Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Body Lift

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 6 příběhů
Průměrná cena
43.691 Kč
Průměrná cena
Podle 17 odborníků
  • Celková anestezie
  • 3 dny
  • Délka zákroku 3–6 hodin
  • Více než 10 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to Body Lift?

Body Lift je chirurgický výkon, který řeší povislou kůži po ztrátě nadbytečných kilogramů. Podle lokality, kde je potřeba kůži vypnout, lze zákrok rozdělit na horní (paže a prsa), střední (břicho) a dolní (boky, hýždě a stehna).

Chirurgické odstranění kůže

MUDr. Tomáš Kempný Ph.D.

Fotografie před a po zákroku (MUDr. Tomáš Kempný Ph.D.)

U výrazné obezity dochází k hypertrofii tuku a přizpůsobení kožního krytu. Kůže bývá tenká, málo elastická a často se striemi. Po enormním zhubnutí dochází sice k částečné retrakci kůže, nicméně v podstatě vždy přetrvávají různě velké kožně-tukové nadbytky po celém obvodu trupu a na končetinách. Tyto nadbytky nelze efektivně řešit jinak než chirurgicky. Odstranění přebytků kůže a podkožního tuku po celém obvodu trupu v jednoetapové operaci se nazývá circumferential lower body lift nebo belt lipectomy.

Již název napovídá, že operace představuje korekci převislého břicha, zad a korekci kožních nadbytků a poklesu kůže a tuku paží, stehen a hýždí. Tento výkon je nejčastěji indikován po masivním zhubnutí (více než 40kg) po bariatrických operacích. V menším rozsahu je prováděn u žen po porodech, které již neplánují další porody a chtějí řešit přebytky rozvolněné kůže a tuku po opakovaných porodech. Těmto operacím se říká mommy makeover.

Před zákrokem

Naplánování operace je velmi důležité zejména po bariatrickém zákroku. Doporučuje se vyčkat minimálně šest měsíců po zhubnutí a stabilizaci hmotnosti, lépe ale jeden až dva roky, aby se stihly upravit zdravotní potíže spojené s extrémní obezitou – hypertenze, diabetes mellitus, lipidemie, obstrukční spánková apnoe apod. Stabilizace hmotnosti znamená hmotnostní výkyvy v rozmezí tří kilogramů v průběhu minimálně půl roku.

Pro provedení plastické úpravy a pro hojení je ideální dosažení body mass indexu (BMI) mezi 25-30. Je nutno také myslet na to, že po některých bariatrických výkonech dochází k omezení vstřebávání živin a proto je nutno naplánovat výkon i s ohledem na nutriční stav a zajistit možnost doplňování potřebných látek (bílkovin, vitamínů, železa atd.) v pooperačním období k podpoře hojení.

Vysoká motivace pacienta je velice důležitá pro úspěšnou spolupráci v dlouhodobém pooperačním období. Kouření je vysokým rizikovým faktorem pro pooperační komplikace, zejména nekrózy kůže a tuku a poruchy hojení s rozestupem rány. Někteří plastičtí chirurgové neprovádějí proto tyto výkony u kuřáků.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře