Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nadměrné pocení

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 4 příběhů
Průměrná cena
9.365 Kč
Průměrná cena
Podle 121 odborníků
 • Není nutná anestézie
 • Nevyžaduje hospitalizaci
 • Délka zákroku méně než 1 hodina
 • Nevyžaduje klidový režim
 • Efekt viditelný již po 1 týdnu
 • Dočasné výsledky

Co je to nadměrné pocení?

Nadměrné pocení, neboli hyperhidróza znamená zvýšené vylučování potu, a to i tehdy, kdy pro to naše tělo nemá zjevný důvod (mnoho lidí trápí noční pocení). V současné době však existuje řada způsobů, jak nadměrné pocení léčit. Pokud byste se rádi dozvěděli o léčbě hyperhidrózy více, tento článek zodpoví většinu vašich otázek.

Jak léčit nadměrné pocení?

Nadměrné pocení rukou

Pacienti se nejčastěji potýkají s nadměrným pocením v oblastech dlaní, chodidel, podpaží nebo hlavy

Léčba nadměrného pocení závisí na tom, na jaké části těla se nadměrné vylučování potu vyskytuje. Mnoho lidí, kteří mají hyperhidrózu, se potí na jedné nebo dvou oblastech na těle, nejčastěji na dlaních, chodidlech, podpaží nebo hlavě. Americká dermatologická asociace uvádí některé ze způsobů, které pacientům pomáhají mít nad hyperhidrózou kontrolu či ji přímo léčí:

 • Antiperspiranty: Jedná se o jeden z prvních způsobů léčby, který může být při správné aplikaci efektivní u lehčích forem onemocnění. Váš lékař vám může doporučit buď běžný antiperspirant nebo antiperspirant na předpis (pozor na záměnu s deodorantem, antiperspirant omezuje tvorbu potu, zatímco deodorant pouze omezuje pach).
 • Iontoforéza: Touto terapií jsou za pomoci jemných elektrických impulzů dočasně zablokovány potní žlázy. Na začátku léčby je nutné podstoupit více ošetření, poté je možné snížit frekvenci procedur k udržení požadovaných výsledků.
 • Botulotoxinové injekce: Při tomto způsobu léčby je do oblasti podpaží aplikována slabší forma látky botulotoxinu. Botulotoxin totiž dočasně blokuje chemickou látku v těle, která stimuluje potní žlázy k činnosti. Zákrok lze podstoupit opakovaně.
 • Léčba léky: Léky na léčbu hyperhidrózy zabraňují funkci potních žláz a působí po celém těle. Proto by si například sportovci nebo lidé, kteří pracují v teplých podmínkách, měli při tomto způsobu léčby dávat pozor. Některé léky na léčbu nadměrného pocení mají též silné vedlejší účinky.
 • Laserové odstranění potních žláz: Jedná se o minimálně invazivní zákrok, při kterém jsou potní žlázy trvale zničeny působením tepla. Tuto metodu lze použít pouze na oblast podpaží.
 • Operační řešení (sympatektomie): Toto řešení nadměrného pocení je aplikováno pouze v případech těžké formy hyperhidrózy a jsou při něm přerušena nervová vlákna zodpovědná za přenos signálu do potních žláz. Jedná se o trvalé řešení, které nese některá rizika. U pacientů trpících nadměrným pocením rukou a paží se provádí horní hrudní sympatektomie.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na léčbu nadměrného pocení?

Žena s hyperhidrozou

Nadměrné pocení může komplikovat náš každodenní život

V případě, že vám nadměrné pocení komplikuje každodenní život, můžete zvážit některou z dostupných metod léčby. Například můžete zažívat situace, kdy jsou vaše ruce tak zpocené, že je nemožné otočit kliku na dveřích nebo pracovat na počítači. Pot prosakuje na oblečení a je tak zjevně viditelný pro vás i vaše okolí. Trápí vás nadměrné pocení nohou a chodidel, navíc vlhké prostředí se může stát místem pro vznik infekcí. Průvodním jevem mohou být též kožní infekce z důvodu přetrvávající vlhkosti.

V případě, že vás trápí podobné problémy, můžete se svěřit do rukou odborníka, který doporučí ten nejvhodnější způsob léčby pro vás.

Zdroje

American Academy of Dermatology Association. 2020. HYPERHIDROSIS: DIAGNOSIS AND TREATMENT. [online] Available at: <https://www.aad.org/public/diseases/a-z/hyperhidrosis-treatment> [Accessed 6 September 2020].

Mayo Clinic. 2020. Hyperhidrosis. [online] Available at: <https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hyperhidrosis/diagnosis-treatment/drc-20367173> [Accessed 6 September 2020].

Vitalia.cz. 2019. Na Nadměrné Pocení Deodorant Nestačí. [online] Available at: <https://www.vitalia.cz/clanky/na-nadmerne-poceni-deodorant-nestaci/> [Accessed 6 September 2020].

Estheticon.cz. 2020. Trvalé odstranění pocení (Video). [online] Available at: <https://www.estheticon.cz/video/trvale-odstraneni-poceni> [Accessed 6 September 2020].

Institut klinické a estetické medicíny Asklepion. 2020. Trvalé Odstranění Pocení Radiofrekvencí Miradry. [online] Available at: <https://www.asklepion.cz/blog/54-trvale-odstraneni-poceni-radiofrekvenci-miradry> [Accessed 6 September 2020].

Iontoforeza.cz. 2020. JAK FUNGUJE ELECTRO ANTIPERSPIRANT. [online] Available at: <https://www.iontoforeza.cz/jak-funguje-electro-antiperspirant> [Accessed 6 September 2020].

YesVisage. 2020. Odstranění Pocení. [online] Available at: <https://www.yesvisage.cz/cz/odstraneni-poceni> [Accessed 6 September 2020].

MEDICOM Clinic. 2020. Odstranění Nadměrného Pocení Aplikací Botulotoxinu. [online] Available at: <https://www.medicomclinic.cz/odstraneni-nadmerneho-poceni> [Accessed 6 September 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře