Coolsculpting®

Jedná se o metodu, která pomáhá tvarovat problémové partie
liposukce bez chirurgického zákroku, odstranění tuku, lokální tuk

Kryolipolýza CoolSculpting® je jediná originální a patentovaná metoda formování postavy pomocí chladu, která je testovaná, certifikovaná a prokazatelně účinná. Jde o ambulantní metodu, která pomáhá tvarovat problémové partie, s nimiž často nepomůže cvičení ani dieta, pomocí cíleného mražení tukových buněk. Její největší předností je rychlost a nenáročnost – ošetření jedné oblasti trvá pouze hodinu, je bezbolestné a není po něm potřeba žádná rekonvalescence – bezprostředně poté se tak pacient může vrátit do práce či na schůzky. Kryolipolýza CoolSculpting® nemá navíc takřka žádné kontraindikace. Je vhodná téměř pro každého a je aktivně vyhledávaná jak ženami, tak muži. Procento ošetřovaných mužů navíc rok od roku stoupá.

Kryolipolýzu CoolSculpting® vynalezli vědci z proslulé Harvardské univerzity a po své certifikaci Federálním úřadem pro kontrolu léčiv v USA a po obdržení evropského certifikátu CE se rychle rozšířila do Evropy i do celého světa. V Česku ji zatím provádí jen několik úzce specializovaných pracovišť.

Průběh ošetření Zeltiq CoolSculpting®

Přístroj Zeltiq CoolSculpting®, pomocí nějž se ošetření provádí, pracuje na principu cíleného mražení tukových buněk v problematické oblasti. Tu nejprve vakuově uchopí a poté začne na tukové buňky v ní působit intenzivním chladem, čímž v nich nastartuje proces rozpadu. Rozpadající se tukové buňky tělo v příštích třech měsících přirozeně vyloučí prostřednictvím lymfatického systému. Před ošetřením ani po něm není třeba dodržovat žádný speciální režim ani pokyny.

Ošetření je zcela neinvazivní – což je jeho největší výhoda – a bezpečné a je zaměřeno pouze na tuk. Nijak nepostihuje žádné jiné tkáně, orgány ani nervy. Pacient je při něm navíc chráněn speciální gelovou membránou a chytrým nastavením přístroje Zeltiq CoolSculpting® před omrzlinami i jakýmkoliv jiným ohrožením. Od svého uvedení na trh bylo ve světě provedeno už přes milion ošetření a doposud nebyl zaznamenán jediný incident. Procedura je navíc velmi komfortní, pacient si v jejím průběhu může číst, surfovat po internetu nebo pracovat na počítači a necítí žádné nepohodlí.

Na co si dát pozor před ošetřením?

Protože je kryolipolýza velice populárním ošetřením, objevilo se na trhu velké množství alternativ přístroje Zeltiq CoolSculpting®, nejčastěji z asijských trhů. Při podstupování těchto ošetření je třeba mít na paměti, že ve velké většině nejsou testovaná ani schválená příslušnými úřady, jejich efektivita a zejména jejich bezpečnost je proto otázkou, na kterou by pacient měl v každém případě znát odpověď předtím, než se rozhodne zákrok podstoupit.

Rizika neodborně provedené kryolipolýzy nebo ošetření neautentickým přístrojem:

  • vznik chladových traumat
  • omrzliny
  • puchýře
  • nekróza tkání
  • propadlá pokožka
  • zatvrdliny

Pro koho je kryolipolýza vhodná?

Vhodným kandidátem je člověk, který má problém s lokálně uloženým tukem v některé z problematických oblastí. Nevhodným kandidátem jsou lidé obézní, a to vzhledem k tomu, že se nejedná o hubnoucí proceduru, ale o proceduru korigující lokální úložiště tuku a modelující postavu.

Kdy můžete očekávat viditelný výsledek kryolipolýzy?

Viditelný efekt nastává bezprostředně po ošetření, v příštích týdnech a měsících se rozvíjí a plného efektu je dosaženo po třech měsících. Tukové buňky, které jsou při ošetření odstraněny, jsou odstraněny navždy. Velká většina pacientů je spokojena už po jednom ošetření, tedy proceduru není třeba opakovat, ačkoliv je to možné, pokud má pacient zájem o ještě výraznější výsledek.

Alternativy zákroku:

injekční lipolýza – Lipolytic

lipomodelace – Aqualyx

chirurgické zákroky