Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rozličné hojenie prsníkov

NikaM
4. 8. 2022 · Poslední odpověď: 8. 8. 2022

Dobrý den, Před dvěma měsíci jsem podstoupila zvětšení prsou (Mentor 320 v obou případech). Můj levý prs byl o něco větší.
Zatímco levý prs už téměř necítím, nebolí mě, v pravém prsu stále "něco" cítím - nepříjemné pocity při chůzi, občas mě něco píchne, jako by mi v něm něco vadilo a hýbalo se. Není to vždy, jen po fyzické "námaze" (zmíněná chůze, krájení při vaření....) mám pocit, že se to trochu zhoršuje. Například jsem mívala občas mírnou tupou bolest při ležení nebo sezení. (Začalo to kolem 7. týdne, kdy jsem se začala protahovat kvůli zádům). Obě prsa jsou na dotek měkká, levé o něco více než pravé, na pohled vypadají stejně. Před zákrokem jsem byla velmi aktivní - sportoval jsem, posilovala... Je to normální? Jak dlouho mám být ještě trpělivá a počítat se všemi nepříjemnostmi? Jak dlouho bude trvat, než budu moci začít doopravdy cvičit, aniž bych pociťovala nepříjemné pocity?

Děkuji

*přeloženo ze slovenského jazyka

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 8. 8. 2022
Dobrý den,
mělo by postupně vymizet, buďte trpělivá. Lze již sportovat normálně. V případě nejasností se obracejte na svého operatéra.

S pozdravem
MUDr. Michal Hošek
Klinika YES VISAGE
Dobrý den vážená paní,
asymetrické hojení ve smyslu pobolívání, píchání apod. je naprosto v pořádku, není to nic nezvyklého. Uvádíte, že levé prso bylo větší, nyní jsou prsy stejné, proto předpokládám, že vpravo byl použity větší implantát. To může částečně vysvětlovat větší bolesti vpravo i to, že pravé prso je mírně tužší než levé. Navíc většina lidí je praváků, pravou ruku více zatěžují a proto bývají vpravo bolesti větší.
Dva měsíce po operaci je již možná plná zátěž, nicméně začněte pozvolna a nedělejte cviky, které zvětšují bolesti. Buďte trpělivá, vše by se mělo upravit, může to ale trvat několik dalších týdnů.
Přeji hodně zdaru.

S pozdravem

M. Molitor, Art Ethic Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 5. 8. 2022
Dobrý den,
po dvou měsících byste již mohla cvičit a sportovat normálně, jen používat pevnou elastickou podprsenku během sportu. Tyto pocity tahu a tlaku postupně vymizí. I senzitivní nervy se musí novému objemu přizpůsobit a někdy to trvá, buďte trpělivá.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 6. 2023
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 2. 2015
Odstranění znamének
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 11. 2019
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 3. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi