Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Plastická operace paží

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 11 příběhů
Průměrná cena
31.383 Kč
Průměrná cena
Podle 121 odborníků
  • Celková anestezie
  • 1 den
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to plastická operace paží?

Brachioplastika je chirurgický zákrok, při kterém se upravují povislé paže poznamenané věkem a gravitací nebo velkým úbytkem hmotnosti. Zákrok se provádí v celkové anestezii, zabere jednu až dvě hodiny, rekonvalescence trvá minimálně dva týdny. Výsledek přetrvá roky, v případě potřeby jej lze opakovat.

Indikace k operaci paží

Fotky před a po plastice paží

Fotky před a po plastice paží (foto: soukromý archiv kliniky)

Brachioplastika bývá doporučena ženám i mužům, u kterých se vlivem velké ztráty hmotnosti nebo působením času a gravitace vytvořily nadbytky kůže v oblasti mezi loktem a ramenem.

Během operace se vypne povislá kůže a podkožní tkáně. Může se během ní také odsátí tuku, který je nadbytečný (liposukce paží). Paže pak vypadají mladistvěji. Operace není vhodná pro osoby, které ještě počítají s výraznými změnami hmotnosti.

Ve srovnání s jinými zákroky estetické medicíny je plastická operace paží prováděná podstatně méně. Častěji ji využívají ženy, u kterých dochází během života k větším výkyvům hmotnosti a změnám objemu svalové hmoty. Ta obvykle ubývá v období klimakteria, což v důsledku vede k tvorbě povislých kožních valů.

U mužů, kteří mají obecně svalové hmoty více, se provádí brachoiplastika nejčastěji v případě výrazné redukce hmotnosti, kdy vznikají kožní převisy.

Před operací paží mějte realistická očekávání

Operace paží

Pacientka před a po zákroku (MUDr. Ján Pilka)

Při operaci paží je velmi důležité mít realistická očekávání. Proto si od plastického chirurga nehcte ukázat fotky před a po operaci paží. Abyste si dokázali představit reálný výsledek.

Vzniklá jizva, ač je skrytá na vnitřní straně paže, je trvalá a je jistou daní za odstranění problému. Současně je třeba také počítat s tím, že následné působení gravitace a věku může znovu vést ke vzniku kožních valů. V takovém případě je možné plastiku paží podstoupit opakovaně.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře