Asymetrické rty

Asymetrické rty

Asymetrické rty mohou narušit rovnováhu obličeje. Jejich korekce se liší v závislosti na stupni asymetrie. Pokud je asymetrie obzvláště výrazná, mohou být nejvhodnějším řešením injekční výplně nebo plastická chirurgie.

Co jsou asymetrické rty?

Asymetrie rtů

Asymetrie rtů je běžným jevem u mužů i u žen

Asymetrické rty jsou definovány jako nerovnováha ve velikosti a tvaru, buď mezi pravou a levou stranou, nebo mezi spodním a horním rtem, kvůli čemuž rty vypadají nerovnoměrně a vytvářejí na obličeji disharmonii.

Tento typ asymetrie je běžný u obou pohlaví a může vést k nízkému sebevědomí. Příčiny mohou být různé, ale v dnešní době máme k dispozici několik velmi účinných postupů přizpůsobených potřebám pacienta. Níže vám poskytneme několik tipů a možností ošetření pro korekci asymetrických rtů.

Jaké jsou příčiny asymetrických rtů?

Příčiny asymetrických rtů lze rozdělit do 3 kategorií:

  • Genetické příčinyAsymetrické rty jsou způsobeny vrozenou predispozicí, a proto jsou přítomny již od narození.
  • Patologické příčiny: Existují různé problémy související s lícním nervem nebo po mrtvici, které vážně ovlivňují pohyby svalů obličeje.
  • Traumatické příčiny: Asymetrické rty se mohou objevit i po traumatu obličeje, například po nehodě.

Bibliografie

Healthline. 2022. Uneven Lips: 4 Ways to Even Them Out. [online] Available at: <https://www.healthline.com/health/uneven-lips#augmentation> [Accessed 26 May 2022].

Dermis Advanced Skin Care Ottawa. 2022. Thin or Asymmetrical Lips - Dermis Advanced Skin Care Ottawa. [online] Available at: <https://dermisadvancedskincare.com/conditions/face-specific-conditions/thin-or-asymmetrical-lips/> [Accessed 26 May 2022]

The Rejuva at Williams. 2022. Thin & Asymmetrical Lip Solutions | Rejuva Center. [online] Available at: <https://www.rejuvacenters.com/areas-of-concern/lips/> [Accessed 26 May 2022]

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."