Plastická operace paží

Autor:

Brachioplastika je chirurgický zákrok, při kterém se upravuje povislý tvar paží poznamenaných věkem a gravitací nebo velkým úbytkem hmotnosti. Zákrok se provádí v celkové anestezii, zabere 1 – 2 hodiny, rekonvalescence trvá minimálně 2 týdny.

Indikace k brachioplastice

Brachioplastika bývá doporučena ženám i mužům, u kterých se vlivem velké ztráty hmotnosti nebo působením času a gravitace vytvořily nadbytky kůže v oblasti mezi loktem a ramenem. Během operace se povislá kůže a podkožní tkáně vypnou a paže pak vypadají mladistvěji. Operace není vhodná pro osoby, které ještě počítají s výraznými změnami hmotnosti.

Průběh operace

Brachioplastika se provádí v celkové anestezii, před kterou je nutné provést předoperační vyšetření u internisty. Při zákroku vede operatér řez od vnitřní strany podpažní jamky k lokti. Následně odstraňuje nadbytečnou uvolněnou tkáň v podkoží a vypne povislou kůži. Operační rána se uzavírá vstřebatelným intradermálním stehem.

woman4A

Po brachioplastice

V prvních dnech po operaci je operovaná oblast oteklá, vždy jsou doprovodným jevem větší či menší modřiny a bolestivost. Podle potřeby lze podávat analgetika. Po dobu 4 – 6 týdnů je nutné nosit kompresní prádlo, které zajistí správné přihojení tkání. Rekonvalescence trvá individuálně několik týdnů. V této době je třeba vyhnout se činnostem, při kterých bývají zatěžovány paže. Výsledným stavem po operaci je zlepšení pevnosti kůže a odstranění jejího nadbytku, tedy zmenšení objemu paží, ale bohužel negativním doprovodným jevem jsou jizvy na vnitřních stranách paží, které mohou mít individuálně různý charakter i šířku. Je velmi důležité na umístění i rozsah jizev pacienty upozornit, neboť zejména v letních měsících, při nošení oděvů s krátkým rukávem mohou být tyto jizvy i více nápadné.

Komplikace brachioplastiky

Brachioplastika je chirurgický zákrok, proto je spojena s obecnými riziky, která operace přináší, zejména s krvácením, infekcí v ráně apod. Při nedodržení pooperačního režimu hrozí špatné přihojení tkání.

Výsledek brachioplastiky

Úprava paží přetrvá řadu let. Výsledek může narušit opětné výraznější změny hmotnosti a změny vzniklé dalším působením času a gravitace.

Tento text vznikl s pomocí MUDr. Jiřího Paděry z kliniky Perfect Clinic.

Autor ilustrací a spoluautor textu Dr. Tomáš Doležal.

Aktualizováno: 21.4.2016

Související recenze a zkušenosti

Anonymous 22.8.2013
Spokojený/á

V červenci jsem podstoupila liposukci paží v Medilip s.r.o., mé paže mě trápily již delší čas, nyní jsem nadšená a ještě teď lítám v tílku. Nejen výsledek, ale i přístup a bezpečné prostředí v Medilipu mě dostal. Tak jse... Více 

Plastická operace paží - Ceny

MEDICOM Clinic
Praha, Brno, Ústí nad Labem, Jihlava
Ceny od 45 000 Kč
obvykle do 52 000 Kč
MEDICOM Clinic
Ceny od 44 000 Kč
obvykle do 50 000 Kč
MUDr. Petr Hýža Ph.D.
PRIMED Clinic
Havířov
Ceny od 12 500 Kč
obvykle do 25 000 Kč
PRIMED Clinic
Ceny od 32 000 Kč
MUDr. Jiří Paděra - Perfect Clinic
MUDr. Petra Moravcová
Praha, Liberec, Brno
Ceny od 32 000 Kč
MUDr. Petra Moravcová

Plastická operace paží

97% spokojeno. 48 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní