Masarykův onkologický ústav - Oddělení chirurgické onkologie

Masarykův onkologický ústav - Oddělení chirurgické onkologie

Žádné recenze
Ohodnotit
Žlutý kopec 7, Brno, Jihomoravský kraj
Masarykův onkologický ústav - Oddělení chirurgické onkologie
Masarykův onkologický ústav - Oddělení chirurgické onkologie
Žádné recenze

Informace

Oddělení chirurgické onkologie Masarykova onkologického ústavu je tvořeno 2 stanicemi. Stanice A je složena z 18 pokojů, na kterých najdeme celkem 37 lůžek. Pokoje jsou jednolůžkové, dvoulůžkové a trojlůžkové. Každý z těchto pokojů je vybaven vlastním sociálním zařízením se sprchou a WC. Stanice B se pak skládá z 18 lůžek. Tato stanice se zaměřuje především na chirurgickou léčbu nádorů prsu a kůže.

Dané oddělení se věnuje několika hlavním oblastem. Mezi ně patří například chirurgická léčba nádorů prsu (s důrazem na záchovné operace), dále také léčba maligního melanomu kůže či léčba nádorů zažívacího traktu a dutiny ústní.

Součástí pracoviště jsou také 3 ambulance.

V současnosti zastává post primáře doc. MUDr. Václav Jedlička, Ph.D., vrchní sestrou oddělení chirurgické onkologie je pak Jana Vozdecká.

Stanici A najdeme v 1. patře Masarykova pavilonu, stanici B pak ve 2. patře Bakešova pavilonu. Ambulance se nacházejí v Bakešově a Švejdově pavilonu.

Podstatou chirurgické léčby nádorů je odstranění nádorového procesu (v ideálním případě celého). Ačkoli v posledních letech nastal velký rozvoj léčby onkologických onemocnění, stále zůstává chirurgická léčba (jako nejstarší metoda léčby) nejdůležitější metodou redukce nádoru.

Kolorektální karcinom

Tato nemoc patří k nejčastějším nádorovým onemocněním v České republice. V celoevropském měřítku pak zastává Česká republika smutné první místo ve výskytu onemocnění u mužů a druhé místo ve výskytu onemocnění u žen. Zároveň patří právě kolorektální karcinom k nejčastějším příčinám úmrtí na nádorové onemocnění v ČR.

Přesné příčiny vzniku této nemoci jsou u většiny nemocných neznámé. Existují však rizikové faktory, které riziko vzniku nemoci výrazně zvyšují. Mezi ně patří například věk, některé druhy polypů, dále také dědičné vlivy.

Pro zvýšení šance na úplné uzdravení je podstatné včasné zachycení tohoto onemocnění. V časném stádiu této choroby však většina nemocných nepociťuje žádné obtíže. Přítomnost nádoru lze však zjistit za pomoci testu stolice na skryté krvácení – tzv. okultní krvácení.

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne

Hlavní zákroky

Léčba křečových žil

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související zákroky