Městská nemocnice - Chirurgie a traumatologie

Městská nemocnice - Chirurgie a traumatologie

Žádné recenze
Ohodnotit
Nemocniční 20, Ostrava, Moravskoslezský kraj Zobrazit mapu
Odpovídá v průměru do 1 týdne
Městská nemocnice - Chirurgie a traumatologie
Městská nemocnice - Chirurgie a traumatologie
Žádné recenze

Informace

  • 419 návštěv profilu

Chirurgie a úrazová chirurgie Městské nemocnice Ostrava nabízí jak lůžkovou, tak ambulantní péči. Ačkoli jsou cílovou skupinou oddělení především dospělí pacienti, operační péče je poskytována i dětem.

Současným primářem je MUDr. Tomáš Mrázek, Ph.D., MBA, post vrchní sestry zastává Bc. Iveta Galbavá. Oddělení najdeme v pavilonu E4.

Lůžková část oddělení se skládá ze 3 stanic: C, D a E.

Stanice C má kapacitu 25 lůžek. Péče je zaměřena především na oblast traumatologie, jsou zde však realizovány i zákroky z oblasti plastické chirurgie.

Kapacita stanice D je 27 lůžek. V tomto úseku je péče zacílená na diagnostiku a léčbu chirurgických, onkologicko-chirurgických, ale i cévních, mammologických a endokrinologických nemocí. Najdeme zde také nadstandardní pokoj, který je vybaven varnou konvicí, ledničkou či LCD televizí. Zároveň je zde k dispozici internetové připojení. Nutno zmínit, že k tomuto pokoji přísluší samostatná sprcha, která je umístěna na chodbě oddělení. WC je společné.

Stanice E je nejmenším úsekem – kapacita činí jen 19 lůžek. Jedná se o septickou stanici, která se zaměřuje na diagnostiku a léčbu chirurgických nemocí a jejich septických komplikací.

Stanice JIP

K oddělení náleží i JIP s kapacitou 12 lůžek. Tato stanice se specializuje na život ohrožující stavy. Jsou zde hospitalizováni například pacienti po rozsáhlých operacích, dále také pacienti se septickými komplikacemi. Toto pracoviště je vybaveno moderní technologií, včetně přístroje pro umělou plicní ventilaci.

Ambulance Chirurgie a úrazové chirurgie

Součástí oddělení je také několik ambulancí. Najdeme zde například 2 chirurgické nástavbové ambulance.  Funguje zde však také ambulance plastické chirurgie – tu najdeme v pavilonu E2 (přízemí budovy). V ambulanci ordinují 2 lékaři: MUDr. Vladislav Netočný a MUDr. Jiří Smolka. V přízemí pavilonu E2 se nachází také traumatologická poradna. Poslední ambulance je pak zaměřena na stomie. Lékařky v této ambulanci ordinují v pondělí a v pátek. Toto pracoviště najdeme opět v pavilonu H2 (konkrétně v suterénu).

První návštěva zdarma:

  • Ne

Zákroky

Léčba křečových žil

Požádejte: Městská nemocnice - Chirurgie a traumatologie o bližší informace ohledně zákroku
a odstartujte svoji velkou změnu!

Související zákroky