvy je rozšířená přes hranice původního místa, které bylo zasažené. Keloidní jizva svědí, bolí a tvoří nepravidelné shluky zjizvené tkáně.

Příčiny vzniku jizev po akné

  • zanesení infekce vymačkáváním
  • silné tlačení na pupínek poškozuje cévky
  • dlouhodobé hojení s vysokou infekcí
"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře